Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Herhangi bir sebepten dolayı kredi almaya karar verdiğimiz zaman bankalara başvururuz. Krediyi alabilmek için bankaların bize sunmuş olduğu bazı şartlar ve kurallar vardır. Bu yazımızda kefilsiz kredi veren bankalarhakkında detaylı şekilde bilgi vereceğiz. Bankalar kredi vereceği durumda ilk olarak kredi puanınıza bakarlar. Kredi puanınız düşükse de kolay kolay kredi almanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda genellikle vatandaşlardan kefil veya ipotek istenmektedir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Günümüzde ise kefil bulmak oldukça zordur. İnsanlar artık her ne olursa olsun en yakınına bile kefil olmak istemiyor. Vatandaşlar da bu durum karşısında kefilsiz olarak kredi veren bankaları ve nasıl kredi alabileceklerinin yöntemlerini araştırmaya başlamışlardır. Bu noktada ise kefilsiz olarak kredi veren bankalar yoğun olarak tercih edilir. Kefilsiz kredi veren bankaların şartları ve limitlerini öğrenmek için aşağıya göz atabilirsiniz:

Kefilsiz Kredi Alabilmek için Şartlar Nelerdir?

Kredi alabilmek için daha önce de söylediğimiz gibi kredi puanınıza bakılır. Kefilsiz veya ipoteksiz bir şekilde kredi alabilmek için ilk şart kredi puanınızın yüksek olmasıdır. Örneğin kredi puanınız 1700 ve üzerindeyse kefilsiz olarak tüm bankalardan kredi alabilirsiniz. Finansbank da gelir belgesiz olarak müşterilerine kredi imkânı sağlamaktadır.

Örneğin kredi notunuz 1100 civarında ise bankalar size kredi vermek için pozitif düşünürler ancak mutlaka kefil isterler.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Kefilsiz şekilde kredi alabilmek için neler gereklidir ve hangi bankalardan kefilsiz şekilde kredi alabileceğinizi bu kısımda anlatacağız. Öncelikle her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 18 yaşını doldurmak şartıyla kredi başvurusu yapabilir. Ancak burada önemli olan bir nokta var. Sadece 18 yaşını doldurmanız kefilsiz şekilde kredi alabileceğiniz anlamına gelmez. Eğer bankalarla geçmişte herhangi bir işlem yapmamışsanız banka sizden kesinlikle kefil isteyecektir.

Peki, hangi bankalardan kefilsiz olarak kredi alabiliriz:

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

QNB Finansbank: Finansbank hem gelir belgesiz kredi vermesiyle hem de kefilsiz olarak kredi vermesiyle tanınmış bir bankadır ve bu yüzden yoğun şekilde kredi talebi alırlar. Bu bankadan kredi alabilmek ise oldukça kolaydır. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız ile rahatlıkla kredi alıp almayacağınızı öğrenebilirsiniz. Bunun için 11 haneli T.C. kimlik numarasını yazdıktan sonra 5030’a kısa mesaj(SMS) gönderebilirsiniz.

Bu mesaja gelecek cevap içerisinde aynı zamanda kredi limitiniz de bulunacaktır. Kredi limitinize uygun bir şekilde herhangi bir Finansbank şubesine giderek krediyi kolaylıkla alabilirsiniz.

Ziraat Bankası: Kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası, kefilsiz olarak kredi veren bir diğer bankadır. Ziraat Bankası üzerinden kefilsiz kredi alma şartı ise maddi durumunuzun iyi olmasıdır. Ziraat Bankası, gelir belgenize göre kefilsiz şekilde kredi sağlamaktadır yani gelir belgesiz kredi almanız mümkün değildir. Ayrıca gelirinizin düzenli olduğuna dair de işyerinizden bir belge talep edilebilir. Maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız kolaylıkla kredinize olumlu yanıt verilecektir.

Akbank: Akbank da kefilsiz ve gelir belgesi olmaksızın kredi veren bankalar arasındadır. Akbank üzerinden kredi almak için de kredi puanınızın iyi olması gerekmektedir. Kredi limiti ise 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limite kadar olan alacağınız kredilerin vadesi ise 36 aydır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Denizbank: Denizbank üzerinden kefilsiz olarak kredi alabilmek mümkündür. Denizbank bu kapsamda ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu krediyi alabilmek ise son derece kolaydır. İnternet bankacılığı veya telefon kullanarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Kredi alıp alamayacağınızı anlamak için 3280’e Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı göndermelisiniz.

Yukarıdaki sayılan bankalar dışında da kefilsiz olarak kredi veren bankalar bulunmaktadır. Garanti Bankası, Vakıfbank, ING ve Türkiye İş Bankası bu bankalar arasındadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi kredi puanınız yüksek ise bankaların birçoğundan kefilsiz olarak kredi almanız mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir