Ukrayna Kabuklu – Kabuksuz Ceviz Fiyatları

Ceviz fiyatları bakımından en ucuz ülkelerden biri olan Ukrayna, en verimli topraklara sahip olan Ukrayna, lezzet, kalite ve fiyat bakımından çok kârlıdır. Ukrayna’da büyük bir pazara sahip olan Ukrayna kabuklu – kabuksuz ceviz fiyatları ve her bölgede çok miktarda bulunan ceviz ağaçları çok iyi verim sağlar.

Ukrayna Ceviz Fiyatları 2019

Ukrayna’da ceviz üretiminin yüksek olması ve dünyadaki en ucuz cevizin bulunduğu 5 ülke arasında fiyatlar diğer ülkelere göre daha ucuzdur. Ukrayna’da ceviz fiyatları tonaja ve ne kadar satın aldığınıza bağlı olarak değişir. Ne kadar çok satın alırsanız, üreticinin fiyatı o kadar düşük olur. Aracı olmadan doğrudan çiftçiden bulmak size daha fazla kar sağlayacaktır. Aracılık yapar ve ceviz alırsanız, karlarını cebinize koyacak ve size daha fazla mal olacaktır.

Cevizlerin Ukrayna’dan İthalatı

Çoğu kişi Ukrayna’dan ceviz ithal etmek için gerekenlerle ilgilenmektedir. Son zamanlarda Ukrayna’dan Türkiye’ye çok fazla ceviz ithalatı yapıldı, ancak paramızın değerindeki düşüş ve karları ceviz dolarının ithalatını artıran düşüş hafifçe geriledi. Ancak, Türkiye’den yapılan alımlar için 18 – 22 TL toptan satış fiyatlarının ağırlığı, çok daha uygun fiyatlı toptan satış fiyatlarına yakınlıktan geliyor. Kimlik kartı olmayan pasaportunuz sayesinde Ukrayna’ya gidip stoktaki malları kendiniz görme, bir anlaşma yapma ve satın alma ve ayrıca kamyonlara veya gemilere güvenle teslim etme şansına sahipsiniz. İthal ettiğiniz cevizin tonajına bağlı olarak vergiler, nakliye ve diğer harcamalar azalır.

Ukrayna’dan Ceviz İthalatı

2014 yılında Ukrayna’dan ceviz ithalatı üzerine yapılan gümrük vergileri kilogram başına % 43, şu anda kilogram başına gümrük vergileri kilogram başına% 15’tir. Ancak, miktar ve tonaja göre değişir. KDV miktarı % 1’dir.

Eylül sonunda toplanan cevizler büyüklük ve kaliteye göre sıralanır ve tüm ülkelere, özellikle ülkemize, büyüklüklerine ve iç renklerine göre gönderilir.

2019 yılının yeni sezonu için Ukrayna kabuklu – kabuksuz ceviz fiyatları: Ücretler talep edilen tonaja, teslimat türüne, ödeme koşullarına, Ukrayna’daki önceki alımlara ve satıcılara bağlı olarak değişebilir.

26 mm + vasıfsız ceviz kabuğu: kamyon başına 1.60 USD / kg FCA (Ukrayna’da izin verilir)

Soyulmuş cevizden 26 mm + kalite kontrol: kamyon başına 1.70 USD / kg FCA (özelleştirilmiş)

Soyulmuş cevizden 28 mm + kalite kontrol: kamyon başına 1.80 USD / kg FCA (özelleştirilmiş)

Ocak 2018’de, Türkiye’nin gümrük mevzuatına uygun olarak, ceviz kabuğundaki gümrük vergisi % 43,2’den % 15’e, KDV% 1’e düşürülmüştür.

Gümrük ve KDV için baz fiyat 3.50 $ / kg’dır. Bu oranın Şubat 2018 itibariyle tekrar 1,80 $ / kg’a düşürüleceği rivayet edilse de bu gözlem ücretinin kısa vadede gümrük vergisinde düşüş ile değişmeyeceği öngörülüyor.

 

Uyarı: Ukrayna kabuklu – kabuksuz ceviz fiyatları, ceviz köylülerden alınmış ve kabukları karışık, ince ve sert formu ile anlaşılır. Hiç kimse kabukta bir fark yaratmaz, ancak yalnızca boyut ve iç renkte. Büyük ve ince bir kabuk genellikle iç çembere ayrılır. Şili ve Amerika’dan gelen cevizlere göre, kabuk zordur. Doğal olarak büyüdükçe daha eksiksiz ve lezzetlidir, omega-3 bakımından zengindir, çünkü soğukta büyür ve kabuğun parlak görünmesi için kimyasal suya maruz kalmaz.

Ukraynalı Ceviz

Ukraynalı ceviz, ince kabuklu çok kaliteli bir ceviz çeşididir. Pek çok çeşidi olan cevizin insan sağlığına iyi geldiği ve normal bir insanın ortalama bir avuç tükettiği, zararlı kolesterol seviyesini düşürdüğü bilinmektedir. İçerdiği omega-3 yağı sayesinde, beyin gelişimi için, özellikle çocuk beyinlerinin gelişimi için çok etkili bir ürün olarak bilinir. Bir ceviz yaklaşık 25 kalori içerir. Ukrayna cevizinin diğer cevizler gibi Alzheimer hastalığını yavaşlattığı da bilinmektedir. Ukraynalı ceviz, enerji veren ve sindirim etkisi olan bir üründür.

Ukrayna Ceviz Hangi Bölgelerde Yetişir?

Ukrayna kabuklu – kabuksuz ceviz fiyatları, özellikle Poltava bölgesinde, ceviz yetiştiriciliği için Ukrayna’nın en iyi bölgelerinde yetiştiği şekilde hesaplanır. Cevizlerin en yüksek kalite ve verimle yetiştirildiği bölge olarak bilinir. Ukrayna cevizinin teknik özelliklerine bakarsak, kalitesinin diğer bölgelerde yetişen milyonlarca cevizinkinden daha iyi olduğunu anlıyoruz.

Ukrayna kabuklu – kabuksuz ceviz fiyatları, beyaz renklerine göre şekillenir. Diğer cevizlere kıyasla fark edilebilecek ek beyazlığa sahiptir. Ukraynalı cevizler ölçüldü ve kalibre edildi ve bildiğiniz gibi yaklaşık 3 santimetreyi aşıyorlar. Aynı zamanda dünyada yetişen cevizlerin arasında, yine ilk etapta büyüklükte. Ukrayna’da inorganik ürünün, doğal ve Ukrayna cevizlerinde yetişen ceviz kalitesini düşürmemek için kullanılmadığı ve cevizin kalitesinin buradan geldiği bilinmektedir. Ayrıca, Ukrayna menşeli olarak bilinen Ukrayna ceviz çeşitleri arasında, karanlık kelebek çeşitleri, açık kelebek, karanlık çeyrek, açık çeyrek ve ceviz çeşitlerinin bir karışımı da bilinmektedir. Ukrayna cevizinin hasadı yaklaşık yüzde 52’dir. Son olarak, Ukrayna cevizinin % 80’i beyaz, kalan % 20’si kahverengidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir