Gelen Arama Cevaplama Ekranı Hatası

Akıllı cihazlar, ileri teknolojileri ile pek çok işlemi gerçekleştirirken, bazı hataları ile de kullanıcıları sinir edebiliyor. Özellikle de Android mobil işletim sistemine sahip olan akıllı cep telefonların günümüzde dünya genelinde yaygın olarak kullanılıyor. Ancak bazı hataları ile Android cihazlarda kullanıcıyı içerisinden çıkılamaz bir duruma sokabiliyor. Bu tip hataların en yaygın görüleni ise gelen arama cevaplama ekranı hatası geliyor. Telefona gelen bir arama olması durumunda söz konusu hatada ya ekran gözükmüyor ya da gelen aramaya yanıtlama gerçekleştirilemiyor. Bu tip bir hata Android akıllı cihaz kullanıcılarının bir türlü çözemediği sorunlar arasında yer alıyor. Bu doğrultuda da günümüzde kullanıcılar, pek çok Android hatasında olduğu gibi gelen aramaların cevaplanamaması problemine yönelik olarak internet üzerinde araştırma gerçekleştiriyor.

Android akıllı cihazlarda görülen bu tip bir problemin ortaya çıkış şekli ve meydana geliş şekli gibi faktörlere göre sorunun çözümü değişkenlik gösterebilmektedir. Bu kapsamda da kullanıcıların gelen arama cevaplama ekranı hatası problemine ilişkin kullanıcıların karşı karşıya kalındığında gelen aramayı görmeleri durumunda zil sesi gelmesine karşın arama cevaplama ekranından gelen aramayı açamaması durumu söz konusu olur. Bu tip bir durumda ise kullanıcının cihazında kasılma meydana geliyormuş gibi olur ve dokunma eylemlerinin hiçbirine herhangi bir tepki vermez. Bu tip durumda çözüm açısından gerçekleştirilebilecek pratik yöntemler bulunuyor.

Gelen Arama Cevaplama Ekranı Hatası Çözümü

Günümüzde akıllı cihazlarda en sık yaşanan sorunların arasında gelen arama cevaplama ekranı hatası probleminin çözümü için kullanılabilecek birden fazla yöntem bulunuyor. Çok üst düzey teknik bilgi ve uzmanlık gerektirmeden son derece pratik ve kolay bir şekilde çözüm müdahaleleri genel kullanıcılar tarafından da yerine getirilebiliyor. Bu kapsamda gelen arama cevaplama ekranı sorunu ile karşı karşıya kalınmış ise kullanıcılar ilk yöntemde;

Kullanıcıların Android cihazlarının arama ekranı uygulaması türünde bir durumda ise ve telefon arama varsayılan seçim bu söz konusu uygulama olarak gösterilmiş ise problemin nedeni doğrudan bu uygulamanın varsayılan arama ekranı uygulamasının hatanın kaynağını oluşturabilir. Bu durumda kullanıcıların gelen arama cevaplama ekranı hatası çözümü son derece pratiktir. Kullanıcıların bu sorunun çözümünü sağlayabilmesi için uygulamayı kaldırması gerekmektedir. Bu uygulamanın kaldırılmasından sonra kullanıcıların telefonlarında yeniden başlatma işlemini uygulamaları gerekmektedir. Bu işlemin tamamlanmasının ardından sorunun çözülüp, çözülmediğine ilişkin olarak kullanıcılar tarafından test yapılması gerekir.

İkincil olarak kullanıcıların Android cihazlarında gelen arama cevaplama ekranı hatası ile karşı karşıya kalınması durumuna karşın kesinlikle bu tip bir arama ekranı uygulaması dahi bulunmuyor ise daha farklı bir çözüm yönteminin uygulanması gerekir. Kullanıcıların mutlak suret ile çözüm sağlayabilmeleri için cihazlarında ‘Fabrika Ayarları’ düzenlemesi yapması gerekiyor. Fabrika ayarlarının yüklenebilmesi pek çok genel kullanıcı açısından fazlasıyla zorlu ve problemi bir işlem olabiliyor. Çünkü fabrika ayarlarına dönüş yapılması durumunda cihazda mevcut olan tüm kişisel verilerin de kaybedilmesi söz konusu olabiliyor. Özellikle de kişi rehberi, fotoğraflar, veriler, uygulama verileri ve diğer tüm dokümanların kaybedilmesi gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Bu tip durumlar ile karşı karşıya kalmak istemeyen kullanıcıların fabrika ayarlarına dönüş işlemi öncesinde telefon yedeği alması gerekir. Bu işlemin ardından fabrika ayarlarına dönüş işlemlerine başlanabilir.

Ancak fabrika ayarlarına dönüş işleminin oluşturduğu riskleri, hata yaparak, gerçeğe dönüştürmek istemeyen kullanıcıların mutlaka profesyonel bir destek almaları gerekmektedir. Bunun dışında fabrika ayarlarına alternatif olarak gelen arama cevaplama ekranı hatası çözümü için farklı bir yöntem olarak;

Kullanıcılar Android cihazlarında PlayStore uygulaması üzerinden ‘Call Dialer’ gibi uygulamalardan birisini indirebilir. Bu uygulama problemin çözümü sağlanabilir. Bunun için ayarlar sayfasında uygulamanın açılması gerekiyor. Ayarlar sayfası içerisinde Uygulamalar ekranındaki ‘Arama’ seçeneğine giriş yapılmalıdır. Burada önbellek temizliği gerçekleştirilmelidir. Bu aşamada mutlaka rehberinde silinmesine neden olmamaya dikkat edilmesi büyük bir önem taşıyor. Ardından arama seçeneğinin mutlak suret ile devre dışı bırakılması gerekir. Aksi halde sorun çözülmez ve uygulama devreye girmez. Uygulama ekranında ise varsayılan şeklinde seçim yapılmalıdır. Bu şekilde gelen arama cevaplama ekranı hatası çözümü bu yöntemler ile kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir