Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam nasıl Türkçe yapılır son dönemlerin en popüler oyun platformu steam kullanıcıları tarafından en sık sorulan sorular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden oyun oynamak keyifli vakit geçirmek isteyen herkesin tercih ettiği Steam, birçok oyunu bir arada topluyor olması sebebiyle en popüler platformlardan biridir. Kullanıcılar bu sayede oyunları tek tek indirerek oynamak yerine tek bir platform üzerinde görerek oynayabiliyor veya satın alabiliyor. Oyun platformları genellikle birçok farklı dilde yapılandırılarak hizmete sunulmaktadır.  Ancak oyunların birçoğunda Türkçe dil seçeneği yer almaması oyuncuların diledikleri gibi oynayamamasına sebep olarak aldıkları oyun zevkini azaltıyor.

steam nasıl türkçe yapılır

Steam uygulamasını yüklediğinizde bile istem dışı olarak İngilizce dili otomatik olarak seçiliyor. Peki, Steam’ı Türkçeye çevirerek oyun oynamak mümkün mü? Yazımızın devamını inceleyerek bu sorunun cevabını öğrenebilir, oyun dilini Türkçeye çevirerek daha keyifli zaman geçirebilirsiniz. Satın alınarak ücretli oynanabilen oyunların yanı sıra, birçok farklı oyunun ücretsiz olarak da oynanabilmesine olanak sağlayan platform, hiç kuşku yok ki Türkçe oynandığında size çok daha fazla oyun keyfi verecek.

Steam Dili Nasıl Değiştirilir?

steam türkçe dil yapma

Steam nasıl Türkçe yapılır konusunun işlendiği bu makalemizde, bilgisayar üzerinden oyun oynamayı seven ve oyun üreticilerinin gözbebeği olan Steam platformunun ayarlarının nasıl değiştirileceği gösterilmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler olan Steam platformunu aşağıdaki yönergeleri izleyerek değiştirebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken şey, Steam hesabınıza giriş yapmak olacaktır. Sonrasında ise,

  1. Adım: Steam ekranı açıldığında sol üst köşede yer alan ‘’Steam’’ ibaresine tıklayın.
  2. Adım: Steam diliniz otomatik olarak İngilizce diline ayarlanmışsa ayarlar menüsüne girdiğinizde karşınıza ‘’Setting’’ şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Diğer aşamaya geçmek için setting yazısını tıklayarak ilerleyin.
  3. Adım: Setting yazısını tıklamanız sonrasında açılan pencerede sol menünün alt taraflarında eğer İngilizce dili kullanıyorsanız ‘’İnterface’’ şeklinde bir yazı çıkacaktır. Buna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçmelisiniz.
  4. Adım: işlemi doğru olarak yapmış olmanız halinde açılan pencerede birçok farklı dilin bulunduğu bir liste karşınıza çıkacaktır. Buradan dilediğiniz dil seçeneğine tıklayarak Steam’ı o dile çevirebilirsiniz. Ancak, yeni seçtiğiniz dili kaydettikten sonra Steam’ı yeniden başlatarak ve açıldıktan sonra Türkçe olarak oynamaya başlayabilirsiniz.

Steam nasıl Türkçe yapılır konusunda vermiş olduğumuz bilgiler, dili değiştirerek Türkçe dil seçeneği olan oyunları daha bilinçli ve keyifli oynamanıza olanak sağlayacaktır. Steam’ın dilini Türkçe yapmakta %99 oranında başarılı olan bu yöntem, sizin bilgisayarınızda veya mobil cihazlarınızda da mutlak çözümdür. Ancak denemenize ve dil seçeneğini değiştirmenize rağmen oyunları Türkçe olarak oynayamıyorum diyorsanız, o halde Steam’ı silmeniz ve yeni baştan yüklemeniz gerekebilir.  Çok nadiren görülen bu tür durumlar dışında yukarıda tüm detaylarıyla vermiş olduğumuz yöntem Steam dilini değiştirmeniz için en geçerli yöntemdir.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir