Lol Ping Sabitleme-Lol Ping Sorunu Çözümü 2020

Lol ve buna benzer online oyunlarda, oyunun kalitesini ve hızını belirleyen en önemli faktör Ping’dir. Ping birçok oyuncu için oldukça önemli bir etken olmaktadır. Oyunlarda Ping ne kadar düşük olur ise oyunun kalitesi ve kasma gibi durumlar o kadar az yaşanır yada hiç yaşanmaz. Lol oyununda birçok kişi bu tarz kasma ve Ping sorunları ile uğraşmaktadır. Bu yazıda Lol ping sabitleme ve Lol ping sorunu çözümü açık bir dille ifade edilecektir.

Ping Sorunu Nedir?

Öncelikle online oyun seven ve bu tarz oyunlarda odlukça fazla vakit geçiren herkes Ping’in ne demek olduğunu bilmektedir. Birçok kişi için baş belası olurken bazı kişiler için hiçbir sorun olmamaktadır. Ping, online oyunlarda yükseldikçe verilerin karşı bilgisayara ve sunucuya gönderilme işlemi de o kadar uzamaktadır. Örneği Lol oynarken, bir karakter ile yürümeye başladığınızda ve herhangi bir skil, vuruş eylemi gerçekleştirdiğinizde gecikmeli olarak ekranınıza yansıyor veya hiç yapılmamış gibi gözüküyor ise Ping sürenizin yüksek olduğu anlamına gelmektedir. Ping nedeni ile yaşanan kasmalara ise ‘’Lag’’ denmektedir. Bu tarz sorunlar ne kadar yüksek ve uzun süreli yaşanırsa oyunda o kadar sorun meydana gelebilmektedir. Hatta uzun süren Ping sorunları nedeni ile oyuncular, oyundan düşebilmektedir.

Ping sorunu, birçok farklı nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. İnternet kalitesinin kötü olması veya alt yapı yetersizliği, modem arızası veya modemin internet bağlantısı ile uyumlu olmaması, anakart veya Ethernet sorunları aynı zamanda sunucu sorunları veya sunucuların kalabalık olmasından dolayı meydana gelebilmektedir. Görüldüğü üzere Ping ve bu nedenle oluşan lagların oldukça fazla nedeni olabilmektedir. Eğer oyun sırasında sizin gibi birçok oyuncu Ping sorunu ile karşılaşıyor ise sunucu yoğunluğu veya arızası nedeniyle meydana geldiği anlaşılabilir. Birçok kişi bu tarz durumlar nedeniyle ‘’Lol Ping sabitleme’’ ve ‘’Lol Ping sorunu çözümü 2020’’ şeklinde aramalar yaparak sorunlarına çözüm bulmaya çalışmaktadır. Bu tarz sorunların çözümü ise sorunun ana kaynağına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Lol Ping Sorunu Çözümü 2020

Lol oyunu için yaşanan ping ve lag sorunlarının çözümü için öncelikle sorunun neden kaynaklandığı bulunmalıdır. Bunun için donanımlardan tutun, bağlantılara ve kullanılan bilgisayar uygulamalarına kadar kontroller sağlanmalıdır. Gelelim Ping sorunlarının çözümüne…

Arka Planda İndirme Yapan Uygulamalar ve Güncelleştirmeler Kapatılmalı

Birçok kişinin bilgisayarında arka planda çalışan uygulamalar hiç fark ettirmeden indirme ve güncelleştirme yapabilmektedir. Bu durum sonucunda ise internet bağlantı hızı ve veri gönderme hızı yavaşladığından ping sorunları ile karşılaşmak oldukça yüksek bir ihtimal olmaktadır. Bu tarz sorun yaşayan kişiler öncelikle bilgisayarındaki arka planda çalışan ve indirme işlemi yapan programları var ise bunları kapatmalı güncelleştirme ayarlarını ise manuel indirilsin olarak değiştirmelidir. Bunun sonucunda internet hızını yavaşlatan ve arka planda kullanılan uygulamalar nedeniyle yaşanan ping sorunları çözülmüş olmaktadır.

Kablosuz Yerine Kablolu Ethernet Bağlantıları Kullanın

Lol ping sabitleme yöntemlerinden en önemlisi ise bağlantıyı sağlamlaştırmaktan geçmektedir. Wifi bağlantıları ile ping ve lag sorunları oldukça fazla yaşanabilmektedir. Kablolu bağlantılar Wifi bağlantılarına göre çok daha sağlam ve hızlı olmaktadır. Bu nedenle oyun oynayan ve bu tarz sorunlar yaşayan kişiler kablosuz bağlantı kullanıyor ise bağlantı türlerini kablolu olarak değiştirmelerinde fayda olabilir.

Modem veya Altyapı Sorunları Ping Sorunlarına Neden Olur

Bazı durumlarda modemde veya internet altyapılarında sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda maalesef kullanıcıların yapabileceği pek bir şey olmamaktadır. Altyapı sorununun olup olmadığını anlamak için müşteri hizmetlerinden bilgi alınabilir. Modem kaynaklı sorunları tespit etmek biraz daha zor olmaktadır. Yukarıda yazılan yöntemler denendikten sonra bir çözüm olmadıysa ve sadece oyunda değil internet sitelerinde de kasma sorunları oluyor ise sorun altyapı veya modem olabilir. Bunun için teknik bir desteğin evinize uğrayarak cihazınızı kontrol etmesi gerekmektedir. Cihazınız çok eski ise, bağlantınız ile uyumlu bir modem alarak sorunu kendinizde çözebilirsiniz.

İnternet Bağlantısı İçin Dağıtıcı, Router veya Farklı Donanımlar Sorunlara Neden Olabilir

Bazı kişiler internet bağlantısını dağıtıcı, router veya farklı donanımlar ile sağlamaktadır. Bu gibi durumlarda yaşanan Lol ping sorunu için öncelikle bilgisayar direk olarak kablo ve model ile internete bağlanarak denenmelidir. Böylelikle arada kullanılan cihazlarda sorun olup olmadığı anlaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir