Lol Fps Arttırma Yolları Nelerdir

Lol oyunu milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır. Birçok kişi sırf bu oyunu oynayabilmek için oldukça üst seviye bilgisayarlar kullanmakta ve oyunu en iyi şekilde oynamaktadır. Oyunlarda Fps oranları bulunmaktadır. Açılımı ‘’Frame Per Second’’ olmaktadır yani saniye başına kare sayısı anlamına gelmektedir. Buda oyunun görüntüsünün ne kadar kaliteli olduğu ile alakalı olmaktadır. Bu nedenle birçok kişi ‘’Lol Fps arttırma yolları nelerdir?’’ şeklinde aramalar yaparak oldukça kaliteli oyun deneyimi yaşamak istemektedir.

Lol FPS Arttırma Yolları

Lol ve bunun gibi online oyunlar dahil olmak üzere bütün oyunlar Fps değerleri en önemli kısımlar arasında yer alır. Bunun nedeni ise Fps değerinin oyunun kalitesi ile yakından alakası olduğundan dolayıdır. Fps ne kadar artar ise saniye başına kare sayısı da o kadar artmakta ve buda oyunun kalitesinin çok daha iyi olmasını sağlamaktadır. Bu kaliteyi yani Fps’yi arttırmanın yolu ise bilgisayar ve donanımları ile alakalı olmaktadır. Lol oyunu düşük kalitede oynanıyor ve yüksek kaliteye alındığında kasmalar meydana geliyor ise bilgisayarın donanımları oyun için yeterli değil anlamına gelmektedir.

Lol Fps arttırma yolları araştırmaya başlanıldı ise bilgisayarınızı yenileme zamanı gelmiş demektir. Bilgisayarınızda bulunan ekran kartı, işlemci, anakart ve ram en önemli kısımlarıdır. Özellikle ekran kartı, ram ve işlemci oyunların Fps değerini yakından ilgilendiren ilk elemanlar olmaktadır. Bu donanımlar ne kadar kaliteli ve yeni olursa oyunda o kadar kaliteli ve yüksek Fps değerlerinde oynanabilir demektir.

En Yüksek Fps İçin En İyi Bilgisayar

Eski bilgisayarlar ve yetersiz donanımlar sonucunda oyunlarda Fps değerleri oldukça düşebilmektedir. Buda oyunun kalitesini ve oynama zevkini oldukça düşürmektedir. Kimse kalitesiz ve bozuk görüntüler ile oyun oynamak istemez. Hele bazı durumlarda oldukça çekilmez bir hal alabilmektedir. Bir dizüstü bilgisayarda bu tarz Fps sorunları yaşanıyor ise maalesef yapılacak pek bir şey olmamaktadır. Dizüstü bilgisayarların donanımlarında pek fazla değişiklik imkânı sağlanamamaktadır. Bu nedenle yeni bir dizüstü bilgisayar alma gereksinimi olabilmektedir. Ancak masaüstü bilgisayarlardaki bütün elemanlar değiştirilebileceğinden dolayı bu tarz sorunlar yaşanmamaktadır.

Lol Sistem Gereksinimleri

Lol oyununu en iyi Fps değerleri ile oynamak için önerilen sistem gereksinimlerini karşılamak gereklidir. Böylelikle kasma ve kalitesiz oynama gibi durumlar ile karşı karşıya gelinmeyecektir. Lol oyunu için sistem gereksinimleri aşağıdaki gibidir;

Minimum gereksinimler;

  • Windows Xp, Vista veya 7 işletim sistemi
  • İntel, AMD minimum 2 GHZ işlemci hızı
  • 512 MB Ram
  • 750 MB hard diskte boş alan
  • DirectX 9.0 destekli herhangi bir ekran kartı

Önerilen Sistem Gereksinimleri;

  • Windows 7 İşletim sistemi 64 Bit sürüm
  • Core 2 Duo E6850 veyaPhenom X2 555 Black Edition işlemci
  • 4 GB Ram
  • 12 GB boş hard disk alanı
  • NvidiaGeForce GT 8800 veya Radeon HD 3870 ekran kartı / DirectX 9.0 destekli

Yukarıda yazılan sistem gereksinimlerini maksimum bir şekilde karşılayan kişiler oyun içerisinde en yüksek Fps değerlerini yakalayabilmektedir. Minimum sistem gereksinimleri ile gene düşük Fps değerleri ile oynanabilmektedir. Ancak oyunda güncelleştirmeler arttıkça ve grafiklerde değişiklikler meydana geldikçe sistem gereksinimleri de buna uygun olarak artış gösterebilmektedir. Yeni bir sistem kuracak kişiler veya yeni bilgisayar alacak olanlar buna göre maksimum sistem gereksinimlerinin üzerinde donanım almaları daha iyi olacaktır. Bu şekilde ileriki yıllarda da oyunun rahat ve yüksek Fps değerleri ile oynanması garanti altına alınacaktır.

Lol Fps arttırma yolları arasından en faydalı ve kesin sonucu veren bu olmaktadır. Bazı durumlarda arka planda çalışan oyunlar, uygulamalar ve indirme programları oyunun Fps değerlerini düşürebilmektedir. Bunun için ise bu uygulamaları bularak kapatmak veya silmek faydalı olabilir. Donanım iyileştirme kadar etkili bir sonuç beklenmemesi gerekir. Online oyunlarda Ping ile Fps arasında oldukça fark vardır. Ping internet ve bağlantı hızı ile alakalı olurken Fps ise direkt olarak bilgisayarın donanımı ve özellikleri ile alakalı olmaktadır. İki türlü sorunda da oyunlarda kasma ve donma gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Fps ve Ping en iyi en güzel düzeylerde sağlandığı zaman Lol oyunu oldukça zevkli ve hızlı bir şekilde oynanabilmektedir. Bu nedenle Fps Lol oyunu için oldukça önemli olmaktadır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir