Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2020

Bu yazımızda öğrenciye kredi veren bankalarhakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Yazının içeriğinde toplam 7 tane öğrenciye kredi veren banka hakkında bilgiler ve kredinin nasıl talep edileceği detaylı olarak incelenecektir. Bu bankalar genellikle kredileri belgesiz olarak ve 2 yıl ertelemeli olarak verirler.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2020

Önemli bir hususu da belirtelim ki bankalar bazı zamanlarda öğrenciler için çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Bu kampanyaları takip ederek de uygun faiz oranlarıyla öğrenci kredisi alabilirsiniz. Faizsiz şekilde öğrenciye kredi veren banka bulunmamaktadır ancak kampanya dönemlerinde faiz oranları çok uygun şekilde ayarlanmaktadır.

ING Bank Öğrenciye Kredi

INK Bank, öğrenciye kredi veren bankalar listemizde ilk sırada bulunmaktadır. ING Bank üzerinden kredi alabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olan öğrenciler ebeveynlerinin denetimi ve izni ile kredi alabilirler. Ayrıca alınan bu kredi, kredi puanının da yükselmesiyle daha avantajlı bir hale getirilir.

ING Bank kredi üst limiti 50.000 TL’dir ve vade 3-48 arasında değişmektedir. Faiz oranı ise %1.64 civarında belirlenmiştir. Kampanya dönemlerinde faiz oranı değişiklik gösterebilir. İnternet üzerinden başvuru sayfasına giriş yaparak kredi talebinde bulunulabilir.

Yapı Kredi Öğrenciye Kredi

Yapı Kredi Bankası, sadece part time olarak çalışan öğrencilere destek sağlamaktadır. Yapı Kredi Bankası üzerinden öğrenci kredi alabilmek için bazı şartları yerine getirmek şarttır. Öncelikle çalışılan yerden alınan gelir belgesi ile başvuru kabul edilmektedir. Ayrıca kredinin faiz oranlarını öğrenmek için şubeye gidilmesi gerekir. Başvuru için gereken belgelerin neler olduğunu da şubeden öğrenebilirsiniz.

Halk Bank Öğrenciye Kredi

Öğrenciye destek veren bir diğer banka olan Halk Bank üzerinden kredi alma işlemi sadece şubeler üzerinden gerçekleştirilir. Kredi limiti üst sınırı 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranları ise masraflı olma durumuna veya masrafsız olma durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Masraflı şekilde hesaplandığında öğrenci kredisinin faiz oranı %2.61 iken masrafsız kredinin faiz oranı %2.66’tır.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2020

Son dönemlerde kredi vadesini düşürmesi sebebiyle yoğun şekilde tercih edilen bankadır. Ziraat Bankası üzerinden öğrenci kredisi alabilmek için de bazı şartları sağlamanız gerekir. Öncelikle 18 yaşının altındaki öğrenciler de Ziraat Bankası üzerinden kredi alabilirler ancak bunun için ebeveyn izni gerekmektedir.

Faiz oranı ise %1.90 olarak belirlenmiştir. Kredi için kefil genellikle istenmektedir. Ayrıca kredinin alındığı süre boyunca sigorta da yapılmaktadır. Bu bankadan öğrenci kredisi alabilmek için şubelere gitmek gerekmektedir.

İş Bankası Öğrenciye Kredi

İş Bankası da öğrenciye destek kredisi veren bir diğer banka olarak karşımıza çıkar. İş Bankası üzerinden kredi alabilmek için gerekli şartları sağlamak gerekmektedir. 18 yaşını doldurmuş olan bir öğrenci %3 faiz oranıyla kredi talebinde bulunabilir. Başvurular ise sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır.

Ayrıca gelir belgesi de başvuru esnasında istenmektedir. Gelir belgesi göstermeden krediyi almanız mümkün değildir. Öğrenciye en yüksek faizle kredi veren banka olarak dikkat çekmektedir.

Deniz Bank Öğrenciye Kredi

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2019
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2020

Öğrenciye bir diğer kredi veren banka olan Deniz Bank, kişiye özel faiz oranları ile dikkat çeker. Ayrıca vade farklılığı da faiz oranlarını etkilemektedir. 3-12 aya kadar vadeli kredilerde %2.91 faiz, 12-60 aya kadar olan vadelerde ise %3.01 oranında faiz uygulanır.

Kredi başvuruları sadece şubeler üzerinden yapılmaktadır.

Şeker Bank Öğrenciye Kredi

Öğrenciye destek olarak kredi veren Şeker Bank, üst limiti en yüksek tutan bankadır. Öğrenciye kredi üst limiti olarak 300.000 TL belirlenmiştir. Ayrıca bu kredi sadece pilotluk öğrenimi gören öğrencilere sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir