Yeşilay Haftası – Yeşilay ile İlgili Resimler

Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamına yapılan resimlerin öğrencilerin yaratıcılıklarıyla doğru orantılı olacak şekilde büyük bir ciddiyete sahip olduğu da gözlemlenmektedir. Bu bağlamda okullarda okul yönetimi ve öğretmenler tarafından öğrencilerden istenilen resimlerin bazıları benzerlik göstermiş olsa da çoğunlukla çok yaratıcı resimler ortaya çıkmaktadır. Yeşilay ile ilgili resimler alanında yoğunlaşarak öğrenciler tarafından yapılan bu resimler yetişkinlerin bilinçlenmesi adına çok büyük bir misyona sahip olmasının yanı sıra çocukların gelecekte karşılaşabilecekleri bağımlılık durumlarına karşı ne yapmaları gerektiği konusunda da bilinç sağlamaktadır.

yeşilay haftası

Bilineceği üzere ülkemizde 1-7 Mart arası Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu bağlamda Yeşilay Haftası özel bir öneme sahip olmaktadır. Yine bilineceği üzere Yeşilay çok ama çok önemli bir konu olan bağımlılık sorunu üzerine yaptığı çalışmalar ve özellikle çocuklar üzerinde yapmış olduğu bilinçlendirme hareketleriyle tanınmaktadır. Bu bağlamda çok kritik bir kamusal görevi üstlenen Yeşilay, 1-7 Mart tarihleri arasından Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkemiz genelinde çoğunlukla okullarda olmak üzere bu hafta coşku ve bilinçle kutlanarak Yeşilay’ın misyonu konusunda herkesin bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. Bu konu kapsamında Yeşilay nedir? Sorusu bazı kimselerce merak edilmekte.

Özellikle alkol ve uyuşturucu konusunda var olan toplumsal bağımlıkları bu tarz durumların son derece tehlike arz eden sonuçlara sahip olduğunu göstermektedir. Tütün ve tütün ürünleri kullanımında da ülkemiz dünya ülkeleri arasında her geçen gün artan bir yoğunlukla yükselmektedir. Bu durumda Yeşilay’ın yaptığı çalışma ve bilinçlendirme hareketi son derece öneme sahip olarak gelişmekte ve yine aynı bağlamda milyonları etkileyerek onların bilinçlenmesini sağlamaktadır.

1-7 Mart Yeşilay Haftası

Yeşilay resmi olarak yapılan bu resimlerin çoğunluğu Yeşilay’ın misyonu gereği bağımlılık ile mücadele kapsamında yapılan resimler olma özelliğine sahip olmakta. Bu bağlamda pek çok yaratıcı resimle karşılaşmak mümkünken, çoğunlukla bir yuvarlak içerisine çizilen temsili sigaranın üzerine çizgi çekilerek sigara konusunda yaşanılan bağımlılığın önemine dikkat çekilmektedir.

Bu hafta kapsamında öğrenciler çoğunlukla yeşil bir hilalden oluşan Yeşilay’ın sembolünü de resmetmektedir. Aynı zamanda dünya üzerinde el ele tutuşmuş çocukların olduğu ve dünyayı çepeçevre saran resimde yine öğrencilerin çizimleriyle değer kazanarak gerçek bir farkındalığın yaratılması adına önemli bir yere sahiptir.

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası kapsamında özellikle okullarda Yeşilay’ın ve edindiği misyonun önemini göstermek adına öğrencilerden resim yapmaları istenmektedir. Yeşilay resimleri ile bağımlılık ve buna benzer sağlığı temelden etkileyen dış faktörlerin resmedilmesi sağlanmakta ve henüz küçük yaşta olan geleceğin bireyi olacak öğrencilere bağımlılık konusunda tutum sahibi olmaları sağlanmaktadır.

2021 yesilay

yeşilay şiirleri

yeşilay resimleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir