Kısa Saçlı Kadınlar için Topuz Saç Modelleri

 

Saçları kısa kesilmiş kadınlar genelde topuz saç modellerini yapmakta zorlanırlar ve genelde farklı topuz stilleri denemeyi düşünmezler. Peri saç kesimlerinde bu pek mümkün olmasa da  ancak saçlar boynunuza değdiğinde her zaman yapabileceğiniz bir saç modeli olduğunu bilirsiniz. Saçlarınız omuzların üstünde olduğunda, saçınız ne kadar kısa olursa olsun, yapabileceğiniz oldukça ilginç, tatlı ve seksi bir topuz modeli vardır. Saçınızda ilham verici şık tasarımlar oluşturmak için Rapunzel tarzı saçlara ihtiyacınız yok. Saçınıza biraz hareket katmak için harika topuz ve örgü modelleri var.

İşte her zaman yapabileceğiniz kısa saçlı kadınlar için muhteşem topuz saç modelleri !

Kısa Saçlar İçin İkili Örgü Topuz 

Saçınız ne kadar kısa olursa olsun , her zaman örgülü bir stil tercih edebilirsiniz. Bu model, omuzlara dokunan veya hafifçe geçen saçlar içindir, ancak daha kısa  saçlarla da deneyebilirsiniz. Saçınızı dört bölüme ayırın, ayrı ayrı örün ve bağlayın. Üçüncü örgüyü alın, üst ve alttan geçirerek sarın ve yerine sabitleyin. İkinci örgüyü alın, parmağınızın etrafına sarın ve geri sarın, sonra sıkıştırarak sabitleyin. Dördüncü örgüyü alın, üzerine asın, ardından son örgüyü almadan önce ucunu sıkıştırın, geri kalanını örtün ve dördüncü örgünün yaptığı açıklığa sokun. Tüm küçük saçları sabitleyin, böylece güzel ve güvenli bir topuz modeliniz var.

Kısa Saçlar İçin İkili Örgü Topuz

 

Hollanda Örgü Topuz

Örgüler saçlar için her zaman muhteşem ama Hollanda örgüler daha da güzeller.  Eğer bir aksama olmadan onları çekebiliyorsanız. Daha kısa saçlı kızlar için bu örgülü topuzlar harikadır. Hem günlük ve hem de  akşam yemeği stilleri olarak çekici görünüyorlar. Hollanda örgüsünü kaşınızın dış köşesinden başlatın ve başınızın üzerinden kulağın arkasına doğru ilerleyin. Geri kalan her şey daha sonra küçük kıvrımlara sabitlenmelidir. Birkaç dakikanızı alan kolay bir görünüm ve gün boyunca şık ve güzel görünüyorsunuz. Üzerinde çekerek bir hacim yaratmak, muhteşem görünmek için harikadır!

Hollanda Örgü Topuz

Kısa Saçlar İçin  Dağınık Örgülü Topuz

Omuz uzunluğunda saç modeli için, bir örgü, bir topuz ve bir sürü tel toka gerektiren bu özel saç modeliyle harika görünürsünüz. Hem özel günlerde hemde günlük olarak kullanabilirsiniz. Bohem tarzı örgülerin harika bir kombinasyonudur. Önden ayırmadan ve ileri doğru sabitlemeden önce taç kısmını nasıl görüneceğine karar verip başlayın. Saçın geri kalanını alın, kulaklarınızla aynı seviyede olan bir at kuyruğunun içine çekin, dağınık bir topuzun içine sokun veya itin ve telleri topuzun içinde ve çevresinde tutmak için tel tokaları kullanarak açık bir elastik toka ile sarın. Görünüş ne kadar dağınık olursa o kadar iyidir. Öndeki bölümlerden birini alın ve diğer tarafa koymadan önce topuzun tepesine sabitleyin. Yüzü de çerçevelemek için bazı saç tutamları çekin ve muhteşem bir dağınık örgülü topuz modeliniz var.

Kısa Saçlar İçin  Dağınık Örgülü Topuz

Kısa Saçlar İçin Yarım Topuz

90’ların tarzında cool bir  yarım topuz modeli, ense noktasında zar zor saç alıp yaptığımız topuzlara göre çok daha kolay ve kullanışlı. Öndeki  saçları ve  kulakların önündeki saçları alın ve dağınık küçük bir topuz içine çekin, gerisini serbest ve düz olarak bırakın.

Kısa Saçlar İçin Yarım Topuz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir