Lol Fps Arttırma Kesin Çözüm 2020

Dünya üzerinde en çok oynana online oyunlar arasında Lol yer almaktadır. İlk çıktığı zamandan beri oldukça fazla kişi tarafından tercih edilerek oynanmaktadır. Oyunda birçok karakter bulunmakta ve her karakteri yönlendiren gerçek kişiler bulunmaktadır. Bu nedenle oyun çok daha zevkli olmakta ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Oyuncular ise Lol oyununu en kaliteli şekilde oynayarak daha fazla zevk almak istemektedir. Bu nedenle LolFps arttırma yöntemlerine başvurmaktadırlar.

Lol ve buna benzer oyunların Fps değerlerini en çok, bilgisayar donanımı belirlemektedir. Bilgisayarın donanımı ne kadar iyi ise oyunda o kadar yüksek Fps değerleri elde edilmektedir. Ancak bilgisayar donanımına geçmeden önce, bilgisayarda virüs, aşırı doluluk veya arka planda çalışan uygulamaların da düşük Fpslere neden olabileceğini aklınızdan çıkarmamanız gereklidir. Öncelikle bu tarz durumlar kontrol edilmelidir.

Virüs, Arka Planda çalışan Uygulamalar, Harddiskin Dolu Olması ve Benzer Nedenler İle Yaşanan Sorunlar

Fps sorunları en çok donanımsal yetersizlikler nedeni ile kaynaklansa da bazı durumlarda bilgisayara bulaşmış olan virüs, harddiskin aşırı dolu olması veya arka planda çalışan uygulamalar nedeni ile oluşabilmektedir. Bu tarz sorunları tespit etmek oldukça basit ve hızlı bir şekilde mümkün olabilmektedir.

LolFps arttırma yöntemleri için öncelikle bilgisayarın durumu kontrol edilmelidir. Harddisk dolu ise gereksiz ve çöp dosyalar temizlenerek bilgisayarda yeterli bir boş alan bırakmak gereklidir. C sürücüsü için bu alan en az 7-10 GB arasında olmalıdır. Bu işlemin ardından bilgisayarda virüs olup olmadığı tespit edilmelidir. Bazı virüsler sisteme sızarak siz bilgisayar ile hiçbir işlem yapmasınız dahi işlemciyi %100 kullanmakta ve bütün uygulamalarda, oyunlarda kasmalara düşük Fps oranlarına neden olmaktadır. Bu tarz virüslere ve işletim sistemi sorunlarına sıklıkla rastlanmaktadır. Bu gibi durumların çözümü için ise virüs temizleyici programlar ve anti virüs sistemleri kurulmalıdır. Ancak güvenilir ve bilindik isimleri tercih etmek gereklidir.

Arka planda çalışan Ram ve İşlemciyi yoğun bir şekilde meşgul eden uygulamalarda Lol oyunu içerisinde Fps düşüşüne neden olabilmektedir. Bazı uygulamalar bu tarz donanımları yaptıkları güncelleştirmeler veya taramalar ile meşgul edebilmektedir. Bu uygulamalar tespit edilerek kapatılabilir ve bunlardan kaynaklı sorunlar giderilebilir. Bunun için Ctrl+Alt ve Delete tuşlarına basılarak buradan görev yöneticisi seçilmeli. Buradan işlemlere girilerek hangi uygulamanın ne kadar işlemci ve ram kullanıldığı görülebilir. Sisteminize ait olmayan uygulamaları buradan kapatarak Fps değerlerini yükseltmek mümkün olmaktadır.

Lol oyununda düşük Fpsnin nedeni yukarıda yazılanlar değil ise muhtemelen donanım yetersizliği sorun olmaktadır. LolFps arttırma kesin çözüm için ise bilgisayar donanımlarını yükseltmek veya yeni bir bilgisayar almak gerekebilir. Masaüstü bilgisayarlarda yeni bir ekran kartı ve RAM ile Fps yükseltmek mümkün olabilmektedir. Eğer sadece ekran kartı ve RAM, oyun için yetersiz ise bu iki donanım değiştirilerek yüksek Fps yani kaliteli görüntü ile oyun oynayabilmek mümkün olmaktadır.

Donanım değişikliği sadece masaüstü bilgisayarlarda yapılabilmektedir. Yeni nesil parçası değiştirilebilen dizüstü bilgisayarlar hariç, diğer dizüstü bilgisayarlarda maalesef sadece donanım olarak RAM değişikliği yapılabilmektedir. Ekran kartı ve işlemcileri genellikle değiştirilememektedir. Aynı zamanda harddisk değişikliği yapılabilmektedir. Bu nedenle ekran kartı veya işlemci yüzünden düşük Fpsler alıyor iseniz ancak yeni bir dizüstü bilgisayar ile bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sisteminizin oyun için yeterli olduğundan eminseniz veya geçmiş zamanlarda yüksek Fpslerde oyun oynayabiliyor ancak şuan düşük Fpslerde oynuyor iseniz format atmanızda fayda olabilir. Bilgisayarlara çok fazla veri girişi olduğundan dolayı, verileri ne kadar silerseniz silin illaki izi kalabilmektedir. Buda zamanla harddisk ve bilgisayarınızın performansını düşürebilmektedir. Buna çözüm olarak ise belirli zaman dilimlerinde format atabilir veya attırabilirsiniz. Format atarak bilgisayarınızı çok daha hızlı bir hale getirebilirsiniz.

‘’LolFps arttırma kesin çözüm 2020’’ şeklinde aramalar oldukça fazla yapılmaktadır. Birçok kişi bu tarz sorunlar ile karşılaşmakta ancak sorununu çözememektedir. Bu makalede yer alan bilgiler Fps oranını oldukça yükseltecek ve yüksek kalitede oyun deneyimi sağlayacaktır. Fpsoranı oyunun kalitesi ile doğru orantılıdır. Ne kadar arttırılır ise oyun kalitesi o kadar artar. Buda ilk olarak bilgisayarın donanımı ile alakalı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir