Priv Nedir | Priv Hesap Nedir | En Güzel Priv Hesap İsimleri

Sosyal medya kullanımının oldukça arttığı bu yıllarda, çeşitli terimler de ortaya çıkmaktadır. Sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, dünyada milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Günümüzde hemen hemen herkesin bir Instagram hesabı vardır. İşte bu kullanımların artması ve uygulamanın popüler hale gelmesi ile beraber çeşitli terimler de görülmekte ancak anlamları bilinmemektedir. Örneğin priv hesap, belki birçok kişinin bilmediği bir terimdir. Peki, kısaca bakıldığında priv nedir? Önce bunu bilmek gerekir. Ardından Priv hesap nedir ve en güzel priv hesap isimleri nelerdir? Kısa ve detaylı bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

Priv Nedir? Priv Hesap Nedir?

Priv kelimesi, İngilizcedeki Private kelimesinin kısaltılmışı olarak kullanılmaktadır. Private kelimesinin Türkçe karşılığı ise “Özel” anlamına gelmektedir. Instagram priv hesap nedir sorusunun cevabını da bu şekilde vermiş oluyoruz. Türkçe olarak bakıldığında “özel hesap” karşılığı, yanlış olmaz.

Priv hesaplar birçok farklı nedenden dolayı kullanılmaktadır. Belki gizlice birini takip etmek veya herkese açık hesabınız varken yalnızca aile hesabı oluşturmak için kullanılabilir. Instagram priv hesaplar genellikle özel, yani belirli bir kesimi bir arada tutmak için kullanılır.

Priv Hesap Neden Kullanılır?

Priv hesap kullanımı için birçok neden bulunmaktadır. Günümüzde birçok ünlünün Instagram hesabı vardır. Bu Instagram hesapları herkese açık bir şekilde kullanılmaktadır. Yani ister yurtiçi isterse yurtdışı herkes bu hesapları takip edebilir; mesaj atabilir, fotoğrafları görebilir ve beğeni, yorum yapabilir. Ancak ünlülerin bu hesapları bir kenarda dururken bir de özel hesapları mevcuttur. Yalnızca birebir tanıdıkları, ailesi veya akrabalarının olduğu Instagram hesaplarını gizli kullanarak Priv hesap dediğimiz olayı gerçekleştirmektedirler.

Bunun dışında Priv hesap, birini veya birilerini takip etmek için de kullanılabilir. Örneğin bir kişiyi takip etmek istiyor ancak isminizin görülmesini ve o kişinin siz olduğunuzun bilinmemesini istiyorsanız, Priv hesap açarak takip isteği gönderebilirsiniz. Böylece takip ettiğiniz kişi, isimden dolayı sizi tanıyamaz.

Üçüncü ve son olarak priv hesaplar bir grup oluşturmak için de kullanılabilir. Örneğin arabalar üzerine bir hesap açacaksınız ve isminizi kullanmak istemiyorsunuz. Priv hesap açarak güzel bir isim bulabilir, bu alanda paylaşımlar yapabilirsiniz.

En Güzel Priv Hesap İsimleri

En güzel priv hesap isimleri için aslında açmak istediğiniz hesabı tanımanız yeterli olacaktır. Yani hangi amaç için priv hesap açacaksınız? Birini takip etmek istiyor iseniz random isim verebilirsiniz. Ancak arabalar üzerine bir hesap açacaksanız;

  • Arabaresimleri
  • Arabavideolari
  • Gundemaraba
  • Dortteker

Gibi isimleri tercih edebilirsiniz. Bunların dışında güze ve kulağa hoş gelen isimler şunlardır:

  • Kitapcumleleri
  • Yalnizbirkisi
  • Oylesineyasiyorum
  • Huzunlucicek

Gibi isimler olabilir. En güzel priv hesap isimleri için bir araştırma yapmanız gerek yoktur çünkü birçok isim alınmış olabilir. Kendinize uygun bir isim seçebilir, onu priv hesap adı yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir