Iphone Sahte Gps Konum Gösterme Sahte Konum Atma Programı

Akıllı mobil cihaz teknolojisini modern toplum dünyasına kazandıran Apple tarafından piyasaya sunulan ıPhone cihazlar dünyanın her yerinde yoğun ilgi görüyor. Yüksek donanım kalitesi ve dayanıklılığı kadar ileri seviyedeki stabil performans sunan yazılımları ile de dikkat çeken iPhone akıllı cep telefonları sürekli gelişen teknolojileri ile tüketicilerin ihtiyaçlarına etkin bir şekilde yanıt sağlıyor. Son derece çönemli gelişmeler ile yeni modelleri piyasaya sürülen iPhone akıllı cep telefonlarına ilişkin olarak farklı bir mobil işletim sistemi olması kullanım sırasında çeşitli gereksinimlerin tüm kullanıcılar açısından ortaya çıkması söz konusu olabiliyor. Bunlardan birisi de iPhone sahte GPS konum gösterme sahte konum atma programı konusudur. iPhone cihazlarda kullanılan ios mobil işletim sistemi diğer yazılımlara ve sistemlere oranla daa farklı bir sisteme sahiptir. Bu durumda kullanıcıların iPhone cihazlarında sahte konum atma gibi özellikleri nasıl kullanabileceğine dair tam olarak bilgi sahibi olmamasına neden oluyor. Ancak günümüzde iPhone cihazlar içinde kullanıcılar sahte konum ve sahte GPS özelliklerinden faydalanabiliyor. Bunun için bir takım işlemleri cihazlarında yerine getirmeleri gerekliliği bulunuyor.

iPhone Sahte GPS Özelliği Ne İşe Yarar?

Günümüzde hızla gelişen teknolojinin getirmiş olduğu yenilşikler her türlü ihtiyaca yönelik olarak çözümlerden faydalanabilme şansı veriyor. Özellikle de kullanıcıların akıllı mobil cihazlarında fcarklı uygulamalar aracılığı ile pek çok farklı işlemi daha basit bir şekilde gerçekleştirebilmesi mümkün oluyor. Bu kapsamda da günümüzde iPhone cihazlarda pek çok farklı nedene bağlı olarak kullanıcılar mevcut konumlarından farklı bir GPS konumu kullanmak durumunda kalabiliyor. Özellikle de Snapchat Jeofizörleri’ nin kilidini açabilmek ya da farklı bir noktadan check-in yapabilmek gibi pek çok kişisel nedene bağlı olarak iPhone sahte GPS özelliğinin kullanımı gerekli olabiliyor. Ancak iPhone cihazlarının üretimi sırasında doğrudan bu tip bir özellik cihazlara eklenmemektedir. Bu yüzden de kullanıcıların bazı işlemleri yerine getirmeleri ve gerekli olduğunda özel programları bu doğrultuda kullanması gerekliliği oluşabilmektedir.

Programsız iPhone Sahte Konum Atma Nasıl Yapılır?

Son yıllarda dünyanın en çok kullanılan akıllı cep telefonu modellerinin başında gelen iPhone cihalarda sahte konum atma işlemlerinin nasıl yapılacağını bilmeyen kullanıcılar için son derece basit yöntem anlatımları yazı içerisinde mevcuttur. Özellikle de program ihtiyacı olmadan iPhone sahte GPS konum gösterme sahte konum atma programı işleminin nasıl yapılacağını tüm kullanıcılar açısından öğrenebilmek mümkündür.

Günümüzde diğer akıllı cihaz marka ve teknolojilerine göre iPhone cihazlarda güvenlik oldukça ileri seviyede bulunuyor. Kullanıcıların daha güvenli ve daha kaliteli bir cihaz kullanım deneyimi yaşayabilmelerine yardımcı olmak amacı ile bu tip bir fonksiyon özelliği cihazlarda bulunmuyor. Ancak kullanıcılar iPhone cihazlarına yönelik olarak iPhone sahte GPS konum gösterme sahte konum atma programı ile birkaç dakikalık işlem sonucunda akıllı telefonlarında sahte konum özelliğini açabiliyor. Üstelik kullanıcıların bu özelliği kullanabilmeleri için cihazlarının Jailbreak niteliğine sahip olmasına da gerek bulunmuyor. Aynı zamanda da bu tip işlemler kesinlikle iPhone garantisi üzerinde olumsuz bir etki oluşturmaz ve kesinlikle garantisini bozmaz.

Kullanıcılar sahte GPS’i orijinal ios mobil işletim sistemi üzerinde açabiliyor. iPhone sahte GPS konum gösterme sahte konum atma programı dahilinde ios cihazlarda bu işlemi gerçekleştirebilmek için ‘3uTools’ programını kullanmaları gerekiyor. Bunun için cihazlarına indirerek, kurulumunu yapmaları gerekmektedir. Bu işlemin ardından mutlaka cihazın ayarlar menüsü altında yer alan ‘Backup Device’ sayfasından iPhone telefon yedeği alma işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Ardından yedekleme ekranında, en son yedeğe ulaşılmalıdır. Burada ‘Backup Manager’ ile Apps sekmesine giriş yapılmalıdır. Burada ‘AppDomain-com.Apple.Maps>Library>Preferences klasörü açılmalıdır. Ardından ‘com.apple.Maps.plist’ dosyası açılmalıdır. Bu ekranda ‘</dict>’ etiketi bulunmalıdır. Altında ise;

‘<key>__internal__PlaceCardLocationSimulation</key> <true/>’ kodları eklenmelidir. Daha sonra kaydedilerek, kapatılmalıdır. Ardından yedeklenen noktada geri yükle yapılmalıdır. Bu aşamada geri yükleme işlemi için cihazda ‘Ayarlar>Apple ID>iCloud>İphone’umu bul seçeneği kapatılmalıdır. En son olarak ‘Haritalar’ uygulamasında istenen yere dokunarak iğne bırakılır ve ekran yukarıya doğru kaydırılaraki ‘Simulate Location’ seçeneğine basılarak, oraya taşınabilmektedir. Böylelikle birkaç dakika içerisinde iPhone sahte GPS konum gösterme sahte konum atma programı sahte konum atma işleminin gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir