Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma 2020

Son yılların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram 6 Ekim 2010 tarihinde kullanıcı ile buluştu. Kısa sürede yüzbinlerce kullanıcı kitlesine ulaşan Instagram her geçen kendisini geliştirdi. Bu gelişmelerle birlikte kullanıcı memnuniyeti kat ve kat arttı ve günümüzde milyonlarca kişinin her gün aktif olarak kullandığı bir sosyal medya platformu oldu. Tabi kullanıcı sayısı arttıkça kullanıcılar arası iletişim de bir o kadar arttı ve zıt düşmeler sonucu iki kişinin birbirini engellemesiyle sonuçlandı. Bu yazımızda sizlere Instagram karşılıklı engel nedir, karşılıklı engel nasıl kaldırılır bunlardan bahsedeceğiz. İlk olarak birini nasıl engellenir ondan bahsedelim.

Instagram Hesap Engelleme

İlk olarak engellemek istediğiniz hesabım profile giriş yapınız. Ardından sağ üstte yer alan üç nokta “…” işaretine tıklayınız ve açılan pencerede “Engelle” yazısına tıklayınız. Bu şekilde o kişinin sizi ve paylaşımlarınızı görmesini engelleyebilirsiniz. Bir kişiyi engelledik peki ama sonra engeli nasıl kaldırırız gelin şimdi bunu açıklayalım.

Instagram karşılıklı engel kaldrıma

Instagram Engel Kaldırma

Instagram üzerinde bir kişiyi engeldiniz ve daha sonra o kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız çok basit yollarla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Daha önce engellemiş olduğunuz bir hesabın engelini kaldırmak için öncelikle Instagram yer alan arama kısmına engellemiş olduğunuz hesabın adını veya kullanıcı adını yazınız. Karşınızda engellemiş olduğunuz Instagram hesabı çıktıktan sonra profil fotoğrafının altında mavi yazıyla “engellemeyi kaldır “yazmaktadır. Bu yazıya tıklayarak daha önceden engellemiş olduğunuz hesabın engelini kaldırabilirsiniz. Şimdi sırada makalemizin başlığından da anlayacağınız gibi Instagram karşılıklı engel kaldırma nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz.

Instagram Karşılıklı Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Eğer Instagramda birisini engellediyseniz ve daha sonra o kişinin engelini kaldırmak istediğinizde kaldıramıyor veya o kişinin profilini bulamıyorsanız ortak bir arkadaş yardımınızla karşılıklı olarak engel kaldırabilirsiniz. Karşılıklı engel kaldırmak için her ikinizi de takip eden ve her ikinizin de takip ettiği bir ortak arkadaşınızla iletişime geçiniz. Bu arkadaşınızdan gönderi olarak herhangi bir fotoğraf paylaşmasını isteyin ve fotoğrafa hem sizi hem de karşılıklı engel kaldırmak istediğiniz kişiyi etiketlemesini isteyin. Fotoğrafın içerisinde sizin olmanız gerekmez herhangi bir boş fotoğraf da işinizi görecektir. Arkadaşınız fotoğrafı paylaştıktan sonra size gelen bildirimden fotoğrafa gidiniz. Etiketlenenlerden karşılıklı olarak engel kaldırmak istediğiniz kişiyi seçerek o kişinin profiline gidiniz. Profil bölümünde ya profil fotoğrafının altında “engellemeyi kaldır” seçeceğinden ya da sağ üstte bulunan üç nokta “…” işaretine tıklayarak açılan pencereden engeli kaldırabilirsiniz.

 

Eğer bu yöntem işe yaramıyorsa telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasının en güncel hali olup olmadığını kontrol ediniz. Instagram üzerinden yukarıda bulunan yöntemi deneyerek karşılıklı engel kaldırma işlemini denedik ve başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Eğer uygulamanız güncelse ve yine herhangi bir sorundan dolayı karşılıklı engel kaldırma işlemi yapamıyorsanız yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir