Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?

1995 yılında kurulan Hotmail, tarayıcı üzerinden ilk defa E-Mail gönderimini olanak sağlayarak bu alandaki büyük bir eksikliğe çözüm üretmiştir. Mail konusunda sunmuş olduğu avantajların yanı sıra MSN gibi bir dönemin en efsane bir sohbet uygulamasında da kullanılan Hotmail, kullanıcı sayısını kısa bir sürede 100 milyonun üzerinde çıkarmıştı. Microsoft tarafından satın alınması ile beraber Outlook bünyesine dahil edilen Hotmail, günümüzde aktif bir şekilde hala kullanılmaya devam ediliyor. Hotmail hesap sahibi olan kişiler, Microsoft servislerinden dilediği gibi yararlanabilir, kişisel ya da kurumsal mail adresi olarak bu servisi yararlanabilir.  Hotmail sahibi olan kişiler, aynı zamanda Skype gibi oldukça güzel bir nimetten de yararlanabilir. Bu yazımız içerisinde Hotmail hesabı nasıl açılır konusuna yanıt vermeye çalışacağız.

Hotmail Hesabı Kurma

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?
Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?

Hotmail, alternatifi olan Gmail, iCloud gibi birçok mail servisine göre daha fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Hotmail hesabı açmak isteyen kişiler, bu işlemin nasıl yapıldığını merak ediyor. Hotmail, aynı zamanda dijital depolama alanı olarak da kullanıyorlar olmasından dolayı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kişiselleştirilebilir bir ara yüzüne sahip Outlook hesap sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları teker teker uygulamanız gerekiyor;

Hotmail Hesabı Açma

Dünya üzerinde en yaygın kullanılan mail hizmeti olan Hotmail halen birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Kendisine Hotmail hesap açmak isteyen kişiler;

BU bağlantı adresine tıklayarak Microsoft hesap oluşturma ekranına yönlendirecekler. Bilindiği üzere Outlook ve Hotmail Microsoft bünyesinde birleştirilmiş durumda.

  • Bağlantı adresinden öncelikle kendinize bir mail adresi belirlemeniz gerekiyor. Genellikle birçok kişi adsoyad@hotmail.com ya da sirketismi@hotmail.com varyasyonları üzerinden mail açmaktadır ilk olarak karşınıza gelen pencereye sahip olmak istediğiniz mail ismini yazarak ileri tuşuna basın.
  • Bir sonraki sayfada kullanmak istediğiniz parolayı oluşturmanız istenecektir. Bu aşamada oldukça dikkat etmeniz gerekir. Parolanız kişisel veriler içermemeli, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi oldukça kolay tahmin edilebilen içeriklerden oluşmalıdır. Parola ve hesap güvenliği kullanıcıya ait olmasından dolayı herhangi bir hesap çalınma ya da kapanma işlemlerinde Microsoft kendini sorumlu tutmaktadır.
Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?
Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?
  • Bir sonraki sayfada ise hesabı kullanan kişilerin adı ve soyadı gibi kişisel bilgiler talep edilecektir. Burada da doğru ve gerçek bilgiler yazmanız gerekiyor. Bir sorunla karşılaşmanız durumunda Microsoft bu bilgiler aracılığıyla mail adresinin kullanılmasına devamlılık sağlayacaktır.
  • Bir sonraki sayfada ise bulunduğunuz ülkeyi, doğum tarihi gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra tekrardan ilerisine basan kişiler son sayfa ile karşılaşacaklardır. Bu sayfada bir doğrulama ekranı sunulacağını, ekranda görülen karakterlerin ilgili alana girilmesi gerektiği istenecek. Bu aşamada robot olmadığınızı kanıtladıktan sonra ileri tuşuna basarak artık bir Hotmail hesap sahip olabilirsiniz. Bazı kişilerde son bölümden sonra bir bölüm daha açılmaktadır. Burada da telefon numara onayı yapılması istenmektedir. Bilgilerin size ait olduğunu doğrulamak isteyen Microsoft, telefon numaranıza bir doğrulama kodu göndererek ilgili alana girmenizi isteyecektir.

Hotmail Kaydol

Hotmail servislerinden yararlanmak isteyen kişiler için yukarıdaki kısımda hesabın nasıl açılacağını dile getirmiştik. Kayıt işlemi sırasında kullanacağınız bağlantıyı tekrardan hatırlatmak gerekirse; BU bağlantı adres içerisinde yer alan internet sitesi üzerinden yeni bir Hotmail hesabı açabilirsiniz. Hotmail hesabı açarken isterseniz kullanıcı adınızı bir telefon numarası olarak belirleyebilirsiniz. Hotmail hesabı alacak kişiler şu konuya özellikle dikkat etmelidir; Hesaplarına 6 ay gibi bir süre girmeyen kişiler, hesaplarının devre dışı bırakıldığını görebilirler. Bu nedenle hesaplarınızı aktif olarak kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor.

Hotmail İle Bedava E-Mail

Hotmail, 1995 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı; internet tarayıcı üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde e-posta göndermekti. Daha önce bu tarz bir girişim olmamasından dolayı Hotmail tarihte büyük bir ilke imza atmıştı. Hotmail üzerinden alınan maili ömrünüzün sonuna kadar tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Hotmail mail servisini ister kişisel mail olarak kullanabilir, isterseniz de kurumsal mail adresi olarak da kullanabilirsiniz. Domain uzantılı mailler için de destek veren Hotmail, kurumsal maillerinizin de Hotmail çatısı altında yönetmenizi sağlar. Bu mail servisini hem bilgisayar üzerinden hem akıllı telefon hem de tabletler üzerinden rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Hotmail Hesabına Girme

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?
Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?

Tamamen ücretsiz olarak sunulan Hotmail servisinden yararlanan kişiler, yukarıdaki anlatımları uygulamaları durumunda maillerini açabileceklerdir. Evet; mailimizi açtığımıza göre mail hesabına nasıl gireceğimizi de merak ediyoruz değil mi? Mail almak ya da mail göndermek isteyen kişiler BU bağlantı adresi içerisinde yer alan giriş sayfası üzerinden mail hesaplarına ulaşabilirler. Mail adresi ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra gelen kutunuza ulaşabilirsiniz. Gelen kutusu üzerinden yeni e-posta gönderebilir, sizlere gelen e-postaları rahatlıkla okuyup yanıtlayabilirsiniz.

Bu yazımı içerisinde kısaca Hotmail hesabı nasıl açılır sorularına yanıt vermeye çalıştık. Anlatımlarımızdaki adımları tek tek uygulamanız durumunda artık sizin de ücretsiz bir Hotmail mail adresiniz olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir