Whatsapp Aramasında Ses Karşı Tarafa Gitmiyor Çözümü

Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor, böyle bir sorunla karşılaştıysanız eğer sorunuzun cevabını sitemizde bulabilirsiniz. Günümüzün en çok kullanılan iletişim araçlarından bir tanesidir. Şüphesiz en kaliteli mesajlaşma programı olan Whatsapp, ilk çıktığı tarihten itibaren büyük bir ilgi görerek, hemen hemen her telefonda yüklü bir vaziyettedir. Bu programı kullanabilmek için öncelikli olarak bir akıllı cep telefonuna, sonrasında ise bir internete sahip olmanız gerekecektir. Bu iki etken olduktan sonra, istediğiniz yerde, istediğiniz zaman Whatsapp’i olan bir başka kişi ile konuşabilmektesiniz. Whatsapp, sadece mesajlaşma programı olmaktan çıkarak, artık görüntülü konuşmaya da olanak sağlamaktadır. Böylece görüntülü aramak istediğiniz bir kişiyi Whatsapp yoluyla arayabilmekte ve görüntülü bir şekilde konuşabilmektesiniz. Tüm bunlar için herhangi bir ücret gerekmemektedir. Sadece internetinizin olması gerekmektedir. Ayrıca Whatsapp tüm bu özellikleri kullanırken, çok fazla miktarda internet yememektedir.

Whatsapp Hatalarının Çözümleri

Whatsapp ile görüntülü konuşmanın yanı sıra normal bir şekilde arama yolu ile de konuşabilirsiniz. Herhangi bir şekilde kontöre, TL’ye gerek duyulmaksızın internetinizin olması ile birlikte, istediğiniz bir kişi ile konuşabilirsiniz. Tabi bunun için aramak istediğiniz kişinin de bir Whatsapp’i ve haliyle internetinin olması gerekmektedir. Tüm bu şartlar oluştuktan sonra istediğiniz kişiyle, istediğiniz anda dilerseniz görüntülü, dilerseniz normal arama, dilerseniz de mesajlaşma yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Whatsapp ömür boyu ücretsiz bir şekilde kalacağına dair geçmiş yıllarda söz vermişti. Bu sebepten dolayı Whatsapp’i gönül rahatlığıyla aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Whatsapp Aramasında Ses Karşı Tarafa Gitmiyor

Whatsapp’da bazı durumlarda arama esnasında ses karşı tarafa gitmekte biraz zorlanmakta veya hiç gitmemektedir. Bu durumda yapacağınız birkaç yöntem bulunmaktadır. Aşağıda ki yöntemleri deneyerek, Whatsapp aramalarını iyileştirebilmeniz mümkündür;

  • Öncelikli olarak telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer internete bağlı olduğu kanaatindeyseniz, o halde internetinizin güç durumunu kontrol etmelisiniz. Modeme yakın bölgelerde bile Whatsapp aramalarında problem yaşanıyorsa, diğer adımları takip etmelisiniz.
  • Telefonunuzun ses ayarlarını kontrol etmelisiniz. Bazı durumlarda kişiler telefonlarını sessizde bırakarak aramalar gerçekleştirmekte ve bu durum sonucunda Whatsapp’da bir problem olduğunu düşünmektedir. Oysa ki telefon sessizde olduğundan dolayı bu tür problemler yaşanmaktadır. Eğer telefonunuz sessiz de değil ve hala aynı problemi yaşıyorsanız, diğer adımlara da göz gezdirin.
  • Whatsapp üzerinden konuştuğunuz kişiye ses gitmiyorsa, deneme yapmak amacıyla bir de evdeki ailenizin veya arkadaşınızın telefonunu arayarak, sesinizi kontrol etmelisiniz. Çünkü bazı durumlarda karşı tarafa ses gitmemesi, konuştuğunuz kişinin telefon ve Whatsapp ayarlarından ötürü olabilmektedir.
  • Whatsapp üzerinde arama yaptığınız esnada, ekranda mikrofon simgesi belirmektedir. O mikrofon simgesi eğer işaretliyse, işareti kaldırarak tekrar konuşmalısınız. Çünkü o mikrofon işaretine bazı durumlarda yanlışlıkla basılabilmekte ve bu durum sonucunda sesiniz karşı tarafa gitmemektedir. Bu yöntemlerin hepsini denediniz, fakat sonuç alamadıysanız, öncelikli olarak ağ bağlantılarınızı sıfırlamalı, yine olmaz ise Whatsapp’i telefondan silerek yeniden yükleyebilirsiniz.

Whatsapp Ses Sorunum Çözüldü Mü?

Yukarıda vermiş olduğumuz yöntemler, Whatsapp aramasını iyileştirmek için bilinen ve işe yarayan yöntemlerdir. İnsanların büyük bir çoğunluğu yukarıda saymış olduğumuz maddeler sonucu sebebi ile Whatsapp aramasında problemler yaşamaktadır. Sizde vermiş olduğumuz bu bilgileri gözden geçirerek, Whatsapp aramalarınızda ki problemleri giderebilir, böylece daha sağlıklı görüşmeler yapabilirsiniz.

Yukarıda ki bu maddeler arasında yer alan ağ bağlantılarını sıfırlamak için, telefonunuzun ayarlar bölümündeki internet ayarlarından yapabilmeniz mümkündür. Böylece internetiniz komple sıfırlanacak ve eski ayarlar tekrardan yerine gelecektir. Ardından Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız, tekrardan modem şifresini girmeniz gerekecektir. Modem şifresini girerek, tekrardan Whatsapp üzerinden arama yapabilir ve böylece sorununuzu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir