Yenilmezler Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Yenilmezler, Marvel film dünyasının bu aşamaya gelmesindeki en büyük paya sahip filmlerden birisidir. İlk olarak 1963 yılında çizgi roman olarak hazırlanan Yenilmezler 2012 yılında kurgulanarak beyaz perdeye aktarılmıştır. 2018 yılına kadar 3 seri halinde çekilen yenilmezler film serisi ile ilgili ayrıntılar yazımızın devamında yer alacaktır.

Yenilmezler – The Avengers Film Konusu

Yenilmezler Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Yenilmezler Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Marvel, Yenilmezler film serisinde Marvel film dünyasına iz bırakan tüm kahramanları bir araya toplamıştır. Başta Demir Adam olmak üzere Hulk, Thor, Hawkeye, Black Panther, Kaptan Amerika gibi süper kahramanlar bu seride beklenmedik bir düşman ile karşı karşıya kalmıştır. Dünyanın güvenliğini tehdit eden bu düşman için S.H.I.E.L.D uluslararası barış koruma teşkilatında bir araya gelen süper kahramanlarımız büyük bir oluşumun içine giriyor. S.H.I.E.L.D teşkilatının yöneticisi olan Nick Fury, süper kahramanlara bir görev vererek kendilerine bir takım kurmaları gerektiğini ve bunun için dünyanın dört bir yanına gezmelerini ister. Serinin ilk filmi olan yenilmezler 1, 1963 yılında Marvel tarafından çizgi roman olarak hazırlanıp piyasaya sürülmüştür.

Yenilmezler 2: Ultron Çağı film konusu Film Konusu

Yenilmezler Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Yenilmezler Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Yenilmezler film serisi ile ilgili vermiş olduğumuz bilgilerde çok fazla detaya inmek istemiyoruz. Film izleme keyfinizi kaçırmamak adına spoiler’dan uzak durduğumuz bu yazımızda filmin ilk serisinin vizyonda oldukça başarılı bir gişe elde ettiğini söyleyebiliriz. 2015 yılında Yenilmezler 2: Ultron Çağı gösterime girdiğinde beyazperde büyük bir yankı uyandırdı. Yenilmezler 2 film konusuna gelecek olursak; Demir Adam Tony Stark önderliğinde bir araya gelen bir grup süper kahraman uzun süredir kullanılmayan bir barış koruma programını aktif hale getirmek ister. İşler hiç de tahmin ettiği hiç de istenildiği gibi gitmez. Tamamen insan yapımı olan bir yapay zeka ürünü olan Ultron, eline hain bir plan geçirerek dünyayı yok etmek üzerine bir plan kurar. Bu aşamada dünyanın tehlikede olduğunu gören süper kahramanlarımız tekrardan bir araya gelmek zorunda kalır. Başlayacak olan bu savaş, tüm dünyaya yayılmış, büyük bir kaos ortamının meydana gelmesine neden olmuştur. Yenilmezler 2, gerek senaryosu gerek oyuncuları ile son yüzyılın en iyi filmler arasında yer alıyor.

Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı Film Konusu

Yenilmezler Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Yenilmezler Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

2018 yılında vizyona giren Yenilmezler 3: Sonsuzluk Savaşı, Marvel’ın piyasaya sürmüş olduğu en iyi filmler arasında yer alıyor. Serinin ilk iki filminde hemen hemen Marvel dünyasına ait birçok kahramanın bir arada bulunduğu gördük. Sonsuzluk Savaşı filminde de dünyanın bugüne kadar görmüş olduğu en büyük tehdide karşı bir araya gelen süper kahramanları görürüz. Süper güçlerini birleştirmek durumunda kalan süper kahramanlarımız, acaba bu savaştan hasar almadan çıkabilecekler mi? Savaşın en heyecanlı noktasında Demir Adam ile Kaptan Amerika arasında yaşanan bir olay süper kahramanların 2 gruba ayrılmasına neden olmuştur. İki ayrı grup ile dünyayı kurtarma derdine giren süper kahramanlar, kendi aralarında yaşadıkları sorunlar ile dünyanın bir derece daha tehlikeye girmelerine neden olurlar. Thanos, sınırsız bir güç kaynağına sahip sonsuzluk taşının peşindedir. Bu durum dünya üzerinde büyük bir tehdit ortamının oluşmasına neden olmuştur. İnsanlık tarihini kurtarmak için bir araya gelen süper kahramanlarımız, dünyanın kaderini kurtarabilmek için ellerinden geleni yapacaktır.

Yenilmezler serisi tabii ki bu son film ile sona ermiş değil. 2019 yılında Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı 2 filmi ile seriyi devam ettirme kararı alan Marvel, bu filmi ile film endüstrisinde büyük bir rekor kıracak gibi görünüyor.

Yenilmez Film Serisi Oyuncuları

Robert Downey Jr.

Scarlett Johansson

Samuel L. Jackson

Chris Evans

Mark Ruffalo

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir