GTA 5 Kaç GB?

Grand Theft Auto V, Rockstar North şirketinin en gözde oyunlar arasında yer alıyor. Birçok kişinin oynamış olduğu ilk bilgisayar oyunları arasında yer alan GTA serisi ülkemizde de oldukça popüler durumda. Serinin son oyunu olan GTA V, birçok kişinin uzun zamandır gündemi içerisinde yer alıyor. 17 Eylül 2013 tarihinde ilk olarak Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya çıkarılan oyun, bilgisayarlara daha sonradan geldi. 2014 yılında birçok kişi günlerce GTA V oyununun çıkmasını beklemiş, bu konuda Rockstar North şirketine miller dahi yazdırmıştır.

GTA V kaç GB sorusu oyunu bugün dahi oynamak isteyen birçok kişi tarafından merak ediliyor. Dünyanın en büyük oyun dağıtım platformu olan Steam üzerinde yayınlanan GTA V, 150 ile 200 TL arasında bir ücret ile satılıyor. Yasal bir şekilde oyunu satın almak isteyen birçok oyuncu sahip oldukları bilgisayarların GTA V’i kaldırıp kaldıramayacağını merak etmekteler. GTA V kaç GB sorusu Youtube videoları izleyen kişilerin daha da çok merak ettiği konular arasında yer alır. Çünkü; oyun gerçekten oldukça yüksek grafik çözünürlüğe sahip durumda. Başlangıç ya da orta segmentte bilgisayarların desteklenmediği bu oyun biraz yüksek sistem gereksinimleri talep etmektedir. GTA V sistem gereksinimleri;

GTA V Sistem Gereksinimleri

GTA 5 Kaç GB?
GTA 5 Kaç GB?

GTA V Kaç GB sorusundan önce bu bilgisayarın oynanabilmesi için gerekli olan sistem gereksinimlerinden bahsetmek istiyoruz.

Minimum

  • GTA V, işletim sistemi olarak minimum Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2 platformlarında çalışabilmektedir.
  • İşlemci olarak minimum Intel Core 2 Quad CPU ya da AMD Phenom 9850 gerekmektedir.
  • Sistem gereksinimleri içerisinde minimum 4 GB Ram gerekli olduğu dile getirilse de 4 GB RAM ile bu oyunu oynamak biraz imkansız hale gelebilmektedir.
  • Ekran kartı olarak NVDIA 9800 GT ya da AMD HD 4870 tercih edilmelidir.
  • Sabit disk olarak 65 GB’lık Harddisk alanı gerekmektedir.

Evet, yanlış okumadınız GTA V için gerekli olan disk alanı 65 GB kadardır. Ortalama olarak 50 55 GB arasında olan indirme dosyaları, kurulumdan sonra 65 GB’lik bir alan kapsamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz tabii ki minimum sistem özellikleridir. Bu sistem özellikleri üzerinde akıcı bir oyun oynamak sizi tatmin etmeyebilir.

Oyun endüstrisinde meydana gelen gelişme bilgisayar teknolojisine de büyük oranda yansımıştır. Artık oyun oynanmak üzere tasarlanan Gaming bilgisayarlar, her oyuncunun hayali olmaya başlamış durumda. Eğer GTA V oynama gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle bir Gaming bilgisayar sahibi olmalısınız. GTA V Kaç GB sorusu üzerinde hazırladığımız bu yazı içerisinde birçok ayrı dile getirmeye çalıştık. Oyunu Steam üzerinden internet hızınıza bağlı olarak birkaç günde indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir