Kızlara Sorulacak Sorular

Kızlarla iletişim kurmak ve bu iletişimi devam ettirmek birçok erkek için bir sorun oluşturmuştur. Özelikle ilk buluşmadan sonraki süreç için ilk buluşmada erkeklerin hal ve hareketleri önemlidir. Bu yazımızda erkekler için kızlara sorulması gereken sorulardan bahsederek ilk buluşmadan itibaren karşınızdaki kişinin dikkatini çekmenizi sağlayacağız. Sorulara geçmeden önce bir şeyi kesin olarak belirtmekte fayda var. Kızlar ucu bucağı bilinmeyen bir yoldur. Şimdiye kadar yaşamış hiçbir insan tam anlamıyla kızları anlayamamıştır. Bu yüzden her soru herkes de işe yaramayacağını belirtiriz. Karşınızdaki kişinin ilgi ve meraklarını öğrenmeli doğrudan sorularınızı bu alana yönlendirmelisiniz. Örnek vermek gerekirse eğer karşınızdaki kişi kitap okumayı seviyor ve sürekli yeni kitaplar alıyorsa o kişiye karşı okuduğu kitaplar ve filmler hakkında soru sormalısınız. Çünkü bu sorular doğrudan onun uzman olduğu konulardan gelmiştir ve kendi bilgisini size kanıtlamak için uzun uzun açıklamalar yapması gerekmektedir. Bir başka örnek vermek gerekirse eğer karşınızdaki kişi burçlar ve astronomi ile ilgileniyorsa ona doğal taşların gücüne inanıp inanmadığını sorabilirsiniz. Bu sayede karşınızdaki kişinin karakter ve kişiliğinizi anlamaya başlayabilirsiniz.

kızlara sorulacak sorular

Karşınızdaki Kızı Tanımalısınız

Eğer karşınızdaki kızı tanımak istiyorsanız ona sorular sormalı ve onu tanıdıkça sorularınızı çeşitlendirmelisiniz.  Yeni tanışılan kıza sorulacak sorular arasında en etkili olan “Günlerin nasıl geçiyor? günlerini nasıl değerlendiriyorsun?” sorularıdır. Bu sorunun karşılığında alacağınız cevap karşınızdaki kişi tam anlamıyla tanımanıza yardımcı olacaktır. Çünkü bir insan gününü nasıl değerlendiriyorsa tüm hayatını bu şekilde değerlendirir.  Günlük yapılacak işler arasında; Kitap okumak, film ve dizi izlemek, resim yapmak, müzik yapmak, müzik dinlemek, çalışmak, okula gitmek vb. gibi aktiviteler yer alır. Kızlara sorulacak sorular arasında diğer önemli bir soru ise “Gelecek planın nedir? “Olmalıdır. Bu şekilde karşınızdaki kişinin vizyonunu ve hayattaki amacını anlamış olursunuz.  Bunların dışında aşağıda sizler için bir kıza sorulacak soruları hazırladık.

İşte Kızlara Sorulacak Sorular

  • Nelerden Hoşlanırsın?
  • Hayatından memnun musun?
  • Ne tür müziklerden hoşlanırsın?
  • Kitap okuyor musun? / ne tür kitaplardan hoşlanırsın?
  • Hayatında yapmayı çok istediğin fakat yapmadığın/ yapamadığın bir aktivite var mı?
  • En yakın arkadaşın kim? (Bu soruya net bir şekilde cevap vermesi yakın bir arkadaşının olduğunu, duraksayıp cevap vermesi kimseyi kendine yakın görmediği anlamına gelir ve bu durum ikili ilişkiniz için oldukça önemlidir.)
  • Evcil hayvan besliyor musun?
  • Çevrenden memnun musun? (Bu sorunun cevabı oldukça kritiktir. Duraksamadan evet cevabını veriyorsa yeni arkadaşlar edinmeye pek sıcak bakmayan birisidir. Fakat geçiştirerek cevap veriyor ya da memnun olmadığını dile getiriyorsa yeni bir çevre edinmek istiyor demektir. Bu noktada çevrenizin oldukça geniş ve elit, kendini geliştirmiş insanlardan oluştuğunu söylerseniz 2. Buluşmayı garantilemiş olursunuz.)

Bir kıza soru sorarken “hangi tarz erkeklerden hoşlanırsın?” gibi klişe sorulardan olabildiğinizce uzak durmalısınız. Çünkü kızlar onlar için değişen değil, ne kadar isterlerse istesinler istedikleri gibi olmayan erkeklerden hoşlanırlar. Bu yüzden karşınızdaki kızın istediği erkeği asla ama asla öğrenmeyin. Yukarıda yer alan sorular herkesi etkilememekle birlikte kişiden kişiye değişebileceği gibi soruyu soran kişiye göre yani size göre de oldukça değişiklik göstermektedir. Bu yüzden mizacınıza, konuşma tarzınıza, jest ve mimiklerinize, son olarak da oturuş biçiminize dikkat etmelisiniz. Kesinlikle ama kesinlikle kasıntı bir tip olmamaya çalışın ve ilk buluşmadan oldukça rahat da görünmeyin. Orta halde biri olun ki karşınızdaki kişi sizi bir kefeye koyamasın ve sizin hakkınızda düşünmesi gereksin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir