Samsung 1205 Format Atma ve Kilit Kodu Kırma

Telefonlar, günümüzün en etkin kullanılmakta olan iletişim araçlarından birisidir. Bu telefonlar zamanla kullanış biçimine bağlı olarak problemler çıkarabilmektedir. Telefonlarda yavaşlama, donma veya açılıp kapanma gibi problem türleri çıkabilmektedir. İnsanlar bu tür durumlarda çareyi yeni bir telefon almakta veya telefonu bir tamirciye götürmekte bulmaktadır. Fakat bu işlemlerden önce telefonunuza uygulamanız gereken birkaç adım olduğunu unutmamanız gerekecektir. Öncelikli olarak telefonunuzun problemi donma veya yavaşlama gibi problemlerse, telefonunuza bir format atmayı denemelisiniz. Format atmak, telefonu aldığınız ilk günkü haline dönüştürmektir. Böylece telefonunuzu adeta hiç kullanılmış bir telefon gibi yeniden kullanmaya başlayabilmektesiniz. Ancak telefonunun problemi sürekli açılıp kapanma gibi sorunlarsa, telefonunuza yine bir kez format atmalısınız, fakat bu yol geçici bir çözüm olacaktır. Bu sebepten dolayı bir tamirciye götürmeniz de fayda olacaktır.

Samsung 1205 Format Atma

Eğer Samsung 1205 modeline sahip cep telefonunuz bulunuyorsa, bu telefonunuza format atabilmeniz mümkündür. Üstelik herhangi bir telefoncuya veya tamirciye gerek duymadan. Ancak format işlemine başlamadan öncesinde bilmelisiniz ki, telefonunuzda yer alan tüm veriler silinecektir. Örneğin müzikleriniz, fotoğraflarınız veya telefonunuzda yer alan kişilerin rehberi, kısacası her şey gidecektir. Bu sebepten dolayı tüm verilerinizin yedeğini almayı unutmamalısınız.

Telefona format atmazdan önce, şarjınızın %50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmamalısınız. Format işlemi biraz uzun süreceğinden dolayı telefonunuzu direkt olarak şarja takabilirsiniz. Telefon şarj halindeyken pil gücü %30 olsa bile format atabilmeniz mümkün olacaktır.

Şimdi telefona format atmak için fabrika varsayılanlarını yükleme işlemi yapacağız. Bu işlemi yapmak için telefonunuzun arama kısmına gelerek, *2767*3855# tuşlarını kodlamanız gerekecektir. Böylece telefonunuzun format süreci başlamış olacaktır. Bu dakikadan sonra telefonunuz işlem göreceğinden, herhangi bir tuşa basmamanız önerilmektedir. Aksi takdirde format işlemi yarım kalabilir, tüm işlemi baştan yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Yaklaşık olarak 10-15 dakikanın sonunda telefonunuzun format işlemi tamamlanmış olacaktır. Ardından telefonunuz yeniden başlatılacak ve sizden bir şifre belirlemeniz istenilecektir. Yeni şifrenizi girerek telefonu tekrardan kullanmaya başlayabileceksiniz.

Telefona sürekli olarak format atmak, zararlı bir durumdur. Şöyle ki, telefon her kastığında format tabi ki atılacaktır. Ancak bu durumun öncesinde telefonunuzun kasmasına neden olan problemi bulmanız gerekecektir. Bu problemi bulmalısınız ki, telefonunuz üzerinde böyle durumlara izin vermeyesiniz. Böylece format atmak gibi bir sorununuz kalmayacak ve uzun ömürlü bir şekilde telefonunuzu kullanabileceksiniz.

Tüm bunlara rağmen telefonunuza bir şey yüklemiyor, fotoğraf çekmiyor ve müzik indirmiyorsanız ve telefonunuz halen kasmaya, kapanmaya

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir