İnternetsiz Radyo Dinleme Programı ve Uygulamaları

Müzik uygulamalarının sayısı her geçen gün artsa da birçok insan radyo dinlemekten vazgeçemez. Bu yazımızda sizler için internetsiz radyo dinleme imkânı sunan program ve uygulamaları araştırdık. Bu uygulamalardan herhangi birini indirerek internetsiz radyo dinleyebilirsiniz.

Akıllı telefonlarda radyo dinleyebilmeniz için telefonunuzun FM Radyo özelliğini barındırması gerekmektedir. Türkiye’de FM Radyo özelliğini barındıran telefonlardan TRT Bandrol vergisi alınmaktadır. Bu vergiyi ödemek istemeyen telefon üreticileri de Türkiye’ye gönderdikleri telefonların FM Radyo fonksiyonlarını kapatmaktadır. Bu durumda Türkiye içerisinde radyo dinlemek isteyen kullanıcılarda radyo dinleme programları ve uygulamaları yönelmektedir. Aşağıda size sunmuş olduğumuz uygulamalardan bir kısmı sizlere internetsiz radyo dinleme imkânı sunmaktadır. Bu uygulamalardan istediğinizi indirerek dilediğiniz radyo frekansını dinleyebilir ve keyfinize bakabilirsiniz.

internetsiz radyo dinlenir mi

1) Radyo Kulesi

Radyo kulesi, içerisinde Türkiye’de bulunan tüm radyo kanallarını içerisinde barındıran bir radyo dinleme uygulamasıdır. Kolay ara yüzü ve şık tasarımı sayesinde oldukça kolay bir şekilde istediğiniz radyo kanalını bulabilir ve kesintisiz radyo deneyimi yaşayabilirsiniz. Dilerseniz uygulama ekranının üzerinde yer alan arama bölümünden dilediğiniz radyo kanalının adını arayarak kategorilere bakmak yerine kolaca bulmuş olursunuz.  Radyo kulesi uygulamasında kesintisiz bir radyo keyfi sürmek istiyorsanız mobil verinizin veya internetinizin açık olması gerekmektedir.

2) Radio FM

Radio FM, içerisinde yurt içi ve yurt dışı tüm radyo kanallarını barındıran ücretsiz bir radyo dinleme programıdır. Dilerseniz Türkiye’de yer alan radyo kanallarını dinleyebilir, dilerseniz de yurt dışında yer alan yüzlerce farklı radyo kanallarından istediğinizi dinleyebilirsiniz. Radio FM kolay kullanılabilir ve basit ara yüzü sayesinde siz değerli radyo dinleyicilerine kesintisiz radyo dinleme imkânı vermektedir.  Özellikle yabancı şarkı ve müzik severler için oldukça başarılı bir hizmet veren Radio FM uygulaması sizleri bulunduğunuz yerden alıp bambaşka ülkelere götürmektedir. Hatta telefonunda FM Radio özelliği bulunan pek çok insan sırf yabancı ülkelerde gerçekleşen radyo programlarını dinlemek için Radio FM uygulamasını indirmektedir.

İlk 2 radyo dinleme programlarının ardından diğer radyo programlarını maddeler halinde sıraladık. Sizler için ücretsiz olarak radyo dinleme imkânı sunan diğer programlar;

  • Tuneln Radio
  • PowerAPP
  • Karnaval Radyo
  • Andro Turk Radio
  • Heart Radio App
  • Simple Radio
  • Xiialive
  • Radyo
  • AccuRadio

İnternetsiz radyo programları ve uygulamaları henüz mağazalarda yer almamaktadır. Telefonunuzun kendi içerisinde yer alan FM Radyo özelliği var ve aktif ise herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan kolaylıkla dilediniz radyo kanalını dinleyebilirsiniz. Fakat eğer telefonunuzda FM radyo özelliği yoksa veya inaktif ise maalesef internetsiz radyo dinleme deneyimi gerçekleştiremezsiniz. Piyasada yer alan çok fazla internetsiz radyo programı ve internetsiz radyo uygulamaları adı altında sunulan radyo uygulamaları maalesef sizi kandırmak amaçlıdır ve internetinizin kapalı olduğu taktirde sizlere radyo dinleme imkânı sunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir