Örümcek Adam Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Örümcek Adam, vizyona girdiği ilk günden bu yana birçok kişinin defalarca izlemekten keyif aldığı bir film serisidir. Marvel’ın belki de bugüne kadar beyazperdeye aktarmış olduğu en başarılı süper kahramanlardan biri olan Örümcek Adam, çizgi roman hali ile de yıllarca birçok kişinin kütüphanesinde önemli bir yer edinmiştir. Bu yazımız içerisinde Örümcek Adam’ın 3 seri filmi hakkında bilgiler vererek oyuncularının kimler olduğunu dile getirmeye çalışacağız. Merak etmeyin, yazı içerisinde çok fazla spoilere girmemeye özen göstereceğiz.

Örümcek Adam Filmi Konusu

Örümcek Adam Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Örümcek Adam Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Peter Parker, sosyal hayatı çok fazla idare ettiremeyen bir öğrencidir. Okulda genellikle arkadaşları tarafından hor görülür, hatta bir grup öğrenci tarafından sürekli tartaklanırdı. Aşık olduğu kız olan Mary Jane, onun için sadece Bir hayalden öteydi. Hiçbir zaman ona açılmaya cesaret edememiş, arkadaşlarından baskılarından korkar hale gelmişti. Bir gün, Peter Parker’ın okuduğu okul ülkenin önde gelen bilim ve araştırma merkezlerinden birisine bir gezi düzenler. Peter Parker, bu gezi sırasında bir örümcek tarafından ısırılmış, bu ısırılma ile tüm kaderinin değişeceğinin hiç farkına varmamıştı. Örümceğin ısırması ile mutasyona uğrayan Peter, bir süper kahraman haline dönüşerek yarı örümcek yarı insan haline gelmiştir. Örümcek Adam yeteneklerini öğrenmeye başlayan Peter Parker, bir anda özgüven sahibi olup eski halinden oldukça fazla bir karaktere bürünmüştür. Serinin ilk filmi genel olarak Örümcek Adamı tanımamız üzerine kurulmuştur.

Örümcek Adam 2 Filmi Konusu

Örümcek Adam Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Örümcek Adam Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Örümcek Adam filmi ilk serisinde Peter Parker Örümcek Adam kimliğine kavuşmuştu. Serinin ikinci filminde ise yeteneklerini keşfettikten sonra suçlularla mücadele etmeye başlamış, bir mücadeleden iyice yorgun düşmüştü. Sosyal hayatından iyice kopmaya başlamış olan Peter, sevdiği kadını da kaybetmeye başlamıştı. Mary Jane, başka bir erkekle nişanlanmış, evliliğe doğru gitmekte idi. Bunun gibi sorunlarla mücadele ederken aynı zamanda Daily Bugle gazetesinin Örümcek Adamı bir suçlu olarak gösterip acımasızca saldırılarda bulunması işin iyice sarpa dönüşmesine neden oldu. Tüm olayların arka arkaya gelmesi Peter’ın büyük bir kırılma noktası yaşamasına neden olmuştu. Örümcek Adam kimliğinden vazgeçmeye çalışan Peter, sıradan hayata adapte olmaya çalışıyordu. Serinin ikinci filminde Doktor Otto Octavius yaptığı bilimsel çalışmalarla bir caniye dönüşmesi Örümcek Adamın yeniden ortaya çıkmasına neden olmuştu. İkinci seride de insanların kaderini kurtarmak üzerine çalışan Örümcek Adam, çok güzel bir oyunculuk ortaya seriyor.

Örümcek Adam 3 Filmi Konusu

Örümcek Adam Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Örümcek Adam Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

2007 yılında vizyona giren Örümcek Adam 3 beklenenin üzerinde bir gişe başarısı elde etmiştir. Kendisine oldukça düzenli bir hayat kurmaya çalışan Peter Parker, Örümcek Adam kimliğini de bir kenara bırakmış değil.  Tüm insanlığın kurtarıcısı olmak, belirli bir süreden sonra Örümcek Adam’da büyük bir kibir oluşturmuştur. Saldırını ne taraftan geleceğinin belirli olmaması, Peter’i bu süreçte daima tedirgin etmişti. Egosunun kurbanı olmaya başlayan Örümcek Adam, sevenleri tarafından da eleştirilmeye başlanmıştı. Belirli aşamadan sonra tüm düşmanlarını hafife alan Örümcek Adam, farkında olmadan kendisini büyük bir tehlike içerisinde bulmuştu. Venom, bu durumdan yararlanarak Örümcek Adamın üzerine doğru saldırması, büyük sorunlar meydana gelmesine neden olacaktır.

Örümcek Adam’ın 3 serisine toplamda 600 milyon dolar harcayan Marvel, gişede oldukça büyük bir gelir elde ederek yaptığı masrafın kat ve kat fazlasını kazanmıştır. Marvel’ın en sevilen süper kahramanlarından birisi olan Örümcek Adamı muhakkak izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Örümcek Adam Filmi Oyuncuları

Tobey Maguire

Willem Dafoe

Kirsten Dunst

James Franco

Kirsten Dunst

Alfred Molina

Thomas Haden Church

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir