Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Geçtiğimiz sene ev hanımlarına birçok kampanya düzenleyen bankalar 2020 itibariyle de uygun faiz oranlarıyla ev hanımlarına kampanyalarına devam ediyorlar. Bu yazımızda ev hanımlarına kredi veren bankalarve hangi şartlarla bu krediler alınabilir gibi soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Eğer siz de ev hanımı iseniz bu kampanyalardan yararlanabilmek için bankaların koymuş olduğu kural ve şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Aslında bankalar ev hanımlarına sadece ihtiyaç kredisi imkânı tanırlar ve konut veya diğer kredilerden yararlanma imkânları yoktur. Ancak konut kredisi alabilmek de aslında mümkündür. Eğer düzenli olarak bir gelire sahipseniz gelirinizi belgelemek şartıyla konut kredisi de alabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ev hanımlarına kredi veren bankalaraynı zamanda işsiz ve sigortasız bireylere de aynı kredi imkânını sunmaktadırlar. Bu krediyi alabilmek için her şeyden önce bir kredi puanınızın olması gerekmektedir. Kredi puanı da daha önceki banka işlemleriniz ile alakalıdır. Kredi puanınız düşükse veya daha önce bankalar üzerinden herhangi bir işlem yapmamışsanız kefil veya teminat göstererek de bu krediyi almanız mümkündür. Ayrıca alınan bu kredinin düzenli şekilde geri ödenmesi kredi puanına da pozitif olarak etki edecektir.

Ev Hanımlarına Kolaylıkla Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ev hanımlarına kredi imkânı sağlayan bankalar arasında Ziraat Bankası, Deniz Bank, Akbank, Finansbank, Odeabank, Türkiye İş Bankası, TEB ve ING Bank bulunmaktadır. Bu bankalardan daha önce hiçbir işleminiz yoksa ilk olarak kredi kartı talep ederek işe başlamanız gerekir. Kredi kartı başvurusunu müşteri hizmetlerinden veya online olarak yapabilirsiniz. Kredi kartını bir süre kullandıktan sonra da kredi puanınızı sorgulayarak işlemlere devam edebilirsiniz.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımıysanız ve şartları yerine getiren bir kredi puanına sahip olduğunuz zaman Denizbank üzerinden kredi alabilirsiniz. Bu kredinin ismi ise ihtiyaç kredisidir ve vade olarak 60 ay belirlenmiştir. Yani vade üst limiti 60 aydır. Kredinin üst limiti ise 55.000 TL olarak belirlenmiştir. Kredi limiti sizin kredi puanına göre ve grubunuza göre değişiklik gösterecektir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Telefonunuzun mesaj kısmını açarak kredi talep etmek için 3280’e mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj içeriğini ise doğru şekilde yazmanız gerekir. 11 haneli TC kimlik numaranızı girerek 3280’e mesaj göndereceksiniz. Yaklaşık olarak 5-10 dakika sonra kredinizin onaylanıp onaylanmadığına dair SMS alacaksınız. Bu durumdan sonra ise şubeye gitmeniz gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Size izin verilen tutarın üzerinde bir tutarda kredi talep ederseniz sizden gelir belgesi talep edilecektir.

PTT Ev Hanımlarına Kredi

PTT üzerinden de kredi alabilmek için kredi puanı önem arz eder. PTT üzerinden kredi veren banka ise ING Bank’tır. Kredinin üst limiti 20.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu krediyi talep ederken kefil veya gelir belgesi de sizden talep edilmeyecektir.

Kredi başvurusunda bulunmak için yakınınızdaki herhangi bir PTT şubesine gitmeniz ve ING Bank üzerinden kredi istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Ayrıca burada da önemli olan bir nokta vardır. Bu talep edeceğiniz kredinin faiz oranları herkeste farklılık gösterir. Uygulanacak olan faiz oranları kredi puanınızla ters orantılı şekildedir. Ayrıca faiz oranları da bankalara göre daha yüksek olabilir.

Ziraat Ev Hanımlarına Kredi

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Geçtiğimiz yıllarda çok uygun kampanyaları ile dikkat çeken Ziraat Bankası, 2020 yılında bu kampanyalardan vazgeçmiştir ancak yine de KOSGEB destekli olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Krediden ziyade kredi kartı da talep ederek kredi puanınızın gelişimine katkı sağlayabilirsiniz. Müşteri geçmişinizin iyi olması durumunda bazı dönemlerde nakit avans çekerek kredi yerine kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir