Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Vatandaşlar genellikle bankaların faiz oranlarından şikayet etmektedirler. Biz de sizler için bu yazımızda faizsiz kredi veren bankaları araştırdık. Vatandaşlar çeşitli dönemlerde nakit paraya ihtiyaç duyarlar ve bu ihtiyaç durumlarında bankalara başvururlar. Bankalara başvuruları sonucunda uygulanan faiz oranları sebebiyle birçok insan kredi almaktan vazgeçerek faizsiz şekilde nasıl kredi alabilirim sorusuna cevap aramaya başlarlar. Türkiye’de faizsiz olarak kredi veren toplam 6 tane banka bulunmaktadır. Bu bankalardan kredi alabilmek için gerekli şartlar ve kuralları karşılamanız gerekmektedir.

Faizsiz kredi veren bankalar genellikle İslami kurallara göre bu başvurulara olumlu sonuç verirler. Bu bankalara katılım bankaları ismi verilmektedir. Bu kredilere halk arasında “Helal Kredi” denilmektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Bu bankalar vatandaşlardan her ne sebeple olursa olsun faiz talep etmemektedirler. Bunun sebebi ise katkı payıdır. Ayrıca uygulanan bu faiz yöntemleri tüm kredi türlerinde geçerlidir ve bu da müşterileri oldukça memnun etmektedir. Sizler de faiz vermeden kredi almayı tercih ediyorsanız katılım bankalarının şartlarını ve kurallarını araştırmanız gerekir. Bu krediyi alarak hem faiz vermediğiniz için maddi sıkıntılara düşmezsiniz hem de İslami olarak tertemiz bir şekilde ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Faizsiz kredi veren bankalar genellikle katılım bankalarıdır ve bu bankalar sadece katkı payı ile çalışırlar. Buna komisyon sistemi de denilmektedir. Vermiş olduğunuz belirli bir komisyon ile kredinizi alabilirsiniz. Türkiye’de 6 tane bulunan bu katılım bankalarının şartları ise aşağıdadır:

Al Baraka Türk Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Bu banka Türkiye’de 30 yıldan fazladır yer almaktadır. Faizsiz kredi veren ilk bankalardan olan Al Barak Türk Katılım Bankası, Türkiye’de en çok tercih edilen banka olarak dikkat çeker. Bankanın ayrıca hac ve umre için de destek kredileri bulunmaktadır. Bankadan kredi alabilmek için en yakın şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren bu bankadan da birçok farklı krediyi faizsiz olarak alabilirsiniz. Son senelerde oldukça rağbet görmeyi başarmış olan Ziraat Katılım Bankası, müşterilerine çok cazip seçenekler sunmasıyla ve kampanya dönemleriyle dikkat çekmektedir. Bu bankadan da kredi alabilmek için şubeye gitmeniz gerekir.

Vakıf Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Vakıfbank bünyesinde çalışan Vakıf Katılım Bankası da faizsiz kredi veren bir diğer banka olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle konut almak isteyenlerin yoğun olarak tercih ettiği bir bankadır ve son yıllarda müşteri portföyü oldukça yükselmiştir. Başvuru yapabilmek için en yakın şubelerine gitmeniz gerekir. Ayrıca şubeden kar payı oranlarını da öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Merkezi Kuveyt olan bu banka uzun zamandır Türkiye’de hizmet vermektedir. Özellikle de taşıt kredisi için en çok tercih edilen katılım bankasıdır. Kredilerini tamamen İslami kurallara göre veren bu bankadan kredi almak için en yakın şubesine gitmeniz gerekir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Türkiye Finans Katılım Bankası, katılım bankaları arasında tamamen yerli olmasıyla dikkat çeken bir bankadır. Düşük kar paylarıyla dikkat çeken bankadan faizsiz şekilde kredi ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Banka genellikle yeni çiftlere verdiği kredilerle tanınmıştır. Yeni evlenen çiftlerin konutlarına alacağız tüm eşyalar için kredi imkânı sağlarlar. Krediyi talep etmek için ise en yakın şubesine gitmeniz şarttır. Ayrıca şubeden kar payı oranlarını da doğru şekilde öğrenebilirsiniz.

Emlak Katılım Bankası Faizsiz Kredi

Geçtiğimiz dönemlerde piyasadan çekilen Emlak Katılım Bankası, 2020’de tekrardan hizmet vermeye başlamıştır. 2021 için çok büyük hedefleri olan bu bankadan da faizsiz şekilde kredi alabilirsiniz. Krediyi alabilmek için şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir