Vücut Şekline Göre İç Çamaşırı Nasıl Seçilir

Bir iç çamaşırı kadınlar için dolabında olması gereken olmazsa olmaz bir parçadır. Güzel ve seksi iç çamaşır  , kusursuz bir vücut sunmalı ve seksi dantel vurguları olmalıdır. Ancak, bir iç çamaşırında kumaş ve tasarımdan daha fazlası var.

Gündüz veya gece kullanımı için seçtiğiniz her iç çamaşırı rahatlığınızdan ödün vermemelidir. Yanlış bir iç çamaşırı giymek, giysilerin altında da garip görünebilir. Bununla birlikte, vücudunuz için doğru olanı bulamamanın hayal kırıklığını hissetmenize gerek yoktur.

Doğru Kesim

Yanlış beden seçtiğinizi düşünüyorsanız, değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Vücudunuz için yanlış bir model seçmeniz ise sizi kötü hissettirir. Kadınların vücutlarının beden ölçüleri aynı olsa bile her kadının farklı olduğunu unutmayın. Vücut şeklinizi bilmedikçe seçim yapmak kafa karıştırıcı olabilir. Doğru bir iç çamaşırı ve gecelik seçimi ile öz güveninizi artırmaya hazır olun.

Vücut Şekline Göre İç Çamaşırı Nasıl Seçilir

Kum Saati Vücudu

Eşit omuz-kalça oranı ve daha küçük bir bel ile orantılı vücut şeklidir, genel olarak her türlü iç çamaşırında iyi görünür. Eşleşen takımlar, korseler, jartiyer tasarımlar bu vücut tipinde harika görünür. İnce belinizi kolayca vurgulayabilirsiniz. Vücudu vurguladığı seksi eğriler nedeniyle bodysuits de mükemmel bir seçimdir.

Vücut Şekline Göre İç Çamaşırı Nasıl Seçilir

Atletik

Bunlar neredeyse hiç olmayan bir bel kıvırımı ile dikdörtgen bir vücut şekline sahip vücutlardır. Atletik vücut tipine sahip olanlar, korse gibi vücut hatlarını vurgulayan iç çamaşırlarından faydalanmalıdır. Belden asılan uzun kayışlara sahip iç çamaşırı, özellikle uzun bir gövdeniz varsa, bir yanılsama verecektir. Büstiyer tarzı sütyenler  de dolgun göğüsleri oluşturmak için mükemmel bir seçimdir.

Vücut Şekline Göre İç Çamaşırı Nasıl Seçilir

Geniş omuzlu

Geniş omuzlu ve dar kalçaları olan bayanlar straplez üstler  ile harika görünür. Fırfırlı etekli iç çamaşır ve gecelikler, alt yarıyı üste doğru dengeleyecektir. Gövde uzunluğuna dikkat çekmesine yardımcı olmak için derin V yaka tercih edebilirsiniz. Yumuşak ince askılı kayışları olan üst parçalar odağı geniş omuzlardan uzaklaştıracaktır.

Vücut Şekline Göre İç Çamaşırı Nasıl Seçilir

Yuvarlak Vücut Hatları

Vücudunuz daha yuvarlak bir kalça yapısına sahipse, iç çamaşırının gerektirdiği tüm eğrilere sahipsiniz. Göğüslere dikkat çeken, bel  çevresindeki bölgeyi gizleyen bir sabahlık ile orantılı bir görünüm oluşturabilirsiniz. İç çamaşırları ve jartiyerler üst ve alt kısımları dengelemek için üst gövdenin uzamasına yardımcı olur.

 

Armut şekilli

Dar omuzları, küçük büstleri ve geniş kalçaları olan kadınlar bu vücut şekline sahiptir. Bir korse veya dolgulu sütyen, denge görünümü oluşturmak için göğüslere biraz hacim ekleyebilir. Derin yaka detayları da  göğse dikkatleri vermek için idealdir. Fırfırlarla eşleşen sütyen ve iç çamaşır takımları, üst ve alt gövde arasında bir seviye oluşturmaya yardımcı olabilir.

Minyon

Minyon kadınların genellikle daha kısa boylu ve ince bir vücuda sahip oldukları bilinmektedir. Derin yakalı ve yüksek bel iç çamaşırı vücudu uzatır ve daha uzun bacak yanılsaması verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir