Lol Kaç GB ?

Lol kaç gb sorusu, League of Legend oyununu oynamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulan soruların başında bulunmaktadır. LOL olarak da bilinen League of Legends, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan, online oyunlardan bir tanesidir. Oldukça popüler olan oyun, E-spor turnuvalarında da görülmekte olup, Avrupa’dan Amerika ve Kore’ye kadar oynanmakta. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Lol, bu kullanıcılardan gelen önerileri ve hataları göz önünde bulundurarak güncelleme yapar. Bu durumda oyunun orjinal dosyalarında değişmeler ve ek dosyalar gelir. Haliyle böyle bir durumda boyut gittikçe artmaya başlar.

Zevkli ve eğlenceli bir oyun sunması ve her maçta farklı bir deneyim ve tecrübe kazandırmasıyla oldukça sevilen League of Legends hakkında bu ve buna benzer bazı sorular birçok kişi tarafından sıklıkla sorulur. Özellikle yeni oyuncular, bu oyunun kaç GB olduğunu merak ederek lol kaç gb sorusunu sıklıkla sorabiliyor.

League of Legends’in resmi sitesine göre, oyunun boyutu minimum ve maksimum olarak değişiyor. Bu nedenle oyunu indirmeden, yeterli disk boyutuna sahip olmanız ve gelecekte de bu yönden sorun yaşamamanız oldukça gerekli.

lol kaç gb

League of Legends Kaç Gb ?

League of Legends, belirli aralıklarla güncelleme alan bir oyundur. Her ne kadar oyunun minimum hard disk gereksinimi 12 GB, maksimum gereksinimi 16 GB boş alan da olsa, aslında bu sayı zamanla aşılıyor.

Zira bahsettiğimiz üzere, oyuna belirli aralıklarla gelen güncellemeler, pek çok yeni unsur taşıdığı ya da düzeltme yaptığı için, dosya indirimi yapıyor. Dolayısıyla zamanla bu 16 GB boyutun aşıldığı da görülmektedir.

Ancak şu kesin olarak bilinmektedir ki minimum 12 GB’lık bir boş alan gereksinimi bulunmaktadır. Daha aşağısı varsa hiçbir türlü oyunu oynayamazsınız.

Lol kaç gb sorusunu kaç yanıtladığımıza göre şimdide oyunu oynayacak kişilere sistem özellikleri konusunda birkaç bilgi verelim.

League of Legends Minimum Özellikleri

Eğer bu oyunu indirmeyi ve oynamayı düşünüyorsanız, özellikler bakımından oyuncu dostu olduğunu bilmelisiniz.

Eğer aşağıdaki sistem özelliklerinde bir bilgisayarınız varsa oyunu düşük grafik modunda oynamanız gerekmektedir.

 • Minimum İşlemci: 3 GHz İşlemci
 • Minimum Ram: 2 GB Ram Bellek
 • Minimum Hard Disk: 12 GB Disk Alanı
 • Minimum Ekran Kartı: Shader 2.0b versiyonuyla uyumlu bir ekran kartı.
 • Minimum Ekran Çözünürlüğü: 1920 X 1200 maksimum
 • Minimum DirectX: DirectX v9.0c ya da daha yeni bir sürüm.
 • Minimum İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 (Güncel servis pack)

Eğer League of Legends oynamak istiyorsanız ve bilgisayarınız minimum bu özelliklerdeyse, oyuna giriş yapabilirsiniz. Tabi tavsiye edilen, daha iyi bir bilgisayara sahip olmanız.  Zira League of Legends, minimum özellikte bilgisayarlarda en iyi sonucu bazen vermiyor.

Not : Ekran kartı olmadada oynayabilirsiniz. Ancak işlemcinizin grafik kartı özelliği olması gerekmektedir. Bu durumda ekran kartınız olmadanda oyunu oynayabilirsiniz.

League of Legends Tavsiye Edilen Özellikler

Eğer iyi bir sisteminiz varsa bu oyunu gerçekten keyif alarak oynayabilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki sistem gereksinimlerine bakıp, kendi sisteminizle karşılaştırmalısınız. Eğer benzer  konfigürasyonlardaysanız maksimum grafik seviyesine çıkarabilirsiniz.

League of Legends resmi sitesine göre önerilen sistem gereksinimleri ise aşağıdaki gibidir ;

 • Önerilen İşlemci: 3 GHz çift çekirdekli
 • Önerilen Ram Bellek: 4GB
 • Önerilen Hard Disk: 16 GB Disk Alanı
 • Önerilen Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800 ya da AMD Radeon HD5670
 • Önerilen DirectX: v9.0c ve üstü
 • Önerilen İşletim Sistemi:  Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 (Güncel servis pack)

Yukarıda genel olarak lol oyununun kaç gb yer kapladığı ve sistem gereksinimleri hakkında bilgi verilmiştir. Oyunun aldığı güncellemelere göre lol kaç gb sorusuna yönelik yazmış olduğumuz bu içeriği güncelleyeceğiz.

Son olarak, eğer çarınız yoksa lol bedava çarlar yazımızıda okumanızı tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir