Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm

Ergenlik dönemiyle birlikte başlayan ve yaşam boyunca bazen sürekli bazen de dönem dönem ortaya çıkan sivilceler, en fazla şikayet edilen cilt problemlerinden birisi olarak öne çıkıyor. Son derece rahatsız edici görsellikler yaratması nedeni ile de özellikle de yaşamının her alanında şık ve etkileyici bir cilde sahip olmayı arzulayan bayanlar tarafından yok edilmesi için farklı yöntemler denenmektedir. Genellikle iç kısmında iltihaplanma meydana gelmiş yağ bezeleri halinde görülür. İlk olarak kırmızı bir nokta şeklinde beliren ancak zaman içerisinde iltihaplı yağ bezeleri formu kazanmaktadır. Bu noktada sivilceler ile ilgili olarak en fazla dikkat edilmesi gereken konuların başında sivilcelerin patlatılmaması gelmektedir. Çünkü sivilcelerin patlaması durumunda cilt üzerinde ya leke ya da iz kalması söz konusu olur. Ciltte meydana gelen sivilce lekelerinin yok edilebilmesi noktasında ise günümüzde kullanılabilecek birbirinden farklı yöntem bulunmaktadır. Bu şekilde kolay bir şekilde sivilce lekelerinden tamamen kurtulabilmek mümkündür.

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Tarifler

Günümüzde kozmetik sektöründeki gelişime rağmen halen insan sağlığı ve cilt üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilen kimyasallar içermekte olan kozmetik ürünleri yerine sivilcelerden ve sivilce lekelerinden kurtulabilmek amacı ile doğal tarifler bulunuyor. Doğada bulunan tamamen natural etkenler ile son derece pratik bir şekilde hazırlanabilecek doğal sivilce lekesi maskeleri ile sivilce lekelerini tamamen yok edebilme şansına sahip olunabiliyor.

Sivilce Lekeleri İçin Gül Suyu ve Sirke Maskesi

Günümüzde özellikle bayanlar tarafından ciltteki sivilce lekelerinin yok edilmesi noktasında son derece güçlü etkilere sahip olan bir maske bulunmaktadır. Günümüzde son derece yoğun şekilde tercih edilen sivilce lekeleri için gül suyu ve sirke maskesi herkes tarafından kolay bir şekilde hazırlanabilmekte olan bir yüz maskesidir. Bu kapsamda da gül suyu ve sirke maskesini hazırlayabilmek için 1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile birlikte 1 yemek kaşığı taze limon suyunun bir kap içerisine alınması gerekir. İyice karıştırıldıktan sonra iyice temizlenmiş cilt üzerine bir pamuk yardımıyla uygulanmalıdır. Böylelikle etkili sonuçları kısa sürede alınabilir. Uygulama işleminden 30 dakika sonra yüzün iyice yıkanması gerekir. Ayrıca göz çevresine sürmemeye dikkat edilmelidir. Bunula birlikte hassas cilde sahip olan kişiler için kullanımı tavsiye edilmediği gibi 1 hafta boyunca günde bir kez uygulanmalıdır. Buzdolabında saklanmalıdır.

Sivilce Lekeleri İçin Limon Suyu Maskesi

Sivilce lekelerinin yok edilmesi noktasında hem C vitamini hem de kolajen yönünden çok zengin olan limon etkili sonuçlar sağlar. Doğal bir beyazlatıcı özelliğe de sahip olan limon, ciltte soyulmayı sağlayarak, renk farklılıklarının yok edilmesini ve cilt lekelerini tedavi etmeyi sağlamaktadır. Sivilce lekeleri için limon suyu maskesi yapımı ise herhangi bir işlem gerektirmez. Çünkü 1 yemek kaşığı taze limon suyunun pamuk ile yüze uygulanmasıyla, tamamlanabilmektedir. Yüzde 15 dakika kadar tamamen kalması sağlandıktan sonra ılık su ile yüzün yıkanması gerekir. Ayrıca haftada 2 ya da 3 defa olacak şekilde kullanılması tavsiye edilir. Çok hassas olması nedeni ile cildi tahrişe yatkın olan kişiler tarafından hafif su ile karıştırılarak uygulanması tavsiye edilir. Kızarıklık oluşması ise olağan bir süreçtir. Bu şekilde çok kısa zaman dilimleri içerisinde ciltte görülen başta sivilce lekeleri olmak üzere pek çok cilt probleminden tamamen kurtulabilmek mümkün oluyor. Bu neden ile de günümüz modern yüzyıl dünyasında güzellik uzmanları tarafından da son derece yoğun ve sık bir şekilde tavsiye edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir