iCloud Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim?

iCloud şifremi unuttum diyen kullanıcıların arasındaki yerini almışsanız azımsanmayacak kitlenin arasına girmişiniz demektir. Günümüzde erişim sağlayama çalıştığımız her platformun şifre istemesi, istediği bu şifre içinde oldukça karışık ve farklı kombinasyonlar üretme zorunluluğu kullanıcıların şifreleme yöntemlerini zorluyor. Bir hışımla bir şeyler giriyoruz ve şifre aşamasını geçiyoruz ama daha sonra kullanmanız gerektiğinde unutuyoruz. iCloud şifresi, Apple yazılımını tercih eden kullanıcıların, kullandığı cihaz üzerindeki kimlik kartıdır. Tüm alanlara iCloud şifresi sayesinde erişim sağlarsınız. Şifrenizi unuttuysanız kullanabileceğiniz birçok yerde sorunla karşılaşırsınız. Bu yüzden iCloud Şifremi Unuttum diyen kullanıcılarımızın şifreyi sıfırlayarak nasıl yeni bir şifre üretebileceklerini açıklayacağız.

iCloud şifremi unuttuysanız şifrenizi sıfırlayarak yeni bir şifre üretebilir, sonraki tüm aşamalarda bu şifreyi kullanabilirsiniz. Güvenlik nedeni ile şifrenizi sıfırlamak için izlemeniz gereken yol, aşmanız gereken güvenlik adımları mevcut. Bunları geçerek iCloud şifrenizi nasıl sıfırlayabileceğinizi anlatalım.

iCloud Şifremi Unuttum, Yeni Şifreyi Nasıl Üretebilirim?

iCloud Şifremi Unuttum

Şifrenizi yenilemek için, kullandığınız telefon, tablet ya da Mac bilgisayarınız üzerinden işlem yapabilirsiniz. Bizler olayın en kötüsünü düşünerek tamamen erişim sağlanamadığı seçeneği üzerinden gidelim.

  • Cihaz farkı olmaksızın (İnternet kafe olabilir, arkadaşınızın telefonu olabilir) https://www.icloud.com/ adresine giriyoruz.
  • Karşımıza bir ekran çıkacak ve mail adresimizle birlikte bir şifre talep edecek. İstemiş olduğu iCloud şifremiz. Ama biz şifreyi hatırlamadığımız için hemen ekranın alt kısmında yazan Apple Kimliğini veya parolayı mı unuttunuz? Yazısına tıklıyoruz. Linki yazımızın içine ekledik, dilerseniz tıklayıp direk oraya yönlenebilirsiniz. Yeni bir tarayıcıda açın ki izlemeniz gereken yolu takip edebilesiniz.
  • Karşınıza bir ekran çıkacak ve Apple kimliğini isteyecek. Bu sizin iCloud hesabı oluşturmak için kullanmış olduğunuz mail adresimiz. Eğer mail adresinizi de hatırlamıyorsanız Apple Kimliğinizi unutursanız arayabilirsiniz. Linkine tıklayarak canlı bağlantı kurup güvenlik sorularını yanıtlayabilirsiniz. Mail adresinizi yazmışsanız tıklamanıza gerek yok, adresten sonra Enter tuşuna basıyoruz.
  • Mail adresinizden sonra telefon numara ekranı gelecek. Bu kısma kayıt aşamasında kullandığınız telefon numarasını yazıyoruz.
  • Yazmış olduğumuz telefona güvenlik kodu gelecek. Telefonumuza gelen kodu internet sitesine yazarak işlemlere devam ediyoruz.
  • Şifreyi ekrana girdikten sonra işimiz kolaylaştı. Bu aşamada güvenlik için sizlerden bir takım kişisel bilgiler isteyecektir. Bilgilerin girişini yaptıktan sonra Parolamı Sıfırla linkine tıklıyoruz. Tıklayınca sizlere yeni bir ekran açılacak ve şifrenizi girmeniz istenecek.
  • Şifrenizi ekrandaki kombinasyona göre değiştiriyoruz. Yazdığınız şifreyi bir yere not edin ki tekrar unutup bu adımlar ile uğraşmak zorunda kalmayın.

Ya Sonra?

Tebrik ederiz, iCloud şifremi unuttum cümlesinden kurtulup iCloud şifrenizi değiştirdiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken bir durum var. Şifrenizi değiştirdiğiniz için kullandığınız bütün Apple cihazlarında yeni şifrenizi girmek zorundasınız. Aksi durumda bir işlem yapamayacaksınız. Şifreyi yeni cihazlara girdikten sonra sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir