League Of Legends Bronzdan Çıkma Taktikleri

League of Legends oyununda 30 levele ulaşan karakterler belirli liglere ayrılmaktadır. Bu ligler arasında en kötü ve oyuncular ve en iyi oyuncular becerilerine göre sıralanmış bir şekilde yer almaktadır. Bu ligler arasında küçükten büyüğe doğru bronz, gümüş, altın, platin, elmas, usta ve şampiyonluk yer almaktadır. En kötü ve yeni öğrenen oyuncular gümüş ve bronz ligleri arasında yer almaktadır. Bunların içerisinde birçok kişinin rahat edemediği ve çıkmak istediği lig ise bronz ligi olmaktadır. Bu kişiler bu nedenle League of Legends bronzdan çıkma taktikleri araştırmakta ve kısa zaman içerisinde bu ligden kurtulmaktadırlar.

League of Legends’de En Kötü Küme Neden Bronzdur?

LOL oyununda 30 levele ulaşan kişiler sırasıyla hak ettikleri kümlere dağılır ve burada kendi dişlerine uygun rakipleri ile mücadele ederler. Bu kümelerden en kötüsü ve en kötü oynayan kişiler bronz kümesinde bir araya gelir. Bu nedenle birçok kişi bronz kümesine düşmekten nefret eder ve hatta bu kümeye düşen kişiler karakterlerini bırakarak yeni hesap üzerinden devam ederler. Ancak karakterinizi yani hesabınızı bırakmadan da bronz liginden kurtulmak mümkün olmaktadır. Çok kolay olmasa da bu durum azim ve taktikler ile mümkün olabilmektedir. Birçok kişi gümüş liginden bronz ligine düşebilmekte ve bronzdan gümüş ligine yükselebilmektedir. Bu tamamen oyunu ne kadar iyi oynadığınız ile alakalı bir durum olmaktadır.

LOL Bronzdan Çıkma Taktikleri

League of Legends bronz liginde bulunan kişiler için bu ligden en hızlı şekilde çıkma taktikleri bulunmaktadır. Bu biraz şans işi olsa da azim ve gayret ile mümkün olabilmektedir. Bazı kişiler kolay yolu seçerek bronz hesabı oynamamakta ve yeni hesap açarak yoluna devam etmektedir. Ligler her sezon değişiklik göstermektedir. Sezonlara göre kişiler belirli liglere gönderilmektedir. Bronz liginde olan bir kişi ancak bir sonraki sezonda lig değişikliği yapabilmektedir. Tabi bunu sistem kişinin ne kadar iyi oynadığını tespit ederek gerçekleştirmektedir. Bir sonraki sezonda bronz liginden çıkmak isteyenler aşağıdaki adımları titizlikle uygulamalı ve oldukça güzel oyunlar çıkarmalıdır.

  • Öncelikle bütün şampiyonlara yönelemeyin. Her maçta farklı şampiyonlar seçerek sürekli acemilik yaşamayın. Sadece bir tane şampiyona yönelin ve bu şampiyonu en iyi şekilde oynamaya odaklanın. Böylelikle oyunda şampiyon ile ilgili olarak acemilik yaşamayacak ve oldukça güzel bir oyun çıkarabileceksiniz.
  • Daha iyi bir şekilde gelişmek ve öğrenmek için AB Batı serverında bir üyelik açarak burada 30 levele kadar oynayın. Bu şekilde oyunda en iyi şekilde gelişecek ve oldukça iyi bir oyun sergileyeceksiniz.
  • Oyunda kötü sözler kullanarak insanları üzmeyin ve oyunda kötü bir karaktere sahip olmayın. Bu şekilde adınızı ve oyunu lekelemekten başka bir kazanç sağlanamaz.
  • Oyunu iyi bir şekilde oynamak için moralinizin kesinlikle yerinde olması gerekir. Hata yapmaktan korkmayın ve oyuna olabildiğince yoğunlaşın. Oyunda eğer sizinle aşırı bir şekilde küfürlü konuşan kişiler var ise mesajlarını susturun. Daha çok inatlaşır ve sizde bu küfürleşmeye katılır iseniz muhtemelen sinirleriniz bozulacak ve oyunu rahat bir şekilde oynayamayacaksınız. Buda oyunu kaybetme gibi durumlara neden olacaktır.
  • Oyunda yapılan hataların sonucu olarak başkalarını neden olarak görmeyin. Oyun grup olarak oynandığından dolayı ortada bir sorun veya hata varsa bunu ilk önce kendinizde arayın. Oyunda bir sorun veya yanlışlık var ise bu, gruptaki herkesi ilgilendirmekte ve herkesin hatası olmaktadır. Sorunları üstlenerek ve iyimser davranarak oldukça güzel oyunlar çıkartılabilmektedir.
  • Moraliniz yerinde değil ise veya sorunlarınız varsa kendinizi oynamak için zorlamayın. Bu gibi durumlarda oyunu oynamak zorunda değilsiniz. Ayrıca kafanız oldukça meşgul olduğundan dolayı güzel bir oyun çıkartmanız mümkün olmayabilir. Bu tarz küçük gibi görünen ayrıntılar sezon bittiğinde liginizi önemli ölçüde etkilemektedir.

League of Legends bronzdan çıkma taktikleri olarak yukarıda yazılanlar uygulandığı vakit oldukça iyi dereceler ile liglere girebilmek mümkün olacaktır. Bütün bu taktikler kişinin iyi bildiği şampiyon ile oyun oynarken akılda tutulur ve uygulanır ise en iyi şekilde oyun performansı açığa çıkacaktır. 30 level oluncaya veya sezon gelinceye kadar bu şekilde oynandığında, ortaya çıkacak olan sonuçlar oldukça tatmin edici olacaktır. Bronzdan gümüş ligine yükselmek veya daha farklı liglere çıkmakta daha kolay olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir