Huawei Ekran Görüntüsü Alma 2020

Huawei, dünyanın en fazla tercih edilen cep telefonu markalarından birisidir. Android sistemin kullanıldığı bu telefonlar, kullanıcılarına farklı kolaylıklar sağlıyor. Bu kolaylıklardan birisi de ekran görüntüsü almaktır. Huawei ekran görüntüsü alma nasıl yapılır? Ekran görüntüsü almanın kolay yolu var mı? Bu soruların cevapları için yazımızın devamını okuyun.

huawei ekran görüntüsü alma

Huawei Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü, farklı amaçlar ile alınır. Amaç her ne olursa olsun, kullanıcılar bu işlemi olabildiğince kolay bir şekilde yapmak ister. Bundan dolayı son dönemde çıkan yeni modellerde, birden fazla ekran görüntüsü alma yöntemi vardır. Huawei ekran görüntüsü alma için izlemeniz gereken yollar şunlardır:

  • Ses kısma ve güç düğmesine aynı anda basın ve deklanşör sesini duyana kadar bekleyin. Bu yöntem, bütün Android sistemli telefonlarda işe yarar.
  • Knuckle-Sense özelliği sayesinde ekrana, parmağınızın eklem yeri ile 2 defa vurarak, ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yeni çıkan telefonlardan bulunan bir özelliktir.

Ekran görüntüsü almak için geliştirilen Knuckle-Sense özelliği genellikle pasif durumdadır. Bu özelliği aktif etmek ise son derece kolaydır. Bunun için izlenmesi gereken yol; Ayarlar > Akıllı Yardım > Daha Fazla > Akıllı ekran yakalama şeklindedir. Huawei Modellerinde Ekran Görüntüsü Alma

Bilindiği gibi bu markanın kendi içinde farklı modelleri vardır. P20, P30 ve P40 serileri çok fazla tutulmuştur. Yazımızın bu bölümünde, söz konusu modellerdeki ekran görüntüsü almaya ilişkin detaylar vereceğiz.

  • Huawei p20 ekran görüntüsü alma için hızlı erişim menüsünde bulunan Screenshot butonu kullanılabilir.
  • Huawei p30 ekran görüntüsü alma Ayarlar > Akıllı yardım > Hareketle kontrol menülerinden Üç Parmakla Ekran Görüntüsü Alma özelliği aktif edilir. Daha sonra ise üç parmak aynı anda yukarıdan aşağıya doğru ekranda kaydırılır. Bu işlem ile ekran görüntüsü alınmış olunur.
  • Huawei p40 ekran görüntüsü alma yukarıda bulunan bütün yöntemler ile yapılabilir.

Modellere göre bazı farklılıklar olsa dahi, genel olarak Huawei ekran görüntüsü alma seçenekleri aynıdır. Burada bahsedilen yöntemlerden istediğinizi kullanabilirsiniz. Ancak özelliğin aktif olduğundan emin olun. Bunun yanında ekran görüntüsünü aldıktan sonra bunun Galeri içerisine otomatik olarak gönderildiğini unutmayın.

Huawei Ekranın Bir Bölümünün Görüntüsünü Alma

Huawei, ekran görüntüsü alma noktasında adeta sınırları zorlamaktadır. Yukarıda bahsedilen Knuckle-Sense özelliği ile ekranın sadece bir bölümünün görüntüsünü de alabilirsiniz. Bu işlem için yine parmağınızın eklem yerini kullanmanız gerekiyor.

Ekranın bir bölümünün görüntüsünü almak için yapmanız gereken işlem; görüntüsünü almak istediğiniz bölümü, parmağınızın eklem yeri ile yuvarlak içine almaktır. Bu sayede ekranın tamamı değil, sadece yuvarlak içine aldığınız bölümün görüntüsü alınmış olacaktır. Huawei ekran görüntüsü alma konusunda sürekli yenilikler yapmakta ve bizleri şaşırtmaktadır. Getirilen yenilikler sayesinde söz konusu işlem hem daha kolay, hem de daha eğlenceli olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir