Şeffaf Plak Uygulamalı Telsiz Ortodonti Tedavisi

Dişlerde görülen çapraşıklık, sıkışma, ayrışma, konum bozuklukları gibi çeşitli problemlerin tedavi edildiği diş hekimliği branşı olan Ortodonti birçok farklı aygıt, cihaz ve yöntem kullanımı içermektedir. Uzman hekimler tarafından yapılan işlemlerle zaman içinde dişlerin çok daha işlevsel ve estetik görünümlere sahip olması amaçlanmaktadır.

Şeffaf Plak Uygulamalı Telsiz Ortodonti Tedavisi

Dişlerin istenen konuma gelebilmesini sağlayan bir yöntem olmakla birlikte diş teli kullanımı olmaksızın gerçekleştirilmektedir. Şeffaf plak olarak da isimlendirilen tedaviye her yıl ilgi artarken 3 boyutlu modellemelerle bilgisayar ortamında üretilen plaklar sayesinde dişlerin düzeltilmesi mümkün olmaktadır. Dişlerin milimetrik olarak hareket etmesiyle konum değişiklikleri olurken kişiye özel olarak uygulaması söz konusudur.

Telsiz Ortodontik Tedavi Süresi

Kişiye özel uygulaması bulunduğundan tedavi süreleri değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte günde ortalama 18-20 saat kullanılması durumunda çok daha kısa bir zaman içinde dişlerin konumlarında değişiklikler görülecektir.

Telsiz Ortodontik Tedavi Kimlere Uygun?

Burada hastaların merak ettikleri en büyük soru bu tedavinin kendilerine uygun olup olmadığı konusudur. Aslında yapılması gereken sadece ortodonti uzmanı tarafından gerçekleştirilen bir ortodontik muayenedir.  Her yaştan insanın kullanabilmesi mümkün olmakla birlikte uzman hekimler tarafından belirli bir plana göre hareket edilmesi gereklidir. Telsiz tedavi işlemlerde diş ölçülerine göre plak yapılırken belirli bir süre kullanımı olacaktır. Bu süre zarfında diş tedavileri yapılmamaktadır. Bundan dolayı dolgu, diş taşı temizliği veya çürük temizlik işlemlerinin daha öncesinde yapılması gereklidir. Sonrasında herkes tarafından tercih edilebilen bir diş tedavi yöntemidir.

Telsiz Ortodontik Tedavi Faydaları

Diş teli başta olmak üzere braket gibi estetik açıdan kişinin kötü hissedebileceği ürünlerin kullanımı olmaksızın işlemler tamamlanmaktadır. Diş tellerinin olmadığı, rahatlıkla takılıp çıkarılabilen plakların neredeyse görünmez olduğu bir ortodontik tedavi erişkinlerin tercihleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca ağız içinde olması muhtemel tahriş durumlarının tamamını da bu tedavi yöntemi ortadan kaldırmaktadır. Şeffaf plakların günlük olarak kullanılabilmesi çok daha pratik olmasını sağlarken kolay bir şekilde çıkarılabilir, bakımı yapılabilir. Ancak mutlaka belirli bir süre disiplinli bir şekilde kullanımı da gereklidir. Aksi durumda fayda oranının düşüş yaşanması ihtimal dahilindedir.

Daha Fazla Bilgi İçinhttp://www.adadent.com.tr/seffaf-plak-tedavisi-benim-icin-uygun-mu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir