Yeni Girişimcilere E-Ticaret ve Pazaryerleri İçin İpuçları

Her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte birçok şeyde değişime uğramaktadır. Bu değişim hayatımızdaki en basit üründen en gelişmiş ürünleri kapsayan büyük bir devinimin ürünüdür. Hayatımızda yer alan ürünlerin değişimi ve gelişimiyle birlikte başta bu ürünlerin alım-satım şekli olmak üzere birçok şey oldukça değişim göstermiştir.

Zamanla bakkallardan marketlere, marketlerden alışveriş merkezlerine doğru değişim gösteren alışveriş yapma süreci artık dijitalleşen dünyamıza uyum göstermeye başlamış ve dijital pazar yerlerine taşınmıştır.

Türkiye açısından bakacak olursak başta gelen pazar yerleri ; Trendyol, Hepsiburada, Gittigidiyor, N11, Amazon TR ve PttAvm’dir.

Yeni Girişimcilere E-ticaret ve Pazaryerleri İçin İpuçları

Bu süreçte pazaryeri entegrasyonu konusunda elbetteki birçok şirket, firma sorun yaşasa da bu süreçte sorunsuz geçiş sağlayabilecek birçok firma bulunmaktadır.

Ürünlerinizi listeleyebileceğiniz Web siteleri için e-ticaret paketleri, birçok pazaryerine yönelik çalışmalar yapabilmek için pazaryeri entegrasyonu gibi çok farklı hizmetler bulunmaktadır.

Tabii ki bu durumda karar vermek oldukça zor gibi gözükebilir ancak referansları olan, doğru firmalardan hizmet alındığı taktirde e-ticaret mağazanızı ve pazar yerlerindeki mağazalarınızı profesyonel bir şekilde açtırabilirsiniz.

Hangi Pazaryerlerine Öncelik Vermeliyim?

Elbetteki birçok kişi yatırımını en verimli şekilde kullanmak ister. Bu yüzden dolayı ilk başta en çok verim alabileceği pazaryeri hangisiyse onunla e-ticaret serüvenine atılmayı düşünür.
Biz bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına bir liste hazırladık ;

 • Trendyol
 • N11
 • Hepsiburada
 • Amazon.com.tr
 • Gittigidiyor
 • PttAvm

Trendyol yukarıdaki pazaryerleri arasında günlük satış sayısı en fazla olan pazaryeri olmakla birlikte, diğer 5 pazaryerinin toplamından daha çok satış skalasına sahiptir.

Bu sebeple birincil önceliğiniz Trendyol’da satış yapmak ve daha sonra diğer pazaryerlerine girmek olmalıdır. Ardından sırayla diğer pazaryerlerinde de mağazalarınızı açabilirsiniz.

Trendyol mağaza açımı ya da genel olarak mağaza nasıl açılır bilmiyorsanız bu konuda hizmet veren firmalardan birisi olan Hukumdar.com.tr ‘den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Pazaryerlerinde Satış Yapanlar E-Ticaret Sitesi Açmalı mı?

İşlerinizi büyütmeyi düşünüyorsanız ve birden fazla pazaryerinde ürünlerinizi listeliyorsanız bu soruya kesinlikle evet diyebiliriz. Bu durumun birçok açıdan size getirisi olacaktır.

Bunları liste halinde göstermek gerekirse ;

 • Markanızı büyütme imkanı yakalarsınız.
 • Pazaryerlerine komisyon vermeden satış yapabilirsiniz.
 • Kargo sürelerini kendiniz belirleyebilirsiniz.
 • Sipariş süreci ve yönetimi tamamen sizin elinizde olur.
 • E-Ticaret paketleri ve pazaryeri entegrasyonları ile, web sitenize yüklemiş olduğunuz ürünleri pazaryerlerine listeleyebilirsiniz.

Tüm bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda pazaryerleriyle entegre çalışabilen bir e-ticaret sitenizin olması sizi birçok açıdan öne çıkaracaktır.
Ayrıca kurmuş olduğunuz e-ticaret sitesiyle Google üzerinden arama yapan birçok müşteriye de ulaşarak satış oranınızı daha da arttırabileceksiniz

Eğer sizde e-ticaret sitesi ya da pazaryerlerinde mağaza açmak istiyorsanız web sitemizden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hukumdar.com.tr olarak bu hizmetler dışında efatura entegrasyonu, kargo entegrasyonu, stok takip yazılımı gibi birçok entegrasyon hizmetimiz mevcuttur.
Pazaryerleri ve e-ticaret paketleri konusunda sitemizi ziyaret ederek tüm hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir