Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Egzama, ağrılı iltihap, kaşıntı, kızarıklık gibi sağlık sorunlarında kullanılan Travazol krem, ağırlıkla cilt üzerinde oluşan ağır bakteri ve mantar rahatsızlıkları için önerilmektedir. Uçuk, su çiçeği gibi virüse dayalı rahatsızlıklarda herhangi bir etkisi bulunmayan bu krem ile ilgili tüm ayrıntılar yazımızın devamı içerisinde yer alacak.

Travazol Krem Etkin Maddesi Nedir?

Travazol krem halk arasında daha çok deri kremi olarak bilinmektedir. İçerisinde izokonazol nitrat ve diflukortolon valerat bulunmaktadır. Bununla birlikte likit parafin, vazelin, polisorbat, alkol, distile ve stearat bulunmaktadır. Bu etken maddeler üzerinde oluşturulan formül deri üzerindeki rahatsızlıkları büyük oranda gidermeye yardımcı olmaktadır.

Travazol Krem Ne İçin Kullanılır?

Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar
Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Travazol krem almak isteyen kişiler, bu kremin hangi alanlarda kullanıldığını net bir şekilde bilmeleri gerekiyor. Aksi halde kremin uygulama alanlarına dışına çıkılması durumunda olumsuz etkiler meydana gelebilir.

Pişiklerde Kullanılır

Pişik sadece bebeklerde oluşan bir durum değildir. Travazol hem bebek hem de yetişkinlerde oluşan pişikler için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var; bu krem uygulamadan önce sürülecek bölge kesinlikle hava almalıdır. Krem sürüldükten sonra temiz kıyafetler giymeli, pişik olan bölge temiz tutulmalıdır.

Vajina Kaşıntısında Kullanılır

Kadınların son zamanlarda sıklıkla sordukları bir soru var; travazol krem vajina içerisine sürülür mü? bu sorunun cevabı aslında oldukça nettir. Vajinada yaşanan mantar ve kaşıntı sonrasında doktora görünmeniz durumunda ilk yazılacak ilaç Travazol’dür. Düzenli olarak günlük 2 defa kullanılması durumunda genital bölgelerde yaşanılan kaşıntıların kısa sürede yok olduğunu göreceksiniz. Aynı pişikte olduğu gibi vajinada da krem uygulanmadan önce krem sürülecek bölge iyi bir şekilde temizlenmelidir.

Cilt Lekeleri İçin Kullanılır

Travazol kremi içerisinde yer alan etkin maddeler birçok sağlık sorununa iyi gelmektedir. Cildi besleme ve yenileme özelliğine sahip olan bu krem, cilt lekeleri için de muhteşem etkiler meydana getirebilmektedir. Fakat; cilt bu kremi kullanacaksanız bir uzmandan konu ile ilgili destek almanız gerekmektedir. Bunun için ilk olarak bir dermatoloğa giderek bu kremi kullanıp kullanacağınızı sorun.

Ayak Mantarı İçin Kullanılır

Ayaklarda kaşıntı ya da bazı etmenlerden ötürü mantar oluşumu meydana gelebilmektedir. Ayak mantarı ile mücadelede edebilmenin en kolay yollarından birisi de travazol kremir. Bu kremi kullanmadan önce ayağınızı iyi bir şekilde temizlemeli ve iki defa geçmeyecek şekilde mantar olan bölgeye sürün. Düzenli kullanım sonucunda ayak mantarına iyi gelen bu krem ayak kokusu ve ayak kaşıntısına da iyi gelmektedir.

İltihaplı Sivilcelerde Kullanılır

Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar
Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Travazol krem, özellikle yüz bölgesinde oluşan büyük içi dolu iltihaplı sivilceleri kurutma özelliğine sahiptir. Özellikle ergenlik döneminde çıkan bu iltihaplı sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız bu kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak; ufak boyutlu sivilceler için herhangi bir etki meydana getirmemekte.

Egzamada Kullanılır

Egzama’nın genellikle tedavisi olmadığı düşünülür. Oysa; travazol kremin egzamalar üzerinde kanıtlanmış etkiler meydana getirdiği görülmüştür. Bunun için ilk olarak aile hekiminize danışarak bu kremi reçeteli bir şekilde yazdırmanız gerekir. Daha sonra günde 2 kere egzamalı bölgeye bu kremi uygulamanız durumunda güzel sonuçlar elde edileceğini göreceksiniz. Bu krem, her egzamalı kişi üzerinde aynı etkiler meydana getirememektedir.

Yüze Uygulanır Mı?

Travazol krem için sivilcelere karşı mükemmel etkilere sahip olduğunu dile getirmiştik. Yüz bölgesinde bulunan sivilce, iltihap, akne, kaşıntı, kızarıklık ve egzama için bu kremi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu kremi yüze uygularken dikkat edilmesi gereken tek şey; ince bir doku halinde az kullanılmalıdır.

Travazol Kremin Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bu kremi eğer hekim kontrolü ile kullanmaya başlayacaksın kullanma talimatlarına uygun hareket etmeniz gerekiyor. Harici olarak eczaneden aldı iseniz uygulama adımları şu şekilde sıralayabiliriz; ilk önce bölgeyi iyi bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Temizleme işi bittikten sonra çok az bir oranda parmak ucu yavaş yavaş kremi ilgili bölgeye sürün. Kremi sürdükten sonra üzerine kesinlikle bir şeyle kapatmayınız. Krem sürülecek bölgenin üzeri kapatılamayacağı gibi havadar kalmasına da dikkat edilmelidir. Güzel bir sonuç elde edebilmek için günde 2 defadan fazla uygulanmamalıdır.

Travazol Krem İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • Travazol krem ile ilgili yukarıki bölümlerde krem içerisinde bulunan etken maddelerini dile getirmiştik. İçeriğinde yer alan etken maddelerden herhangi birisine karşı alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayın.
 • Hamile ya da emziren bir kadınsanız doktor tavsiyesi olmadan kullanılması kesinlikle önerilmemektedir.
 • Krem kullanımı sonrasında olumsuz bir durum hissetmeniz durumunda kesinlikle doktora danışmanız gerekmektedir.
 • Bu kremi kullandığınız süre zarfı içerisinde şampuan, sabun, alkollü cilt ürünleri ve saç boyası kullanımına bir süre ara verilmelidir.
 • Travazol krem kullanırken göz çevresine değdirmemeye özen gösterin. Eğer fark etmeden göz bölgenize bu krem değdirirseniz bol ılık su ile yüzünüzü yıkayın.
 • Yukarıda belirttiğim üzere krem sürdükten sonra ilgili bölgenin üzerine herhangi bir şekilde kapatmayın.
 • İlacın uygulandığı bölge eğer kıyafetler ile kapanıyorsa kıyafet seçiminizde bol görünümlü kıyafetler giyin. Dar kıyafetler, vücut üzerine baskı yapacağından ötürü krem etkilerinin yok olmasına neden olabilir.
 • Travazol, vücut kızarıklığı iltihap, mantar, kaşıntı ve bakterilerin çoğalmasının önüne geçen bir kremdir.
 • Su çiçeği, uçuk gibi virüse dayalı rahatsızlıklar için bu kremi kesinlikle kullanmayın. Kullanmanız durumunda bir etki alamayacağını belirtmek isteriz.

Travazol Kreminin Yan Etkileri Nelerdir?

Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar
Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar

Yukarıda belirttiğimiz amaçlara uygun olacak şekilde bu kremi kullanan kişilerde herhangi bir yan etki durumu gözlemlenmemiştir. Ara ara meydana gelen bazı sorunlar ise şu şekildedir;

 • Karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Kurdeşen
 • Deride kabarma
 • Yüz, boğaz, dudak ve dilde şişkinlik

Gibi yan etkiler görülmektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmanız durumunda doktor kontrolünden geçmenizi öneriyoruz.

Travazol Krem Nereden Alınır? Fiyatı Nedir?

15 gramlık tüpler ile satılan bu kremi hemen hemen tüm eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Reçete gerektirmeden satılan kremin fiyatı 2018 yılı içerisinde KDV dahil 14,12 TL olduğu görülmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir