Trend

SMS ile Kredi Veren Bankalar 2020

Çeşitli dönemlerde krediye ihtiyaç duyarız ve kredi başvuru yöntemleri de çeşitlilik gösterir. Bazı krediler şubeye gidilerek alınırken bazı krediler de örneğin ihtiyaç kredisi vb. SMS ile alınabilmektedir. Bu yazımızda SMS ile kredi veren bankalarve bu bankalara nasıl kredi başvurusu yapılır detaylı bir şekilde anlatacağız.

SMS ile Kredi Veren Bankalar 2019
SMS ile Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi ihtiyacınız olduğu zaman SMS ile kredi alıp almayacağınızı da öğrenebilirsiniz. Başvurunuz onaylanma veya reddedilme durumuna göre banka sizi internet bankacılığına veya şubeye yönlendirecektir. SMS ile başvurulan bir kredi onaylanırsa genellikle gelir belgesi göstermeksizin krediyi şubeden alabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var. Bazı bankalar SMS ile kredinizi onaylasa bile ek belgeler talep edebilir veya kredinizi iptal edebilir.

Peki, SMS kredisi alabilmek için ne gibi şartlar vardır?

Tüm bankalardan SMS ile kredi talep edebilmek için gerekli kurallar ve şartları yerine getirmiş olmak gerekmektedir. SMS ile kredi talep edebilmek için öncelikle kredi puanınızın yüksek olması gerekir. Kredi puanınız örneğin 1500 civarındaysa krediniz anında onaylanır. Kredi puanınızın düşük olması ise kredi başvurunuzun reddine yol açacaktır. Bu yüzden kredi puanınıza baktıktan sonra kredi başvurusunda bulunmanız daha yerinde olacaktır. Hatta bankalardan hangi puana sahip olduğunuz durumda kredinizin onaylanacağı hakkında bilgi de alabilirsiniz.

Ayrıca bir şart daha vardır. Bir vatandaşın başvuru sayısı aşırı fazlaysa yine kredi talebi olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Bu yüzden iyice düşündükten sonra kredi başvurusu yapmak daha mantıklı olacaktır.

SMS ile kredi veren bankalar ise şunlardır: ING, Deniz Bank, TEB, Yapı Kredi, Fibabanka, Odeabank, Akbank, Finansbank, İş Bankası, Vakıfbank.

SMS ile Kredi Veren Bankalar 2020

SMS ile Kredi Veren Bankalar 2019-3
ING Bank SMS ile Kredi Almak

ING Bank üzerinden SMS ile kredi başvurusu yapmak için 2205’e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Telefonunuzun mesaj kısmına “Kredi TCKIMLIKNO” yazarak 2205’e göndererek 20.000 TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi onaylandıktan sonra ise şubeye gitmeniz gerekir.

Deniz Bank SMS ile Kredi Almak

Deniz Bank üzerinden SMS ile kredi başvurusu yapmak için 3280’e mesaj göndermeniz gerekmektedir. Bu bankanın kredi üst limiti ise 65.000 TL’dir. Ayrıca öğrenciler de bu krediden faydalanabilir ve kredi onaylandıktan sonra şubeye gitmek gerekmektedir.

TEB SMS ile Kredi Almak

Türkiye Ekonomi Bankası da SMS ile kredi veren bankalar arasındadır. Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden SMS ile kredi almak amacıyla 4466’ya mesaj göndermeniz gerekir. Mesaj kısmına ise sadece TC kimlik numaranızı yazmanız yeterlidir. Başvuru sonucunda kredinin onaylanıp onaylanmadığına dair bir geri bildirim mesajı gelecektir.

Yapı Kredi Bankası SMS ile Kredi Almak

SMS ile Kredi Veren Bankalar 2019-2
SMS ile Kredi Veren Bankalar 2020-2

Yapı Kredi üzerinden SMS ile kredi almak için ise 4411’e mesaj atmak gerekmektedir. Mesaj içeriğinde ise TC kimlik numaranızdan sonra gelirinizi de belirtmek durumundasınız. Mesajda yazdığınız gelir ise önemlidir çünkü parayı almak için şubeye gittiğinizde gelirinizi belgelerle kanıtlamak durumundasınız. Ayrıca 4411’e mesaj gönderirken ne tür bir kredi istediğinizi de belirtebilirsiniz. TC kimlik numarasından önce bireysel veya konut yazarak kredi türünü belirtmeniz şarttır.

Fibabanka SMS ile Kredi Almak

Piyasaya yeni girmiş bir banka olan Fibabanka üzerinden SMS ile kredi almak için 3422’ye mesaj göndermeniz gerekmektedir. Mesaj içeriğinde sadece TC kimlik numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.

Odeabank SMS ile Kredi Almak

Bir diğer SMS ile kredi veren banka olan Odeabank da çeşitli dönemlerde uyguladığı kampanyalar ile dikkat çekmektedir. Telefonunuzun mesaj kısmına TC kimlik numaranızdan önce Nakit yazarak 8444’e SMS gönderebilirsiniz.

Akbank SMS ile Kredi Almak

Akbank da SMS ile kredi imkânı sağlamaktadır. Telefonunuzun mesaj kısmını açıp önce “Kredi” yazıktan sonra boşluk bırakın ve ardından TC kimlik numaranızı da yazarak 4425’e SMS gönderebilirsiniz. Gelen cevapta ne kadar kredi çekebileceğinizle ilgili de bilgi verilecektir.

QNB Finansbank SMS ile Kredi Almak

SMS ile kredi başvurusunun en yoğun olarak yapıldığı banka olan Finansbank üzerinden kredi alabilmek için 5030’a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Mesaj içeriğinde sadece TC kimlik numaranızın olması yeterlidir.

Türkiye İş Bankası SMS ile Kredi Almak

Türkiye İş Bankası da SMS ile kredi talebi almaktadır. Telefonunuzun mesaj içeriğine “Nakit TCKIMLIKNO ALMAKISTEDIGINIZKREDITUTARI GELIRINIZ” şeklinde yazarak 4402’ye mesaj gönderebilirsiniz. Kredi üst limiti ise 25.000 TL’dir. Ayrıca mesajda yazmış olduğunuz gelir kısmını belgeyle kanıtlamak zorundasınız.

Vakıfbank SMS ile Kredi Almak

SMS ile Kredi Veren Bankalar 2019-4
SMS ile Kredi Veren Bankalar 2020-4

Bir kamu bankası olan Vakıfbank da SMS ile kredi vermektedir. Kredinin onaylanmasının ardından ise şubeye gitmek şarttır. Vakıfbank üzerinden SMS ile kredi almak amacıyla 5724’e mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj içeriğinde sadece TC kimlik numarası olması yeterlidir.

Bu vermiş olduğumuz bankaların dışında da SMS ile kredi alabileceğiniz farklı bankalar bulunabilir. Ayrıca yazmış olduğumuz mesaj numaraları daha sonradan değişebilir ve bunu öncelikle bankadan teyit ettirmenizde her zaman fayda olacaktır. SMS ile yapmış olduğunuz kredinin kolaylıkla onaylanması için kesinlikle kredi puanınızın yüksek olması şarttır. Kredi puanınız yüksek değilse bile kefil ile de işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir