Musallat Exe Silici – Musallat Exe Dosya

Musallat Exe adıyla bilinen ve yıllardır binlerce insanın bilgisayarına girerek özel dosyalarını kilitleyen ve kilidi açmak için karşılığında para isteyen bir fidye virüsü olan bu virüs, artık sorunsuz bir şekilde kaldırılabiliyor. Musallat Exe, birçok kişinin bilgisayarına indirdiği ve kötü bir şekilde deneyimlediği o meşhur virüse verilen isimdir. Çoğu kişi kötü bir tecrübe yaşayıp özel dosyalarını kaybetme pahasına bilgisayarına format attırsa da bu virüsün çözümü için neler yapılması gerektiğini dahi araştırmıyor. Eğer bilgisayarınız Musallat Exe virüsüne maruz kalmışsa hiç endişelenmenize gerek yok. Çünkü musallat exe virüsünü silmek için bazı programlar geliştirildi.

musallat exe nasıl silinir

Musallat Exe Nedir?

Musallat Exe, birçok kişinin bilgisayarına bulaşarak emeklerinin heba olmasına sebep olan bir fidye virüsüdür. Virüs bilgisayara bulaştıktan sonra otomatik olarak bilgisayarda bulunan tüm dosyaları kilitler. Kilidi açmak için ise belirli bir miktarda para ister. Para gönderildiğinde ise kilit açılır. Eğer bilgisayarınızda çok önemli dosyalar yok ise format atmak da bir diğer yöntem olabilir. Tabi ki bu işlem de çoğu yerde ücretlidir. Sizin bu virüsten kurtulmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Musallat Exe Silici sayesinde artık derin bir nefes alabilirsiniz.

musallat.exe dosya kurtarma

Musallat Exe Flash Belleklere Bulaşır Mı?

Musallat Exe virüsü bir kere bilgisayarınıza bulaşmışsa bilgisayarınız ile bağlantılı tüm birimlere ve aletlere de bulaşır. Örneğin bilgisayarınıza bir flash bellek yani usb bellek takarsanız ve bu belleği başka bir bilgisayara takarsanız diğer bilgisayarda da Musallat Exe virüsü yayılmaya başlayacaktır. Bu yüzden bu virüsün çok tehlikeli olduğunu söylemek mümkün.

Musallat Exe Bilgisayarda Nerede Bulunur?

Virüsün ana kaynağı ise bilgisayarda bulunan önbellek yani %Appdata% klasöründe bulunur. Bu klasörde iki ayrı dosya olarak virüse rastlanır ve bu dosyaları normal bir şekilde silmeniz imkansızdır. Bu yüzden böyle bir yol izlemeyin.

Musallat Exe Silici

musallat exe silici program

Musallat Exe virüsünden bir an önce kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler oldukça basit. Musallat Exe silici sayesinde sizler de virüsü kolaylıkla bilgisayarınızdan kaldırma şansına sahip olacaksınız. İşin komik yanı ise Musallat Exe silici isimli dosyayı paylaşan kişinin yine bu virüsü ortaya çıkaran TürkCoder isimli bir hacker olması. Yani virüsün yaratıcısı olan kişi böyle bir virüs yaptığına pişman olmuş olacak ki virüsü silmek için gerekli olan dosyayı da paylaşmaktan çekinmemiş.

Açıkçası bu yöntem güvenilir durmasa da kesinlikle işe yarıyor. Zaten Musallat Exe silici isimli dosyada virüs silme işlemini başlatabilmek için “Hakkımı helal ediyorum” isimli butona tıklamak gerekiyor. Yani virüsü yapan kişinin ne kadar pişman olduğunu buradan anlayabiliyoruz. Kendisini affettirebilmek adına böyle bir yol izlemiş. Eğer siz de virüsü kaldırmak istiyorsanız hemen programı aşağıdaki bağlantıdan indirin ve anlattığımız yolu izleyerek bir an önce virüsten kurtulun.

Musallat exe silici indirmek için gerekli dosyaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Musallat Exe Silici Nasıl Kullanılır?

Dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra açın. Daha sonra kısa bir süre boyunca bilgisayar tarama işleminin sonlanmasını bekleyin. Tarama işlemi bittikten sonra “Bilgisayarınızda Musallat Exe virüsü bulunmuştur” gibi bir ibareyle karşılaşacaksınız. Bu durumu çözmek için yapmanız gereken ekranın en alt kısmında bulunan “Hakkımı helal ediyorum” yazan butona tıklamak. Butona tıkladıktan sonra program otomatik olarak bilgisayarınızdan Musallat exe virüsünü kaldıracak. Ardından da bilgisayarınız yeniden başlayacak. İşte Musallat exe isimli virüsü kaldırmak bu kadar basit. Herhangi bir problem yaşarsanız veya sorularınız varsa lütfen yorum olarak bildirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir