Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Expigment krem, son yıllarda cilt lekelerine karşı göstermiş olduğu mucize etkilerden ötürü birçok kişi tarafından önerilmeyen başlanmıştır. Aynı zamanda çil ve cilt rengini de açan Expigment krem, bilinçsiz kullanılması durumunda oldukça ciddi sağlık sorunları meydana getirebilir. Yan etkileri oldukça fazla olan bu krem, doktor tavsiyesi ya da önerisi olmadığı sürece kesinlikle kullanılmamalıdır. Krem kullanımına başlanması ile beraber ilk etapta bir cilt soyulması meydana gelecektir. Bu nedenle güneşli günlerde ve gündüzleri bu kremi sürmek çok mümkün değildir. Kremin etkilerinden faydalanmak isteyen kişiler Expigment kremi daha çok kış aylarında kullanmaya özen göstermelidir.

Bu yazımız içerisinde Expigment krem nedir, Expigment krem ne işe yarar, Expigment krem, faydaları nelerdir, Expigment krem nasıl kullanılır, Expigment krem yan etkileri nelerdir sorularına yanıt vermeye çalışacağız. Genel olarak vücut üzerindeki bulunan her cilt sorununa karşın kullanılabilir olan bu krem, dozu ayarlandığı sürece mükemmel etkiler meydana getirmektedir. 1 ay gibi bir süre düzenli kullanım sonucunda etkilerini gözler önüne seren bu krem, dikkatli kullanılmaz ise ciddi yan etkiler meydana getirebilir.

Expigment Krem Nedir?

Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

40 gramlık kutularda satılan Expigment krem, içerisindeki etken maddeler sayesinde cilt rengini planlı olarak değiştirmektedir. Bu kremin 1 gramının içerisinde 40 mg hidrokinon bulunmaktadır. Hidrokinon maddesi deri üzerinde renk açıcı bir etkiye sahiptir. Hidrokinon aynı zamanda cilt üzerindeki melanin adlı maddenin de üremesini yavaşlatmaktadır. Bu sayede cilt yüzeyinde bulunan renk farklılıklarını ortadan kaldıran bu krem, aşamalı olarak çift renge sahip ciltlerde bir açılma meydana getirmektedir..

Expigment Krem Ne İşe Yarar?

Expigment krem eczanelerde Expigment 2 ve Expigment 4 formülünde satılmaktadır. Bu kremi satın almak isteyen birçok kişi bu iki formül arasında ne gibi bir farklılıklar bulunduğunu da merak etmektedir. Farkı birazdan alt başlık altında sizlere anlatmaya çalışacağız. Şimdilik bu kremin ne işe yaradığı ile ilgili bilgilere geçmek istiyoruz;

 • Sivilce izlerinin yok edilmek istenmesi durumunda
 • Cilt lekelerinin tedavisinde
 • Bıyık bölgesinde oluşan kararmalar önlemek istenmesi durumunda
 • Yüzde oluşan istenmeyen çillerin giderilmek istenmesi durumunda
 • Cilt renk tonunun açılmak istenmesi durumunda
 • Deri yüzeyinde birden farklı renk durumunun ortadan kaldırılmak istenmesi durumunda

Bu krem rahatlıkla etki göstermektedir. Biraz önce de belirttiğimiz üzere bu kremi kesinlikle doktor kontrolünde kullanmanızı öneririz.

Expigment Krem Nasıl Kullanılır?

Expigment krem eğer doktor tarafından verildi reçeteye bağlı kalarak anlatılan yöntemler üzerinden kullanılmalıdır. Eğer reçetesiz bir şekilde bu kremi aldıysanız nasıl uygulayacağınız konusundaki anlatımımız şu şekildedir;

Expigment kremin sürülecek bölge ilk olarak steril bir şekilde temizlenir. Krem, ince tabaka halinde cilt sorunun bulunduğu bölgeye sürülür. Kremin etki edebilmesi için deri altına nüfus etmesi gerekiyor. Bunun için iyi bir şekilde emilim gösterebilmesi için krem sürüldükten sonra iyi bir şekilde ovalamak gerekiyor. Kullanımı sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa geçmemelidir.

Expigment krem, oldukça güçlü ve yan etkileri fazla olan bir ürün olmasından ötürü her ne olursa olsun 2 aydan daha fazla kullanılmamalıdır. 2 aylık süreç içerisinde eğer herhangi bir iyileşme görülmezse krem kullanımına son verilmeli ve bu konu hakkında doktorunuza bilgi vermelisiniz. Oldukça güçlü bir içeriği bulunan bu kremin 12 yaşından küçüklerin kullanılması kesinlikle önerilmemektedir. Etkilerini daha çok deri altında gösterdiği için bu krem emziren anne ve gebeler tarafından da kullanılması önerilmiyor.

Expigment Krem Yan Etkileri

Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Expigment krem ile ilgili bu bölüme kadar birçok yan etkisi bulunduğunu dile getirmiştik. Kremin yan etkileri daha çok bileşiminde bulunan maddelere karşı alerjisi bulunan kişilerde görülmektedir. Bununla birlikte aşırı doz kullanımının da çeşitli sağlık sorunları meydana getirdiği görülüyor. Krem daha çok cilt sorunu bulunan bölge ya da bölgelere sürülmesi gerekiyor. Her ne olursa olsun güneş ya da güneşli günlerde dışarı çıkarken bu kremi kullanmamaya özen gösterin. Etkilerinden maksimum oranda faydalanabilmek için bu kremi daha çok sonbahar ve kış aylarında kullanmaya gerekiyor. Evet, Expigment kreminin yan etkileri neler sorusuna gelecek olursak;

 • Yüz, dil ve boğazda kaşıntı
 • Oldukça ciddi alerjik reaksiyonlar
 • Nefes almada zorluk
 • Ciddi baş dönmesi
 • Değil, yüz ve boğazda şişkinlik
 • Kızarıklık
 • Kurulur deride çatlama,
 • Ciltte batma ve hassasiyet

Gibi ciddi sorunlar meydana getiren bu krem, etkilerinin tam tersini de gösterebilmektedir. Bu krem ile ilgili merak edilen soruların ayrıntısı ise şu şekildedir;

Expigment Koltuk Altı Rengi Açar Mı?

Bu krem ile ilgili en çok merak edilen şeylerden birisi de koltuk altının renginde değişiklik meydana getirip getirmeyeceğidir. Cilt renk tonu açma konusunda oldukça başarılı olan bu krem, koltuk altı bölgesine sürülmesi durumunda bu bölgede de renk açımı meydana getirmektedir. Aynı zamanda genital bölgede görülen kararma ve bıyık bölgesinde görülen kararmalar için de bu krem kullanılabilir. İlgili bölgelerde günde 1 defadan fazla kullanılmaması gereken bu krem, çok az miktarda sürülmelidir.

Expigment Krem Hakkında Merak Edilenler

Son zamanlarda birçok kişi tarafından satın alınarak kullanılan Expigment krem ile ilgili çok fazla soru almaktayız. Bu krem ile ilgili merak edilenler şu şekildedir;

Expigment Reçetesiz Olarak Satın Alınır Mı?

Genellikle reçeteli olarak kullanılan Expigment krem eczaneler üzerine reçetesiz olarak da alınabilmesi mümkün. Fakat; her ne olursa olsun bu kremi doktora görünmeden kullanmamızı çok fazla önermiyoruz.

Expigment Ne Kadar Sürede Fayda Eder?

Doktor tarafından belirtilen dozda bu kremi düzenli olarak kullanan kişiler etkileri 1 hafta gibi oldukça kısa sürede almaya başlayacaktır. Ancak 2 ay kadar kullandıktan sonra herhangi bir etki göremezsiniz krem kullanımına kesinlikle son verin.

Expigment 2 ile Expigment 4 Arasında Ne Fark Var?

İki farklı formülü bulunsa da içerik bakımından bu iki krem türünün de birbiriyle aynı olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber bileşenlerinde meydana gelen yogunluk kremin iki farklı formülü ayrılmasına neden olmuştur. Expigment 2 hafif cilt lekelerine karşı kullanılan bir kremken Expigment 4’ün koyu cilt lekelerine karşı tedavide önerildiğini görüyoruz.

Expigment Kızarıklığı Kaç Günde Geçer?

Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Expigment Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Krem bazı kişilerde kızarıklık ve tahriş gibi yan etkiler meydana getirebilir. Hatta bu etkilere bağlı soyulmada görülebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşıldığında krem kullanımına son vermeniz gerekiyor. Kızarıklık için ise bir doktora görünmenizde fayda var.

Expigment Vajinaya Sürülür Mü?

Birçok uzman bu kremin vajinaya sürülmesine pek sıcak bakmadığını söyleyebiliriz. Ancak; son zamanlarda birçok kadın vajina bölgesinde meydana gelen kararmaları gidermek için bu kremden destek almaktadır. Vajina renk tonunu açmak için uzman kontrolünde bu kremi kullanabilirsiniz.

Expigment Krem Satış Fiyatı

Türkiye’de bulunan tüm eczanelerden satın alınabilir durumda olan Expigment kremin 2018 yılı içerisindeki fiyatı 8 TL’dir. Reçeteli olarak satın alınabildiği gibi reçetesiz olarak da satın alınabilmektedir. Cilt sorunlarına karşı bu kremi kullanmak isteyen kişilerin kesinlikle doktor kontrolünde reçeteli olarak bu kremi kullanmalarını tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir