Lol Yeni Başlayanlar İçin Rehber 2020

LOL oyununa her gün binlerce yeni oyuncu katılmakta ve öğrenmeye başlamaktadır. Birçok kişi oyun içerisinde hatalar yaparak veya kurcalayarak öğrenmeye başlarken bazı kişiler hem bunları denemekte hem de internet üzerinden araştırma yaparak bazı şeyleri daha hızlı öğrenmektedir. Yeni başlayan kişiler için birçok bilgi ve taktik bulunmaktadır. Lol yeni başlayanlar için rehberolarak, bu makale içerisinde oldukça güncel ve yeni bilgiler yer almaktadır. Oyuna yeni başlayan kişilerin yapabilecekleri en güzel ve mantıklı davranışlardan biriside, direk olarak araştırmaya koyulmak ve onlar için neyin iyi olacağını tecrübeli kişilerden öğrenmektir.

League of Legends Yeni Başlayanlar İçin Rehber 2020

Lol oyununa yeni başlayan kişilerin dikkat etmesi ve oyunu iyi bir şekilde öğrenmesi için uyması gereken oldukça fazla kural bulunmaktadır. Bunlara uyulduğu takdirde en hızlı bir şekilde oyuna adapte olunmakta ve öğrenilmektedir. Bu nedenle kurallar ve rehber oldukça önemli olmaktadır. Yeni başlayan kişiler için aşağıdaki kurallar ön görülmüştür;

 • Rakipleriniz ile karşı karşıya geldiğinizde, rakiplerin minyonlarının arasına girerek sakın rakiplere vurmayın. Bu durumda bütün minyonlar size adapte olarak saldırı yapmaya başlayacaktır. Böylelikle rakibinde vuruşları ile muhtemelen öleceksiniz.
 • Mini harita sürekli olarak incelenmeli ve orada yaşanan hareketlenmelere uygun bir şekilde davranılmalıdır. Mini haritada koridorlarda boşluk var ise rakipleriniz muhtemelen size doğru geliyor demektir. Bu gibi durumlarda kule altına çekilerek rakiplerden korunabilir ve kaçarak atak yapabilirsiniz.
 • Rakiplerin tanklarına tek başınıza saldırmaktan çekinin. 5e5 saldırılarda gözünüz en güçsüz ve taşıyıcı rolünü üstlenen şampiyonda olmalı. Bunlara yönelerek hızlı bir şekilde kill alabilirsiniz.
 • Oyun takım halinde oynanmaktadır. Bu nedenle tek başınıza kahramanlık yapmaya çalışmayın veya dolaşmayın. Koridorları iyi bir şekilde izleyin ve görüş olmayan çalılara yaklaşmakta çekinin. Rakip oyuncular bu tarz çalılarda pusu kurmakta ve avını beklemektedir.
 • Baskın yememenin en güzel yöntemi totem kullanmakta geçer. Birçok oyuncu totem kullanmayı bilmemektedir. Yeni başlayan oyuncular için ise tamamen yabancı bir terim olmaktadır. Envanterinizde boş yer ayırarak kontrol totemi alınız ve bunu kullanınız.
 • Her zaman 5 kişilik baskınlara hazırlıklı olun. Bazı durumlarda rakip oyuncular alışılmışın dışında bir oyun sergileyerek bu tarz davranışlarda bulunabilmektedir.
 • Yeni oyuncular oyunlarını geliştirmek ve daha hızlı bir şekilde büyümek için kendilerinden daha iyi olan profesyonel kişilerin videolarını izlemeli ve bunlardan ders almalıdır. Bu şekilde yapılan videolarda oldukça değerli taktikler ve bilgiler yer almaktadır. Sürekli but arz videolar izleyerek en az videolarda izlediğiniz oyuncular kadar iyi bir oyun sergileyebilirsiniz. Tabi bu durum zamanla olacaktır.
 • Oyun içerisinde hakaret, saygısızlık, küfür ve bunlara benzer moral bozucu eylemler oldukça fazla yaşanmaktadır. Bu tarz durumlardan kesinlikle uzaklaşmak gereklidir. Karşınızdaki kişiyi bu gibi durumlarda mesajlardan susturarak küfürlerini veya yaptığı saygısızlıkları engelleyebilirsiniz. Sakın size karşı yapılan saygısızlık ve bunlara benzer durumlara küfür gibi yöntemler ile karşılık vermeyiniz. Bu gibi durumlarda elinize hiçbir şey geçmeyeceği gibi hesabınızın kalıcı olarak engellenmesine sebep olursunuz.
 • Oyun oynarken oyundan çıkarsanız eğer hesabınız Leaverbuster denilen sistem tarafından tespit edilerek, 5 defa sınırlı olmak üzere 5-20 dakika arasında sıraya geç girmenize neden olacaktır. Bu nedenle oyun sırasında oyundan çıkmaktan kaçınmalısınız.
 • Oyunun başlarında ormancı olan şampiyona yardım ederek işini hızlı halletmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle dönüşü zor olmayacak ve daha çabuk bir şekilde toparlanarak rakip oyunculara baskın yapabileceksiniz. Birçok oyuncu bu tarz orman işlerini birlik olarak halletmek ve çok kısa zaman içerisinde koridordaki yerini almaktadır.
 • Oyun içerisinde farm yapmak oldukça önemlidir. Yeni oyuncuların bunu kesinlikle aklından çıkarmaması gerekiyor. Ayrıca minyonlara sürekli saldırı yapmak yerine son vuruşu yapmak yeterli olmaktadır. Böylelikle minyondan elde edilen para gene elde edilir hem de çok daha az bir zahmetle. Ayrıca bu gibi durumları rakip ormancı fırsat bilerek size baskın yapabilir. Rakip oyuncuların ormancılarına dikkat etmek gereklidir.

Lol yeni başlayanlar için rehber niteliğinde hazırlanan bu makalede oldukça güncel ve yeterli bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler doğru ve aktif bir şekilde uygulandığında kısa sürede oyuncuyu geliştirecek aynı zamanda iyi bir şekilde oyun sergilemesine yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir