İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2020

İşyeri açmak isteyenlerin veya bir sermaye ile iş kurmak isteyenlerin son günlerde en çok aradığı cümle işyeri açmak isteyenlere kredi veren bankalardır. Günümüzde yaşanılan enflasyon sıkıntısı ile birlikte hayat şartları zorlaşmıştır ve birçok vatandaş işyeri açmak amacıyla kredi veren bankaları araştırmaya başlamıştır. Devletin de bu isteğe karşı kurmuş olduğu KOSGEB, bu konularda vatandaşlara yardımcı olmaktadır. KOSGEB’in vermiş olduğu kredi imkânlarını kullanarak birçok kişi işyeri sahibi olmuştur. Ancak bu krediyi alabilmek için gerekli olan kural ve şartları karşılıyor olmanız gerekir. Bu kural ve şartlara uymayan vatandaşlar da çeşitli bankalardan işyeri kurmak amacıyla kredi talep etmektedirler.

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2019
İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2020

İşyeri açmanın önündeki en büyük engel sermayedir. Sermayenin bir anda bulunabilmesi kolay olmadığı için işyeri açma fikrine sahip birçok vatandaş hayallerinden vazgeçmiştir. Bu tür olumsuz durumlara rağmen birçok banka işyeri açmak isteyenlere çeşitli kredi imkânları sunmaktadır.

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar

İşyeri açmak isteyen birçok vatandaş hayallerini gerçekleştirebilmek adına bankalara müracaat etmektedir. Sizin de işyeri hayaliniz varsa bankalardan veya devletten hibe destekli kredi başvurusu yapabilirsiniz. İşyeri açmak isteyenlere kredi veren bankalar sizin işinize göre bir kredi planı belirlerler. Bu krediyi alabilmek için tabii ki kredi puanınızın yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca her iş için aynı miktarda kredi verilmez. İşin çeşitliliğine göre kredi hesaplaması da farklıdır. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da işinizin bazı bankalara uygun olması bazılarına ise uygun olmamasıdır. Yani sizin iş fikriniz bir bankada olumsuz olarak karşılanıp krediniz reddedilirse, başka bir bankadan aynı iş fikri ile kredi almanız mümkün olabilir.

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2019
İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2020

Tüm bu bankaların şartlarını ve kurallarını başvuru yapmadan önce iyi incelemek gerekmektedir.

Ziraat Bankası: İşyeri açmak isteyen kişilerin hayallerine kavuşması amacıyla Ziraat Bankası kredi vermektedir. Özellikle bazı sektörlere kredi imkânını daha kolay tanıyan Ziraat Bankası, tarım ve hayvancılık ile uğraşanları ilk sıraya koymaktadır. Özellikle çiftçilik sektöründeyseniz ilk tercihiniz kesinlikle Ziraat Bankası olmalıdır. Ayrıca bu sektörde verilen faiz oranları da müşterileri oldukça memnun etmektedir. Bir diğer avantajı da krediyi arsanızı ipotek ederek kolaylıkla alabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden almış olduğunuz kredinin vadesi ise 48 aydır.

Halk Bankası: KOSGEB ile birlikte çalışmasıyla dikkat çeken Halk Bankası, düşük faizli kredileri ve hibeleri ile göze çarpmaktadır. Bu kredilerden faydalanmak için ise iyi bir iş fikrine sahip olmanız gerekmektedir. KOSGEB özellikle basit ve sıradan iş fikirlerine kredi başvurusunu reddedebilir. Bu yüzden sağlam bir iş fikriniz varsa hiç çekinmeden başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası: İşyeri açmak isteyenlerin bir diğer başvurduğu banka da İş Bankası olarak göze çarpar. İş Bankası, gereken şartları ve kuralları sağladığınız durumda Avrupa Yatırım Fonu Desteği kapsamında rahatlıkla kredi verir. Kredi şartlarını öğrenmek için ise müşteri hizmetlerini arayabilir veya internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank: Vakıfbank da işyeri açmak isteyenlere çeşitli şartlarla kredi sağlamaktadır. Vakıfbank da KOSGEB gibi kaliteli iş fikirlerine destek olmaktadır. Vakıfbank kredisi alabilmek için iş fikrinizin kesinlikle iyi olması gerekir.

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2019
İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Veren Bankalar 2020

İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi Şartları Nelerdir?

İşyeri açma kredisini alabilmek için öncelikle kredi puanınızın iyi olması gerekir. Bunun dışında ipotek ettirebileceğiniz bir mal varlığınızın olması da kredi almanızı kolaylaştıracaktır. İpotek ile birlikte kredi aldığınız durumlarda kredinin vade süresi 48 ay olarak hesaplanır.

Ayrıca iş fikrinizin kaliteli olması durumunda birçok banka size negatif dönüş yapmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir