Yeni Tanışılan Kişiye Doğum Gününde Ne Alınır?

Gerek iş hayatımızda gerekse sosyal hayatımızda birçok insan ile tanışıyor olabiliriz. Özellikle çalışma hayatında ister istemez kişiler ile samimiyet kurabiliyor, hatta arkadaş olabiliyoruz. Ancak bakıldığında insanların birçok özel ve değer verdiği günleri olabiliyor. En sık karşılaşılan durumlardan biri ise yeni tanışılan kişiye ne hediye alınır oluyor. Yeni yeni tanışılan ve samimiyet kurulan birinin doğum günü olsa, ne hediye alırdınız? İşte bu aslında dışarıdan bakıldığında zor gibi dursa da gayet basit bir durumdur. Yeni tanışılan kişiye doğum gününde ne alınır sorusu birçok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Alınan her hediyenin bir anlamı olduğu gibi çok da büyük görmemek gereklidir.

Yeni Tanışılan Kişiye Hediye Alma

Yeni tanışılan kişiye doğum gününde ne alınır diye düşünüldüğünde akla ilk olarak klasik hediyelerden gelebilir. Ancak aşağıdaki listeye göz attığınızda hem daha havalı hem de daha hafif bir hediye alınabilir. Listeye göz atacak olursak;

  1. Saat: Yeni tanışılan bir kişiye, doğum gününde saat alınabilir. Hediyenin sahibi kadın veya erkek olabilir, saat hediye alınacak ise daha klasik modellerden ziyade spor saatlere yönelmek gereklidir.
  2. Giyim: Doğum günü olan kişi eğer erkek ise güzel bir t-shirt alınabilir. Gömlek, yeni tanışılan biri için biraz daha ağır kaçabilir. Eğer kadın ise şık bir fular gayet güzel olacaktır.
  3. Parfüm: Klasik hediyelerden biri olsa da günümüzde hala popülerliğini korumaktadır. Hoşunuza giden bir parfümü, yeni tanışılan kişiye hediye olarak alabilirsiniz.
  4. Kalemlik: Yeni tanıştığınız bu kişi eğer masa başı bir iş yapıyor ise kalemlik kesinlikle güzel bir hediye olacaktır. Ona ve işine saygı duyduğunuzun ispatı olabilir.
  5. Masa Süsü: Masa başında çalışan kişiler, masalarında mutlaka güzel ve minik süsler barındırır. Siz de hediyelik eşya satan dükkânlara bakarak kişiye göre bir hediye alabilirsiniz.
  6. İsme Özel Hediyeler: Son zamanlarda oldukça popüler olan isme özel hediyeler, yeni tanışılan kişiye doğum gününde ne alınır sorusunun bir cevabı olabilir. Her ne kadar biraz ağır kaçsa da çok şık ve havalı durduğu aşikârdır. Erkekler için güzel bir cüzdan veya çakmak, kadınlar için ise telefon kılıfı çok hoş olacaktır.
  7. Konser Bileti: Bu biraz zor bir ihtimal olabilir ancak yeni tanıştığınız kişinin doğum günü eğer konser zamanlarında ise ona bir konser bileti alabilirsiniz. Tabii bu durum biraz da aranızdaki samimiyete bağlıdır, hediye biraz ağır kaçabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir