Pubg Lite Launcher İni Fail Hatası Nasıl Çözülür ?

Pubg Lite Launcher Hatası ini fail hatası ile karşılaşan birçok Pubg oyuncusu ne yapacağını bilmemektedir. Bu hatayı çözmek isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar bulunmaktadır. Pubg Lite oyuncularını çileden çıkaran oyun hatalarından biri olan Pubg Lite Launcher Hatası nasıl çözülür? İşte, aranan cevap…

Pubg Lite Launcher İni Fail Hatası

Pubg Lite Launcher Hatası Nasıl Çözülür?

Pubg Lite Türkiye tarafından gelen açıklamaya göre hatanın kaynağı; Türkiye’de ki servis sağlayıcıları. Ekranda Pubg Lite Launcher Hatası gören oyuncular, bu hatayı çözmek için listelediğimiz adımları tek tek ve sırayla yerine getirmelidir. Uygulanacak adımlar aşağıda yer almaktadır:

  • İlk olarak Pubg Lite Launcher’i kapatmalısınız.
  • Bilgisayarınızın ekranında bulunan “Denetim Masası”nı açınız, eğer ekranınızda bulunmuyorsa, başlat menüsünde ulaşabilirsiniz.
  • Denetim Masası içerisinde yer alan “Ağ ve İnternet” yazan seçeneğe tıklayınız.
  • Karşınıza Ağ ve Paylaşım Merkezi açılacaktır. Bu sayfanın solunda bulunan “Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” yazan yere tıklayınız.
  • Girdiğiniz sayfadaki aktif durumda olan bağlantı ayarlarına sağ tıklayınız. Açılan seçeneklerin içerisinden “Özellikler” yazan seçeneği seçiniz.
  • Özellikler yazan yere tıkladıktan sonra açılan pencereden “TCP/IPv4”e tıklayarak bunun özelliklerine giriniz. Buna benzer seçenekler olabileceği için bu konuda kesinlikle dikkatli olmayı unutmayınız.
  • Girdiğiniz sekmede “DNS sunucusu adresini otomatik olarak al” seçeneği seçilmiş ise, “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” yazan seçeneğe tıklayınız.
  • Yapacağınız en son işlem ise, aşağıda yer alan Google DNS bilgilerini buraya girmek olacaktır.

8.8.8.8

8.8.4.4

Pubg Lite Hataları Çözümü

Pubg Lİte Launcher Hatası yaşayan birçok insan olduğu gibi, bundan farklı hataları yaşayan Pubg Lite oyuncuları da bulunmaktadır. Pubg Lite Launcher Hatası gibi hatalar ile karşılaşıyorsanız ve bu hataların çözümlerine ulaşamıyorsanız, yazımızın devamında yer alan bilgiler çoğu hatanın çözümüne yardımcı olmaktadır.

Global Shader veya Cooked Contect Hatası Çözümü

Global Shader veya Cooked Contect hatalarından birine rastlayan oyuncuların tedirgin olmasına gerek yoktur. Bunun çözümü oldukça kolay olacaktır. Pubg Lite oyununu çalıştırmak istediğinizde DirectX 11’i kullanırsınız. Fakat çoğu kişi bunu bilmemektedir. Eğer bu hatalardan biri karşınıza çıktıysa, DirectX’i güncellemeniz yeterli olacaktır.

Fatal Error (Assertion Failed) Çözümü

Fatal Error durumu ile karşılaşan Pubg Lite oyuncularının bunu düzeltmek için genelde yazılımsal olarak bir işlem yapmasına gerek yoktur. Fatal Error çözümü için başvurabileceğiniz ilk yöntem; Ekran kartının soğumasını beklemek olmalıdır. Çünkü bu hatanın çıkma nedeni çoğunlukla ekran kartı ısınması ya da ekran kartı fanı tozlanmasından kaynaklıdır. Eğer bu yöntemler ile birlikte hatayı çözemezseniz, ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrardan yükleyiniz.

“DX 11 feature level 10.0 is required to run the engine” Hatası Çözümü

Bu hata ile karşılaşan oyuncuların sorunu bilgisayar sistemi ile alakalıdır. Pubg Lite size bu hatayı verdiği zaman yapmanız gereken şey, kullandığınız ekran kartının DirectX 11 tarafından desteklenip desteklenmediğine bakmanız gerekir. Eğer desteklemiyorsa, destekleyen ekran kartlarından birini bilgisayarınıza takarak, hatanın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Launcher.exe – Bad Image Hatası Çözümü

“Launcher.exe – Bad Image” hata yazısı gören bir kişinin bilmesi gereken tek konu; Visual C++ programını doğru bir şekilde yüklemediğidir. Bu uygulamayı kaldırıp tekrardan doğru ve eksiksiz bir şekilde yüklediğinizde sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.

“It is unavaible in your region” Hatası Çözümü

Pubg Lite yeni yayınlanan bir oyun olduğu için her ülkede oynanmasına izin verilmemektedir. Bu mesajı gören bir kişi Pubg Lite’ın oynanmadığı ülkelerden birinde olabilir. Bu ülkelerden birinde değilseniz ve bu hatayı yaşıyorsanız, hatanın nedeni; VPN gibi programların açık olması veya yanlış saat ve zaman diliminde olmak olabilir. Bunları düzelttikten sonra oyuna girdiğinizde bir hata ile karşılaşmazsınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir