Lol İyi Oynama Taktikleri

Lol oldukça dikkat gerektiren ve takım halinde hareket gerektiren online oyundur. Birçok kişi bu oyunu daha iyi oynamak için araştırmalar yapmakta ve kendini geliştirmeye çalışmaktadır. BU oyunda kendinizi geliştirmek için uygulanabilecek oldukça fazla taktik bulunmaktadır. Lol iyi oynama taktikleri adı altında vereceğimiz yöntemler ile oyuna daha fazla adapte olacak ve oldukça iyi dereceler ile oyunu alacaksınız. Tabi ki bu taktikleri takımda yer alan herkesin uygulaması, alınacak olan faydayı çok daha fazla arttıracaktır. Bu nedenle takım halinde uygulanması hayati önem taşımaktadır.

LOL İyi Oynama Taktikleri

EN çok oynanan online oyunlar arasında yer alan Lol hakkında internet üzerinde oldukça fazla bilgi araştırılmakta ve yazılmaktadır. Birçok oyuncu oyunu nasıl oynayacağını bilmemekte veya kendini geliştirmek için daha iyi yöntemler aramaktadır. Bunun içinde araştırmaya koyulmakta ve kendisine bir şeyler katmaktadır. Gelelim en iyi Lol oyun oynama taktiklerine;

  1. Rün ve Kabiliyete Özen Gösterilmelidir

Oyun içerisinde kahramanlara özel Rün ve kabiliyet oranları bulunmaktadır. Rün oyun içerisinde kullanılan şampiyona ait istatistikleri arttırmaya yaramaktadır. Bunlar 4 ayrı grupta incelenmekte ve cevher, nişan, damga, mühür isimlerine sahip olmaktadırlar. Bunlar irtibar puanı ile mağazadan satın alınabilmektedir. İrtibar denilen puan ise oyun sonunda verilen puan olmaktadır. İlk başlarda Rün sayfası ücretsiz olarak 2 adet verilmektedir. 2 adetten sonrası ise bu puanlar ile satın alınabilmektedir.

Oyun içerisinde en önemli ayrıntılardan biriside şampiyonun kabiliyetidir. Her şampiyonun özelliklerine göre farklı kabiliyet dizlimi olmaktadır. En azından yapılması gereken budur. Skilleri ön planda olan şampiyon ile düz vuruşları ön planda olan şampiyonların kabiliyet dizilimleri aynı olmamalıdır. Bu nedenle karakterlerin özelliklerine göre kabiliyet dizilimi yapılmalıdır.

  1. Moralinizi Bozacak Durumlardan Kaçının

Lol iyi oynama taktikleri arasında en önemli yere sahip olan madde budur. Oyun içerisinde moral oldukça önemlidir. Oyuncu bu oyunun oldukça dikkatli bir şekilde oynamalıdır ki, iyi dereceler ile maçı sonlandırabilsin. Ancak bu durum morali bozuk olan oyuncular için zor olmaktadır. Bu kişiler kendilerini oyuna veremediklerinden dolayı hem takımı hem de kendisini etkileyerek birçok kişiyi zarara sokabilmektedir.

Oyun içerisinde kişinin moralini bozabilecek oldukça fazla davranış olabilmektedir. Küfürler, ters konuşmalar veya başarısızlıklar en çok meydana gelen olaylar arasında yer alır. Bu gibi durumlarda küfür eden ve sizinle rahatsız edici şekilde konuşan kişilerin mesajlarını sessize almalı ve engellemelisiniz. Başarısızlıklardan ise ders alarak yolunuza devam etmeli ve bir daha o hataları yapmamaya özen göstermelisiniz. Böylelikle oyuna oldukça iyi bir şekilde konsantre olabilirsiniz.

  1. Oyuna Aç ve Hasta Bir Şekilde Girmeyin

Aç ve hasta bir insan hiçbir şeyi düzgün bir şekilde yapamaz ve konsantre olamaz. Bu nedenle bu durumda olduğunuz zamanlarda dereceli oyunlara girmeniz pek iyi olmayacaktır. Oyun içerisinde dalgınlıklar, rahatsızlığınız nedeni ile ilgi kayıpları ve aç olduğunuz için aceleci davranmanız kötü sonuçlara yol açabilir. Oyunu kaybetmenize hatta takımınızı da arkanızdan sürüklemenize neden olabilir. Bu nedenle bu gibi durumlarda daha dikkatli olmakta ve daha iyi hissettiğinizde oyuna girmenizde fayda vardır.

  1. Şampiyon Seçimlerinizi İyi Yapın

League of Legends iyi oynama taktikleri içerisinde en önemlilerinden bir tanesi de, şampiyonları en iyilerinden ve en iyi kullandıklarınızdan seçmekten geçer. Seçimlerinizi bu konuda en iyisinden yaparsanız oyuna olan hâkimiyetiniz ve başarılarınız çok daha iyi olacaktır. Oyun içerisinde combo yapabilen şampiyonlar diğerlerine göre daha atik ve seri olmakta buda daha fazla avantaj sağlamaktadır.

Sürekli farklı şampiyonlar kullanmak yerine bir iki tane şampiyona yoğunlaşmak daha etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle ilk başlayan kişiler sadece bir şampiyona yoğunlaşarak kendisini onda geliştirmesi oldukça mantıklı olacaktır. Böylelikle şampiyonu en iyi şekilde kullanabilecek ve kısa zaman içerisinde kontrollerin hepsine hakim olabilecektir.

  1. İnternet üzerinden Profesyonel Oyuncuları izleyin

İnternet üzerinde birçok platformda LOL ile ilgili olarak maç videoları bulunmaktadır. Birçok profesyonel oyuncu kendi taktikleri ve oyunları ile ilgili bilgiler vermekte ve bunların videosunu çekerek yayınlamaktadır. Bu tarz videolar izleyerek oldukça güzel taktikler elde edilebilmekte ve iyi oyunlar çıkarılabilmektedir. Bu tarz kişilerden elde edilen bilgiler kusursuz olabilir ve oldukça işinize yarar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir