Kaş Kontürü Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüz ifadesinin temelinde çeşitli etkenler yatmaktadır. Bu etkenlerden bir tanesi ise kaşlardır. Kaşlar, bir kişinin yüz ifadesini oluşturabileceği gibi özgüven eksikliğini de tamamlamada yardımcı olur. Zamanla bozulan kaşlar, yerini estetik olmayan bir görünüme bırakmaktadır. Özellikle kaşların yanlış alınmasından sonra eski görünümüne dönmesi pek mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda ise son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan kaş kontürü ortaya çıkmaktadır. Kaşların seyrekliğinden, estetik görüntünün kaybolmasından veya çeşitli nedenlerden dolayı şikâyetçi olan kişiler kaş kontürü nedir diye araştırma yapmaktadır. Tam olarak kaş kontürü nedir? Kaş kontürü nasıl yapılır?

Kaş Kontürü Nedir?

Kaş kontürü kısaca estetik olmayan ve güzel görünümünü kaybetmiş kaşlara kalıcı makyaj ile dolgu yapmaktır. Biraz daha açıklamak gerekir ise örneğin kaşlarınız düzgün ama seyrektir. Bu durumda kaş kontürü uygulaması ise kaşlarınıza daha dolgulu bir görünüm kazandırılır. Bu sayede hem kaşlarınız daha şık ve güzel görünür hem de siz daha farklı yöntemlere meyil vermemiş olursunuz.

Kaş kontürü uygulaması sadece kaşları seyrek kişiler için yapılmaz. Aynı zamanda ve en çok talep görülen konu, kaş şekillerinin estetik olmamasıdır. Kaşların yapısı sadece bir hatadan dolayı değil genetik olarak da güzel görünmüyor olabilir. Yine kaş kontürü uygulaması ile kaşların tamamına istediğiniz gibi ve yüze en uygun olacak biçimde şekil verilmektedir.

Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

İlk olarak belirtmek gerekir ki kaş kontürü uygulaması kesinlikle bilindik ve alanında uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Aksi bir durumda büyük hüsranla karşılaşılabilir. Kaş kontürü nasıl yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak, işlem ilk olarak çizim ile başlamaktadır. Sizin istediğiniz şekli, yüzünüze uyacak en doğru şekil ile birleştirmek gerekiyor. Alanında uzman ekip, kalem ile bu aşamayı bitiriyor ve sizin onayınız ardından uygulamaya başlanıyor.

Kaş kontürü uygulaması çeşitli ince iğneler ile yapılmaktadır. Aslına bakıldığında kalıcı makyaj uygulamasından çok bir farkı bulunmamaktadır. Ağrısız ve acısız bir işlem olan kaş kontürü, yapıldıktan sonra ortalama 6 ay ile 2 yıl arası kalıcılığını korumaktadır. Uzmanlar, sonrasında işlemi tazelemekte fayda olduğunu belirtiyor. Ayrıca yapılan bu uygulama eğer istenirse tekrar silinebiliyor. Dövme silme işlemi ile benzer olan bu işlemde kaşlar, kişinin talebi doğrultusunda tekrar eski haline çevrilebiliyor. Kaş kontürü nasıl yapılır diye merak edenler için ortalama 1,5 – 2 saat süren bir uygulama olduğunu belirtmek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir