En İyi Zombi Filmleri

Sinema tarihinde her zaman zombi konusu izleyicinin ilgisini çekmiştir. Hem beyazperdede hem de televizyonda yapımlarda zombi teması son derece yoğun ve sık bir şekilde işleniyor. Her dönemde son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih edilen insanlığın sonunun geldiği konular çok yoğun ilgi görüyor. Bu neden ile de 20. Yüzyılda olduğu gibi ve hatta daha fazla oranda 21. Yüzyıl sinemasında zombi teması işleniyor. Hem sinemada hem de televizyonda zombi konusunun başarıyla uygulandığı çok önemli çalışmaların ve yapımların olması nedeni ile son derece yoğun ve sık bir şekilde ilgi görüyor. Çok başarılı örneklerinin olması nedeni ile oldukça yoğun şekilde tercih edilmesi aynı zamanda da son derece kötü ve vakit kaybı olarak değerlendirilebilecek yapımlarında karşımıza çıkmasına neden oluyor. İşte bu neden ile zombi temasının işlendiği ve kesinlikle izlendiğine değecek filmleri izleyip de kötü filmler nedeni ile gereksiz vakit kaybı yaşamanızın önüne geçmek ve en iyilerini kolayca bulabilmeniz için en iyi zombi filmleri listesi hazırladık.

Dünya sinemasında çok başarılı örnekleri olan zombi filmleri kategorisinde yer alan birbirinden kaliteli yapımların yer aldığı en iyi zombi filmleri listemizde bazılarını biliyor olabileceğiniz gibi çok başarılı olmasına rağmen bazılarını daha önce duymamış olabilirsiniz.

Zombi Eksperi (Busanhaeng)

Uzakdoğu sineması son yıllarda yakaladığı büyük gelişim ivmesi ile birlikte oldukça kaliteli yapımlar ortaya koymaya başladı. Dünyanın her yerinde de son derece yoğun ve sık bir şekilde izlenmekte olan Uzakdoğu sineması da batı sineması gibi zombi temasını işliyor. Özellikle de en iyi zombi filmleri listemizde yer alan Zombi Eksperi filmi 2016 yapımıdır. Sok-Woo işlerinin çok yoğun olmasından dolayı devamlı kızını ihmal etmek zorunda kalan bir babadır. Ancak doğum günü olması nedeniyle kızının çok istemesi sebebi ile eski eşinin yanına Busan’a gider. Söz konusu yolculuk için Seul’den Busan trenine bindikleri sırada Güney Kore’ de etki gösteren bir zombi virüsü ortaya çıkar. Trendeki bir kadın tarafından herkese bu virüs yayılmaya başlanır. Hareket halinde olan tren içerisinde Sok-Woo ve kızı ile birlikte bazı yolcular bu virüse karşı amansız bir mücadelede bulunurlar.

Rec (Ölüm Çığlığı)

Dünya sinemasının 2007 yılında vizyona giren en fazla ilgi gören yapımlarından birisi olan Ölüm Çığlığı filmi en iyi zombi filmleri listemizde kendisine yer buluyor. Gazeteci Angela ve kameramanı Pablo itfaiyecileri konu eden bir programa başlarlar. Tam bu esnada gelen bir ihbar neticesinde ilgili adrese görevliler ile birlikte giderler. Yaşlı bir kadının kaza yaşadığı belirtilmiş olsa da aslında gerçek böyle değildir. Eve gelen itfaiye personelleri ve program ekibi çok büyük bir sürpriz ile karşı karşıya gelir.

28 Days Later (28 Gün)

İngiliz sinemasının nadir zombi temalı filmlerinden birisi olan 28 Days Later filmi, 2002 yılında vizyona girmiştir. İngiltere’ de yaşayan bilim insanlarının genetik araştırmalar gerçekleştirdikleri bir tesiste insan doğasında mevcut olan şiddet ve öfkeyi yok edebilmek amacı ile deneyler gerçekleştirir. Bu deneyler sırasında ise rage isimli bir virüs ortaya çıkmıştır. Bu deneyler sırasında maymunları kullandıkları ortaya çıkınca hayvan hakları konusunda çok dikkatli olan bir grup aktivist tesisi basarak, kafes altında maymunları serbest bırakır. Ancak bu maymunlardan birisi rage isimli virüs aşısına maruz kalmıştır ve kafesten çıktığı anda gruptan bir kişiye saldırır ki bundan sonrası önlenemez bir şekilde gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir