KVK Nedir? KVK açılımı Nedir?

KVK nedir? ve KVK açılımı nedir? bu yazımızda sizlere bu soruların cevabını vererek KVK hakkında bildi sahibi olmanızı sağlayacağız.

kvk nedir

İkinci el ya da sıfır telefon alıyor veya satıyorsanız KVK kelimesini oldukça fazla duymuşsunuzdur. Eğer KVK hakkında daha önceden herhangi bir bilginiz yoksa duyduklarınız size anlamsız gelecektir. Fakat bu yazımızdan sonra KVK nedir tam anlamıyla bilgi sahibi olacaksınız ve duyduklarınız artık size yabancı gelmemeye başlayacak. Öncelikle KVKş nedir bununla başlayalım

KVK Açılımı Nedir?

1993 yılında Çukurova Holding ve MV holding ortaklığında kurulan KVK 1994 yılından itibaren mobil iletişim ürünleri satışı ve satıştan sonra hizmet alanında hizmet vermektedir.  KVK adı kurucularının soy isimlerinin baş harflerinden almıştır. KVK kurucuları, Mehmet Emin Karamehmet, Murat vargı ve son olarak da Osman Kavela’dır. Bu üç kurucunun soy isimlerinin birleşmesiyle KVK kelimesi ortaya çıkmaktadır.

KVK Nedir?

KVK yurt dışından toptan olarak ucuz fiyatına aldığı mobil iletişim ürünlerini kendisi tarafından sunduğu garanti ile satmaktadır.  KVK bir distribütördür. Yurt dışında üretilen ve satışa sunulan ürünleri ülkemizde hem satışını hem de satıştan sonra gerçekleşecek garanti kapsamındaki sorunları gidermektedir. Her geçen yıl kendilerini geliştiren KVK ekibi günümüzde neredeyse tüm mobil iletişim ürünü üreten şirketlerle iş yapmaktadır. Bu şirketler; Samsung, Blackberry, Nokia, HTC, Huawei, ZTE, Sony Ericsson, Motorola, ViewSonic, Tom Tom …  KVK kurulduğu yıldan beri verdiği memnuniyet sayesinde birçok telefon şirketinin distribütörlüğü yapmış ve ülke içerisindeki telefon piyasasını uzun bir süre elinde tutmuştur.

KVK garanti sunduğu cihazlarda garanti kapsamına giren bütün sorunları ücretsiz olarak çözüp tüketiciye vermektedir. 2011 yılında Bilişim 500’e göre 6. Sıraya yer almıştır.  Hizmet verdiği sektörde Türkiye’nin en iyisi olduğunu kanıtlamış ve 3 ödül birden almıştır. Hizmet ettiği alanın dışında 2012 yılında yapılan iş başvurularını en hızlı ve en olumlu sonuçlarla yanıtlayan firma olarak İnsana Saygı Ödülünü almaya hak kazanmıştır. Aldığı ödüllerle ve müşterilerine vermiş olduğu hizmetle alanında lider konumunu sürdüren KVK uzun yıllar boyunca lider kalacak gibi gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir