Hızlı Kilo Vermek İçin +10 Diyet Listesi (En İyi Diyetler)

Hızlı kilo vermek herkesin isteği ve hayalidir. Fakat hızlı kilo vermek yanlış yollarla yapıldığı takdirde sağlığa zarar vermektedir.

hizli kilo verme

Bugün sizlerle sağlıklı ve hızlı kilo vermeniz için en iyi 10 diyet listesini paylaşacağız. Paylaşmış olduğumuz bu diyet listelerinden herhangi birini veya birden fazlasını seçerek sağlıklı ve hızlı kilo vermek için ilk adımı atmış olursunuz.

hızlı kilo vermek için diyet

Özellikle yaz aylarına girdiğimiz bu dönemlerde kışın alınan fazla kilolardan kurtulmak birçok tatil severin önceliği olmuştur. Sizde eğer kış aylarında aldığınız fazla kilolardan kurtulmak istiyor veya istediğiniz fit vücuda sahip olmak istiyorsanız sizinle paylaştığımız diyet listelerinden size uygun olanı uygulamalı ve en kısa sürede bir spor salonuna yazılmalısınız. Tabi evde spor yapma imkânınız varsa spor salonuna yazılmadan da sporunuzu yapabilirsiniz. Diyet listelerimizi sıralamadan önce gelin sizlere sağlıklı kilo vermek nedir? Nasıl olur ondan bahsedelim.

hızlı kilo vermek diyet listesi

Sağlıklı kilo vermek vücudumuza alınan fazla kiloların vücudumuza zarar vermeden vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Bunun en güzel yolu ise sağlıklı bir diyet listesi ve spor egzersizleri ile gerçekleşir. Zayıflamak için tek başına diyet listeleri ve spor egzersizleri yetersiz kalmakta ve bunlardan birisi ile zayıflama gerçekleşse bile sağlıklı bir zayıflama olmamaktadır. Son yıllarda artan hızlı zayıflatma diyet listeleri, içecekleri ve kürleri her ne kadar etkili sonuçlar verse de alınan kısa süreli bu sonuçların ileriki zamanlarda sağlınız için olumsuz etkileri meydana gelmektedir. Web adresimizde bulunan zayıflama egzersizleri ile ilgili makalelerimizi okuyabilir ve bu makaleden seçeceğiniz bir diyet listesi ile zayıflama egzersizlerini aynı anda günlük yaşantınıza uygulayarak sağlıklı kilo verebilirsiniz.

hızlı kilo verme

Kilo vermek denildiği zaman herkesin aklına günlük olarak harcanan kaloriden daha az kalori almak olarak bilinse de bu durum sağlığınız için oldukça tehlikelidir. Çünkü harcanan kaloriden daha az kalori girdiği taktirde vücut kendini korumaya almakta ve aldığınız besinlerden yağ depolamaya başlamaktadır. Bunun önüne geçmek için yapmanız gerekende size uygun sağlıklı bir diyet listesi belirlemek ve bu diyet listesine uymaktır. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri diyet listelerimizle baş başa bırakıyoruz;

HIZLI KİLO VERDİREN 10 DİYET LİSTESİ

 • Paleo Diyeti
 • paleo diyeti
 • Vegan Diyeti

  vegan diyeti

 • Karbonhidrat Diyeti

  karbonhidrat diyeti

 • Dukan Diyeti

  dukan diyeti

 • Atkins Diyeti

  atkins diyeti

 • Zone Diyeti

  zone diyeti

 • Intermittent Fasting Diyeti

  intermittent fasting diyeti

 • İsveç Diyeti

  isveç diyeti

 

 • GAPS Diyeti

  gaps diyeti

 • Detoks Diyeti

  detoks diyeti

Yukarıda sizler için paylaştığımız hızlı kilo vermek için diyet listeleri tamamen sağlıklı kilo vermeniz üzerine uzman diyetisyenlerin görüşü alınarak hazırlanmıştır ve uygulanması halinde sağlığınıza herhangi bir zararı dokunmayacaktır. Fakat makalemizin başında belirttiğimiz gibi sağlıklı kilo vermek sadece spor ve diyet listelerinin birisiyle olmaz diyet ve sporun bir arada kullanılmasıyla olur. Detaylandırmak gerekirse diyet vücudunuza aldığınız besinlerin kontrolünü sağlamaktır. Diyet listenizin içeriği ile vücudunuza yağ, protein, karbonhidrat ve yağ miktarını sağlığınıza uygun bir şekilde ayarlarsınız. Spor ise vücudunuzun kas oranını ve vücut yapınızı geliştirmenize yardımcı olur. Her ikisi de uygulandığı taktirde ise dilediğiniz vücuda kavuşabilir ve tatil boyunca tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir