Modaya Uygun Retro Stil İpuçları

Retro stiller düzenli olarak moda dünyasına girip çıkıyor. Ancak, bazı retro türlerinin her zaman tarzda olacağını söyleyebiliriz. Son on yılların etkisi neredeyse her zaman son trendlerde görülebilir. Ünlüler zaman zaman  20’lerin, 40’ların veya 50’lerin stillerine döndükleri için moda dünyasını da etkileyebiliyor. Ve yaz kesinlikle retro tarzların  yeniden ortaya çıktığını gördüğümüz bir sezondur. Bugün ki yazımızda, modanın geçmişinden stil ipuçları almanız  için fikirler vereceğiz.

2020 için şık ve modaya uygun retro stil ipuçları

Lüks ve Şık

Ana moda trendleri arasında 20’li yıllardan hala aldığımız ilhamlar arasında hem saçaklar hem de parlak detaylar var. Saçaklar ve püsküller zevkle kullanıldığında kesinlikle çok güzeller ve dikkatlice kullanıldığında stiliniz de lüks bir etki oluşturur.

1920’lerde kadınlar  aksesuarlar ile nasıl süsleneceklerini gerçekten iyi biliyorlardı. Özellikle  kombinlerde görkemli süper ayrıntılar  dikkat çekiyordu. Fiyonklar,  çiçek aplikleri ve görkemli kürk elemanları tercih ediliyordu. Ek olarak, bayanlar  parti görünümleri için süper lüks takılar seçerlerdi. Geniş yelpazeli şapkalarda görünüşlerinin dikkate değer bir parçasıydı. Dalgalı bob saçlar ve çoki kısa saç kesimleri de oldukça çok tercih ediliyordu.

Bu yüzden,  1920’lerin stilini günümüze getirmek için, kıyafet ve aksesuarlarımızı saçaklı ve süslemeli  düşünebiliriz.

Parlak Renkler

Bu parıltılı moda döneminden sonra, özellikle parlak tonlarda olan renkler, moda trendleri için oldukça popüler oldu.  40’lar parlak renklerin ve lüks modaların daha çok yükselişini gördü. Örneğin, fırfır ayrıntılarına sahip birçok elbise ve kalçaların üzerine dökülen  ile birlikte seksi saç stillerini düşünün. Makyaj trendleri parlak ve renkliydi , dudaklar ve pembe yanaklar için klasik kırmızı tonlar seçiliyordu.

Günümüzde, 40’lı yıllardan giysilerin şekilleri ve fırfır detayları gibi ayrıntıları retro tarzımız için  kullanabiliriz. Ayrıca, klasik kırmızı dudaklar ve kedi gözü makyajı, zamanın ötesine geçen 40’ların kalıntılarındandır.

Şık Klasik

Daha da ötesi, 1950’lerde, 20’li yılların prensiplerinin  belli bir dereceye kadar,  modanın bir parçası haline geldiğini söyleyebiliriz.  Bu dönemde, giysiler için tamamlayıcı aksesuar  olan eldivenler için tek renkli ve parlak renk modellerinin ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Elbiseler ve etekler, genellikle diz seviyesinde kesilmiş, fırfırlı, pileli ve  kalem etekler gibi düz şekilleri kapsıyordu. O zamanların zarafetinin en açık görünümlerinden biri, o zamanların tüm tanımlayıcı unsurlarına sahip olan ve aynı zamanda modern etkiyi atlamayan, daha fazla kadınsı, ancak retro ilham veren stillerdir.

50’lerin stilini modern tarzınıza dahil etmek için o dönemlerin ünlü kadınlarına bakın ve görünümlerini ilham olarak alın. Fırfırlı detayları ,saç aksesuarları  ve kalem etekleri  deneyin.

İşte retro stilden esinlenilmiş görünüm için bazı genel retro stilleri ve ipuçları. Bu trend, moda dünyasında  doğru bir şekilde uygulanması durumunda   kusursuz görünümler sunabilir. Gelecekteki kıyafetlerinize şık eklemeler yapmak için her daim geçmişten ilham alın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir