Sudocrem Faydaları – Kullanıcı Yorumları

Uzun yıllar boyunca pişik tedavisi için kullanılan Sudocrem, birçok ünlü isim tarafından akne (sivilce) ve sivilce izleri gidermek için kullanmaları ile bambaşka bir boyuta taşınmıştır. Pişik ile beraber sivilce ve sivilce izleri konusunda da oldukça başarılı olan bu krem, son zamanlarda birçok kişinin gündeminde. Bizler de bu yazımız içerisinde Sudocrem hakkında konuşarak faydalarını, yararlarını, nasıl kullanılacağını dile getirmeye çalışacağız.

Sudocrem Nedir?

Sudocrem Faydaları - Kullanıcı Yorumları
Sudocrem Faydaları – Kullanıcı Yorumları

1931 yılından bu yana pişik kremi olarak üretilen Sudocrem, özellikle bebekler için oldukça başarılı etkiler göstermekte idi. İçerisindeki etken maddeler üzerine çalışma yapan birçok kişi, bu kremin daha sonradan sivilce ve sivilce izlerine iyi geldiğini, güneş yanıklarına karşı tedavi edici olduğunu, egzama için müthiş etkiler gösterdiği tespit etmiştir. Hatta; son yıllarda birçok ünlü isim bu krem sayesinde birçok sıkıntılardan kurtulduğunu dahi dile getirmiştir.

Sudocrem Etken Maddesi Nelerdir?

Sudocrem, içeriği oldukça güçlü ve güvenli içeriklerden oluşan bir kremdir. Uzun yıllar bebekler üzerinde kullanılmasından ötürü güvenliğini kanıtlamış olan bu krem içerisinde saflaştırılmış su, benzil, lanolin, benzoat, benzil phenil methanol ve çinko oksit bulunmaktadır. Krem eczaneler içerisinde 30 gram, 60 gram, 125 gram, 250 gram ve 400 gramlık formüller üzerinden satılmaktadır. 1931 yılından bu yana formülünü hiç değiştirmeyen bu krem, aynı şekli ile üretilip ihraç edilmektedir.

Sudocrem Ne İçin Kullanılır?

Aktif olarak pişiklere gelen bir krem gibi gösterirse de Sudocrem’in birçok cilt sorunlarına iyi geldiği görülüyor. Etkisi denenmiş ve kanıtlanmış bir ürün olan bu kremi aşağıda yer alan sorunlara karşı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 • Bebeklerde görülen pişikler için.
 • Küçük yaralanmalar için
 • Sivilce ve akne sorunları için
 • Akne sonrası görülen lekelerin giderilmesi için.
 • Cilt izleri ve güneş yanıklarının giderilmesi için.
 • Egzama tedavisi için.
 • Kızarıklık, yara, kaşıntı, yanık gibi durumların tedavisi için

Sudocrem gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. İçerisindeki etken maddelerin daha birçok sağlık ve cilt sorununa karşı iyi geldiği biliniyor.

Sudocrem Faydaları Nelerdir?

Sudocrem üzerine araştırmalar yapan birçok kişi, bu kremin oldukça fazla yararının bulunduğunu tespit etmiştir. Krem üzerinde yapılan çalışmalarda herhangi bir yan etkisinin ya da zararının bulunmadığı tespit edilmiştir. İlk olarak pişik kremi olarak üretilen bu krem, cilt ve sivilce sorunlarına karşı iyi geldiği kanatlandığından bu yana satış rekorları kırmıştır. Sudocrem kreminin sağlamış olduğu faydalar şu şekildedir;

Sudocrem Faydaları - Kullanıcı Yorumları
Sudocrem Faydaları – Kullanıcı Yorumları
 • Küçük çaplı oluşan yaraları iyileştirici özelliğe sahiptir. Yaraları iyileştirdiği gibi olabilecek iz durumlarını da ortadan kaldırır.
 • Cildinizde yağ dengesini kurar.
 • Cilt yenileme özelliği sayesinde tahriş olan bölgeleri iyileştirir.
 • Cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan bu krem, deri altında yağ, kir, pis birikmesini engeller.
 • Başta sivilce olmak üzere, akne, güneş yanığı ve birçok cilt sorunlarını kısa sürede yok etme özelliğine sahiptir.
 • Eğer yüz bölgesindeki sivilceler iltihaplı olarak meydana gelirse Sudocrem iltihapları kurutucu özelliğe sahiptir.
 • Sivilce izleri ve cilt lekelerini giderilmesinde büyük bir etki payını sahiptir.
 • Kaşıntı sorunu yaşayan kişiler için de mucizevi yetkilere sahip olan bu krem kısa sürede kaşıntıların giderilmesini sağlar.
 • Kadınlar, ağda yaptıktan sonra ciltlerinde oluşan kızarıklıklardan büyük oranda şikayetçi olur. Sudocrem, ağda sonrası kızarıklıklarında giderilmesine katkı sağlar.
 • Güneşe alerjisi bulunan kişiler en ufak temasta dahi bir kızarıklık ve ağrı hisseder. Sudocrem, bu aşamada da güneş kızarıklığı ve ağrısına da iyi gelir.
 • Sedef başta olmak üzere Egzama için de oldukça iyi etkiler meydana getirdiği biliniyor.

İçerisindeki formüller, gerçekten birçok cilt sorununa iyi gelmektedir. Yapılan çalışmalarda herhangi bir yan etki göstermeyen bu ürün için bizler de yan etkileri adı altında herhangi bir sorun belirtemiyoruz.

Sudocrem Nasıl Kullanılır

Sudocrem Faydaları - Kullanıcı Yorumları
Sudocrem Faydaları – Kullanıcı Yorumları

Yaşamış oldukları cilt sorunlarına karşı bu kremi kullanmak isteyen kişiler, doğru kullanım hakkında da bilgi edinmek istiyor. Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz; bu krem vücudun her yerine aynı şekilde uygulanmaktadır. Dikkat edilmesi gereken tek şey ise krem kesinlikle yüz bölgesine gece sürülmelidir. Gece saatlerinde daha iyi bir şekilde emilim ve etki eden bu krem, aşırı bir şekilde kullanılırsa ters etki meydana getirebilir. Kremin uygulama şekilleri şu şekildedir;

Yüze Uygulanma Şekli

Bu kremi yüz bölgesindeki cilt sorunları için kullanacak kişiler kremi sadece sorunlu bölgeye sürmeleri gerekiyor. Gece uyumadan önce nohut büyüklüğünde bir parçayı parmak ucu ile cilt sorunu yaşanılan bölge sürüp masaj yolu ile iyice yedirin. Maske ile gece uyuyup sabah uyandığınızda ılık su ile yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

Sivilce ve Aknelere Karşı Uygulanma Şekli

Sivilceler için bu kremi kullanacaksanız yapmanız gereken ilk şey cildinizi iyi bir şekilde temizlemektir. Sivilceli bölgeye temizledikten sonra yine nohut büyüklüğünde bir parçayı sivilceli bölgeyi incitmeden nazikçe sürün. Yine bu uygulama şeklini gece uyumadan önce yapmanız gerekiyor. Kremli bir şekilde uyuyan kişiler, sabah uyandıklarında yüzlerinde ılık su ile yıkayıp temizlemeleri yeterlidir. Kesinlikle ama kesinlikle bu kremi yüzünüze fazla sürmeyiniz. Gözeneklerin tıkanmasına neden olacak olan bu durum yüzdeki sivilce artışlarına neden olabilir.

Cilt Lekelerine Karşı Uygulanma Şekli

Cilt lekelerine karşı bu kremden destek almak isteyen kişiler, bu kremi haftada maksimum 3 defa kullanmaları gerekiyor. Cilt yüzeyine ince tabaka şeklinde uygulanması gereken bu krem, etkilerini birkaç hafta içerisinde gösterebilmektedir.

Sivilce Lekelerine karşı Sudocrem Maskesi

Sivilce, birçok kişinin yaşamış olduğu bir cilt sorunudur. Genel olarak sivilcelere karşı iyi etkiler gösterebilecek bir krem olmadığı düşürülür. Sudocrem, sivilceler için kullanılması durumunda birkaç gün süre içerisinde etkisini oldukça iyi bir şekilde gösterebilmektedir. Sivilce başta olmak üzere sivilce izlerine karşı kesin çözüm önerisi arayan kişiler aşağıda yer alan maskeyi uygulamaları durumunda oldukça başarılı olacaklardır;

Gerekli malzemeler;

 • Bir çay kaşığı avakado yağı
 • Bir çay kaşığı kayısı yağı
 • Bir çay kaşığı badem yağı
 • Bir çay kaşığı Sudocrem

Yapılışı ve Kullanımı

Yukarıda belirttiğimiz 4 malzemeyi bir kap içerisine alıp iyi bir şekilde karıştırın. Oluşan karışımı hafif parmak darbesi ile cilt yüzeyine yedirin. 30 35 dakikalık bir bekleme suresinin ardından ılık su ile cildinizi yıkayın. Bu karışımı haftada bir uygulamak etki alabilmeniz için yeterli olacaktır.

Sudocrem Ne Kadar?

Sudocrem Faydaları - Kullanıcı Yorumları
Sudocrem Faydaları – Kullanıcı Yorumları

Eczane ya da internet üzerinden alabileceğiniz bu krem 2018 yılı içerisinde 15 ile 63 TL arasında değişen bir fiyat etiketine sahipti. 30 gramlık kapsül 15 TL’den satılırken 60 gram 23 TL, 125 gram 32 TL, 250 gram 49 TL, 400 gram 63 TL’den satılmaktadır.

Sudocrem Kullanıcı Yorumları

F.A Diyor ki: Dünyanın 10. Harikası olmaya aday olan bu krem tüm cilt sorunlarına karşı gerçekten iyi etkiler göstermektedir. Evinizde, çantanızda hatta arabanızı dahi bulundurun.

N.T Diyor ki: Mevcut olarak kullanmış olduğunuz birçok sivilce kremini çöpe atın. Cildi yumuşatıcı etkilere sahip olan bu krem, cilt lekelerini giderdi gibi sivilcelere de oldukça iyi geldi.

Ş.N Diyor ki: Bir krem ciltte oluşabilecek her türlü şeye iyi gelebilir mi? Cidden iyi geliyor. Sivilce lekeleri başta olmak üzere yara ve yanık izlerini de kalıcı olarak tedavi etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir