Klavyede Astroloji Burç İşaretleri Nasıl Yapılır?

Herkes, yakından ilgileniyor olsa da ilgilenmese de illa ki hayatının bir döneminde etkileşim halinde olmuştur. En ilgilenmeyen kişiler bile kendi burcunun ne olduğu bildiği gibi aynı zamanda da bu burcunun dönemsel yorumlarını inceler. Bununla birlikte astroloji ve burçlarda dijital dünya ile etkin bir şekilde etkileşim gerçekleştiriyor. Son yıllarda çok süratli bir gelişim süreci içerisinde olan modern getirmiş olduğu avantajlar ve insanların bilgiye daha kolay bir şekilde ulaşabilme şansına sahip olabilmesi oldukça yoğun şekilde hayatın her alanında kullanılmasına neden oluyor. Bu şekilde hayatın her alanında etkin biçimde kullanılan internete taşınan astroloji yorumları ile insanlar burçlarının takibini internetten yapıyor. Ancak bilgisayar kullanıcıları için astroloji ile ilgili olarak internette önemli bir problem bulunuyor. Bu problemde kullanıcıların klavyede astroloji burç işaretleri nasıl yapılır konusunda oluyor. Pek çok bilgisayar kullanıcısı, bilgisayar klavyesinde fiziki olarak yer almayan bu burç işaretlerini nasıl yapacağını bilmiyor. Bu durumda da internette kullanmak istediği yerlerde bu burç işaretlerini kullanamıyor.

Günümüzde bilgisayar klavyesi tasarımlarında fiziksel açıdan yeterli alan olmaması nedeni ile her sembol ve işaretin yer alması mümkün değildir. Bu durumda günümüzde spesifik alanlardaki sembol ve işaretler için bilgisayar klavyesi üzerinde özel bir tuşun bulunmamasına neden oluyor. Bunun sonucunda da bilgisayar kullanıcıları bu işaretleri nasıl yapacaklarını merak edebiliyor. İşte bu noktada klavyede astroloji burç işaretleri nasıl yapılır sorusunu gündeme getiriyor. Astroloji burçlarının klavyede fiziki olarak yer almaması dolayısı ile bilgisayardaki metin ve Word belgelerinde ya da internetteki sosyal paylaşım sitelerinde bu işaretlerin nasıl yapılacağının bilinmemesine neden oluyor.

Astroloji Burç İşaretleri İçin Klavyede Neden Tuş Yok?

Klavyelerin fiziki tasarım özellikleri nedeni ile her işaret ve sembol için bir tuş ataması yapılamaz. Bilgisayar klavyelerinde her sembol ve işarete yer verilmesi halinde devasa boyutlarda bir bilgisayar klavyesi tasarımı ortaya çıkar. Bununla birlikte gelişimini her alanda sürdüren insanoğlunun keşfettiği yeni sembol ve işaretlerinde düzenli olarak bilgisayar klavyesine dahil edilmesi gerekliliği de ortaya çıkabilir. Bu gibi nedenler dolayısı ile de spesifik alanlardaki sembol ve işaretler bilgisayar klavyelerinde yer almıyor. Bunlardan birisi de astroloji burç işaretleri oluyor. Bu yüzden de bilgisayar kullanıcıları klavyede astroloji burç işaretleri nasıl yapılır sorusunun yanıtını internette sıklıkla araştırıyor.

Klavyede Astroloji Burç İşaretleri Yapma

Kullanıcıların sıkça araştırdıkları klavyede astroloji burç işaretleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Kullanıcılar kolay ve hızlı bir şekilde astroloji burç işaretlerini yapabiliyor. Astrolojide yer alan koç, boğa, ikizler, yengeç, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık burç işaretleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Günümüzde bilgisayarlarda astroloji burç işaretleri yapma işlemi iki farklı yöntem ile yapılabilir. Bu kapsamda da ilk yöntemde klavye üzerinde özel bir kısayol tuşunun mevcut olmaması nedeni ile “ASCİİ Kod Tablosu” üzerinden yapılabilmektedir. Diğer yöntem ise internet üzeirnde burç işaretinin aratılarak, yazılı olan yerlerden kolay bir şekilde kopyalayıp, yapıştırma yöntemidir.

İnternet üzerinde yer alan astroloji burç işaretlerini kopyalayıp, yapıştırma yöntemi son derece pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Bunun için işareti yapılmak istenen burç işaretinin internette aratılması gerekiyor. Örneğin kullanıcıların boğa burç işareti veya boğa burç işareti nasıl yapılır şeklinde bir arama yapması gerekiyor. Daha sonra karşısına çıkan sonuçlar arasında boğa burç işaretini Mouse ile seçtikten sonra sağ tık ile açılan seçeneklerden “Kopyala” seçeneğine tıklaması gerekiyor. Bu şekilde kopyalanan boğa burcu işareti, kullanılmak istenen yerde imlecin seçilmesinden sonra yine Mouse ile sağ tık yapılması gerekiyor. Bu defa çıkan seçenekler içerisinde “Yapıştır” seçeneğine tıklanması gerekiyor. Bu şekilde çok sayıda olacak şekilde boğa burcu kullanılabilir. Bu yöntemle tek tek kullanıcıların aynı işlemleri diğer burç işaretleri içinde yapması gerekiyor.

Kullanıcılar dilerlerse kopyala ve yapıştır işlemlerini Mouse ile seçtikten sonra kolay bir şekilde klavyedeki kısayol tuşu ile de yapabiliyor. Yani internette seçilen burç işaretini kopyalamak için klavyede “CTRL” + “C” tuş kombinasyonuna basması gerekiyor. Bu şekilde kopyalanmış olur. Daha sonra yapıştırma işlemi içinde ilgili yerin seçilmesinden sonra kullanıcılar “CTRL”+ “V” tuş kombinasyonuna basması gerekiyor. Bu şekilde de kopyalama ve yapıştırma işlemlerini yaparak, istediği her yerde burç işaretini kullanabiliyor.

Ascii Kod Tablosu ile Burç İşaretleri Yapma

Bu yöntemde kullanıcıların burç işaretleri yapabilmesi için sırasıyla “Başlat”, “Tüm Programlar”, “Donatılar”, “Sistem Araçları” ve “Karakter Eşlem” pencerelerini açması gerekiyor. Bu şekilde bilgisayardaki Ascii kodu tablosu sayfasına ulaşılabilmektedir. Bu kod tablosu üzerinden klavyeden yapılamayan tüm işaret ve sembolleri yapabilmek mümkündür. Bu ilgili kod tablosu ekranına kullanıcılar klavye üzerinde “CTRL”+ “R” tuş kombinasyonuna basarak açacakları “Çalıştır” penceresine “charmap” yazıp, aratarak da kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Bilgisayarda açılan Karakter Eşlem tablosu üzerinden astroloji burç işaretleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise basittir. Çünkü kullanıcılar tablo içerisinde yer alan sembol seçenekleri arasından istediği burcun işaretine kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Böylelikle yine kopyala-yapıştır yöntemini kullanarak, söz konusu burç işaretlerini yapabilmektedir. Bu kapsamda da kullanıcıların Karakter Eşlem ekranı üzerinde astroloji burç işaretlerini yapması için her burç işareti için ayrı ayrı olarak hareket etmesi gerekmektedir. Kullanıcıların burca göre işaretlerini;

 • Koç burcu için; Unicode karşılığı “U+2648” olan koç işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Boğaz burcu için; Unicode karşılığı “U+2649”olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • İkizler burcu için; Unicode karşılığı “U+264A” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Yengeç burcu için; Unicode karşılığı “U+264B” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Aslan burcu için; Unicode karşılığı “U+264C” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Başak burcu için; Unicode karşılığı “U+264D” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Terazi burcu için; Unicode karşılığı “U+264E” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Akrep burcu için; Unicode karşılığı “U+264F” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Yay burcu için; Unicode karşılığı “U+2650” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Oğlak burcu için; Unicode karşılığı “U+2651” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Kova burcu için; Unicode karşılığı “U+2652” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.
 • Balık burcu için; Unicode karşılığı “U+2653” olan boğa burcu işareti arama kısmına yazılarak da bulunabilmektedir.

Şeklinde arama yapmaları gerekmektedir. Bu şekilde bilgisayarda veya internette her astroloji burcu işaretini kolay bir şekilde kullanabilmektedir. Bu şekilde kolay bir şekilde istenen her yerde birden fazla kez bu ekran üzerinden astroloji burç işaretlerinin kullanımı gerçekleştirilebilmektedir.

Astroloji Burç İşaretleri Nedir?

Astroloji biliminde her bir dönemin kendine ait burcu bulunmaktadır. Yıl boyunca toplamda 12 adet burç bulunmaktadır. Burçların simgeledikleri hayvan ve cisimler için belirlenmiş olan özel işaretler bulunmaktadır. Tüm alanlarda olduğu gibi kullanıcıların burçları yazmak yerine bu işaretler üzerinden kullanabilmeleri sağlanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir