Hulk Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Hulk, Marvel dünyasının en güçlü süper kahramanlar arasında yer alıyor. Çizgi romanda anlatılan konulardan esinlenerek 2003 yılında beyaz perdeye aktarılan Hulk, Marvel için büyük bir gelir kapısı olmuştu. Bu yazımız içerisinde çok fazla ayrıntılara girmeden Hulk film serisini izlemek isteyen kişilere bir takım bilgiler vererek oyuncu kadrosunu sunmaya çalışacağız.

The Hulk Filmi Konusu

Hulk Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Hulk Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Bruce Banner, çok gizli bir projenin liderliğini yürütmekteydi. Amerika’nın çeşitli bölgelerinden getirilen dahi öğrencilerin katkılarıyla projenin son aşamalarına gerilmişti. Projenin son aşamasına gelindiğinde deneyle test etmek isteyen Bruce Banner, istenmeyen bir kazanın meydana gelmesine neden olur. Ortamda bulunan oldukça yüksek miktardaki radyasyona maruz kalan Bruce Banner, projede kullanılan gama ışınlarından dolayı bir mutasyon geçirir. Bu mutasyon sonucunda Bruce Banner ne zaman sinirlenirsin sinirlisin o esnada yeşil ve dev bir yaratığa dönüşür. Yeşil bir de bir hata dönüştüğünde bilincini kaybeden Bruce Banner’in tek şansı kontrol edemediği bu güçlü bir şekilde sindirmeye çalışmaktır.

The Incredible Hulk Filmi Konusu

Hulk Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Hulk Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

150 milyon dolar bütçe ile 2008 yılında beyaz perdeye aktarılan The Incredible Hulk, filmin 2. serisinde de Bruce Banner’ın bir proje üzerinde çalıştığını görmekteyiz. Bruce Banner önderliğinde toplanan birtakım bilim insanları insan hücrelerine büyük zararları bulunan gama ışınlarına karşı derin bir mücadele vermeye başlamıştı. Bruce Banner, bu savaşta Kült haline gelmiş bir olayın peşine düşmüştü. Serinin ilk filminde büyük bir mutasyon geçirerek kontrol edilemeyen bir öfke gücüne sahip olan Bruce Banner, bu gücü isteyerek serbest bırakarak savaşın yönünü değiştirmek ister. Hulk karakterine büründüğünde başta geçmişi olmak üzere tüm sevdiklerini hatta geleceğini feda edecek olan Bruce Banner, bu savaşın sonunda yok olma tehlikesi de yaşamaktadır. General Thunderbolt Ros, sahip olduğu askeri güç ve makine ile Hulk’un peşine takılarak onu yok etmenin planını kurmaktadır.

Hulk, 2 seriden oluşan bir Marvel filmidir. 2. seri ile Hulk sona ermiş gibi gösterilse de Marvel’ın diğer filmlerinde Hulk’u görebilmek mümkündür. Özellikle Yenilmezler film serisinde süper kahraman Hulk’a ait birçok sahne görmeye devam ediyoruz.

The Hulk Filmi Oyuncuları

Stan Lee

Eric Bana

Jannifer Connelly

Nick Nolte

Edward Norton

Liv Tyler

Tim Roth

William Hurt

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir