Msn Açmak İstiyorum Nasıl Açabilirim?

Bu yazımız içerisinde MSN açmak istiyorum, nasıl açabilirim sorularına yanıt vermeye çalışacağız. MSN, bir zamanların en efsanevi sohbet yazılımlarından birisiydi. Birçok kişi yazılı ya da görüntülü görüşmelerinde MSN üzerinden yapıyor, ticari iş ve desteklerini bu platform üzerinden sağlıyordu. Skype, piyasalar içerisinde MSN yazılımının en büyük rakiplerinden birisiydi. Sektör içerisinde bir numara olmak isteyen Skype, 2013 yılında iyi bir ücret ödeyerek tüm kullanıcıları ile beraber MSN’yi satın aldı. 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan MSN, bu satın almadan sonra tüm uygulamaları ile beraber yayın hayatına son verdi. Günümüzde hala birçok kişi MSN açmak istiyorum tarzında sorular sormakta. Bildiğiniz üzere MSN kullanabilmek için bir Hotmail hesabı gerekiyordu. Günümüzde MSN kullanamasak da Hotmail hala aktif olarak kullanılmaya devam edilmektedir.

MSN Nedir?

1995 yılında kurulan Hotmail, tarayıcı üzerinden ilk defa e-posta gönderimini olanak sağlamasından ötürü tüm dünyada kabul edilebilir büyük bir başarı elde etmişti. Aynı zamanda Microsoft’a ait Outlook hesaplarından da kullanılabilen Hotmail, dünyanın en yaygın kullanılan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan bir mail uygulamasıdır. Bir zamanlar MSN giriş içinde kullanılan Hotmail, günümüzde daha çok mail servisleri üzerinden aktifliğine devam etmektedir. MSN açmak istiyorum, nasıl açabilirim sorusuna yanıt verecek olursak;

MSN Hesabı Açma

Msn Açmak İstiyorum Nasıl Açabilirim?
Msn Açmak İstiyorum Nasıl Açabilirim?

Hotmail ya da diğer adıyla Microsoft Outlook, hayatımıza öyle bir girdi ki mail denilince akla gelen ilk isim olmayı başardı. Birçok kişi mail adresi nedir diye sorulduğunda MSN adresini mi soruyorsun? Yanıtını vermekteydi. Yukarıda belirttiğimiz üzere MSN temel anlamda bir Outlook servisi olup bir mail adresini temsil etmektedir. Hotmail uzantılı bir mail adresine sahip olabilmek için öncelikle Microsoft’un mail servislerine kayıt olmak gerekiyor. MSN nasıl açılır sorusuna yanıt aslında oldukça basittir.

MSN kaydol için öncelikle BU bağlantı adresi içerisinde yer alan Microsoft mail servisine giriş yapıyoruz. Bağlantı adresi içerisinde yer alan internet sitesinden Hotmail uzantılı bir Microsoft hesabı oluşturabilirsiniz. Bu hesabı aynı zamanda Skype hesabı olarak da kullanabilirsiniz. MSN açmak istiyorum kısmında dikkat edilmesi gereken en önemli şey hesap açarken verilen bilgilerdir. Hotmail’e kayıt olurken sizlerden adınız soyadınız başta olmak üzere doğum tarihiniz gibi birçok kişisel bilgilerinizi talep edilecek. Bu bilgileri yanlış ya da yanıltıcı bir şekilde doldurmak ileri etapta birçok sıkıntı yaşamanıza neden olacaktır. Mailinizin çalınması ya da şifresini unutmanız durumunda doğru kişisel bilgiler kullanmadığınız için hesabınıza tekrardan erişim sağlayamazsınız. Sahip olduğunuz Microsoft ve Skype hesabını sadece siz kullanabilirsiniz. Hesabınızı başka bir kişi ya da tüzel kişi lere devretme gibi bir durum kesinlikle bulunmamaktadır. Hesap güvenliği tamamen kullanıcıya ait olup parola güvenliğini gizli tutmak kullanıcı aittir. Microsoft, gerekli gördüğü durumlarda Hotmail hesaplarının etkinliklerine de son verme hakkına sahip.

MSN Nasıl Açılır?

Msn Açmak İstiyorum Nasıl Açabilirim?
Msn Açmak İstiyorum Nasıl Açabilirim?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere dünya üzerinde en yaygın kullanılan mail hizmetlerinden birisi de Hotmail’dir. Gerek kullanımı gerekse üstün özellikleri sayesinde tercih edilen bu servis aynı zamanda kullanıcılarına depolama hakkı da sunmakta. MSN hesabı açmak için öncelikle bir Outlook hesabı açmanız gerekiyor. BU bağlantı adresini ziyaret etmeniz durumunda karşınızda MSN nasıl açılır sorusuna yanıt verecek bir pencere açılacaktır. Burada gerekli kişisel bilgilerin doldurduktan sonra kendimize bir Hotmail adresi belirlemeniz istenecektir. İstediğiniz şekilde bir adres belirledikten sonra 2. Etapta mail uzantısının nasıl olması gerektiği sorulacaktır. Mailinizi ister hotmail.com, ister hotmail.com.tr, ister outlook.com, isterseniz de outlook.com.tr gibi uzantılardan herhangi birisi ile oluşturabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz üzere mail açmak oldukça kolaydır. Sadece kişisel bilgiler ve kullanılacak mail adresi yazmak tüm süreci bitirecektir.

MSN Hesabı İle Yapılabilecek Şeyler

Outlook üzerinden bir MSN hesabı açan kişiler, bu hesap ile ne yapabilecekleri konusunda da bilgi sahibi olmak istiyorlar. Öncelikle sahip olduğunuz şey bir mail hizmeti olduğu için MSN hesabı üzerinden istediğiniz şekilde mail alabilir ya da gönderebilirsiniz. Bununla birlikte MSN yerine gelen Skype programı üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde sesli ya da 50 kişiye kadar desteklenen görüntü sohbet yapabilirsiniz.

Msn Açmak İstiyorum Nasıl Açabilirim?
Msn Açmak İstiyorum Nasıl Açabilirim?

MSN hesabı üzerinden sosyal medya hesaplarında kayıt olabilir, üyelik ile kayıt olunabilen tüm platformların istediği mail seçeneği olarak sunulabilir. Gmail ya da iCloud’dan herhangi bir farkı olmayan Hotmail, kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermektedir.

NOT: MSN olarak bilinen program 2013 yılında kapanmıştır. Skype tarafından tüm hakları ile beraber satın alınan MSN, içerisinde yer alan tüm kullanıcılar ile beraber Skype programına aktarılmıştır. Eğer MSN kullanmak için bu yazıya geldi iseniz maalesef ki bu isteğinizin olumsuz olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir