En İyi Virüs Programları (PC için En İyi 15 Anti-Virüs Programı)

Bilgisayar teknolojisi her zaman iyi yönde gelişmiyor. Özellikle de milenyum ile birlikte yaygınlaşan bilgisayar teknolojilerinin beraberinde getirdiği dijital virüsler, bu tarihe kadar milyarlarca bilgisayar kullanıcısının farklı yollar ile de olsa rahatsızlık yaşamasına neden olmuştur. Bilgisayarlarda bilgilerin çalınması gibi son derece ciddi amaçları olan bu virüsler, bazen de tamamen yazılım ve hacker uygulamaları konusunda deneyimli ve uzmanlığı bulunan kişilerin kişisel hedef ve arzuları doğrultusunda da kullanıcıların bilgisayarlarına bulaşabiliyor. Her ne şartta olursa olsun bilgisayar virüsleri bir bilgisayar açısından son derece ciddi riskler teşkil etmektedir.

Dünyanın her yerinde her alanda yaygın olarak kullanılmakta olunan bilgisayara bulaşacak virüslerin, kullanıcıların kişisel verilerinin çalınmasına, kurumsal gizli bilgilerin çalınmasına ve daha pek çok olumsuz durumun meydana gelmesine neden olabilir. Bu gibi etkileri ile son derece riskli olan virüslere karşı bilgisayarlar üzerinde yüksek kapasiteli korumaların sağlanmasına yardımcı olacak yazılımlarda bulunuyor. Özellikle de antivirüs programları bu konuda bilgisayar kullanıcılarının en önemli yardımcıları konumunda kendisine yer buluyor. Ancak doğru antivirüs programının kullanılması bu aşamada çok önemlidir. Bu neden ile de en iyi antivirüs programları ile özel ve kaliteli bir liste oluşturduk.

Antivirüs programları kullanıcıların bilgisayarlarının dışarıdan gelebilecek tüm virüslere karşı korunmasına yardımcı olur. Ancak sürekli olarak gelişen teknolojide tıpkı yararlı yazılımlarda olduğu gibi kötücül bilgisayar yazılımları olan virüsler konusunda da gelişim kesintisiz olarak sürdürülüyor. Bu çerçevede de kullanıcıların en yeni geliştirilmiş olunan bilgisayar virüslerinden dahi korunabilmeleri için bu tip gelişmelere karşı kendi gelişimini de sağlayan antivirüs programlarının kullanımının gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Yani antivirüs programının sürekli olarak güncellenmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında sadece koruma sağlamak için bilgisayar kullanımını yavaşlatacak ve sınırlayacak tipteki antivirüs programlarının da seçilmemesi gerekmektedir. Arka planda virüslere karşı bilgisayarı korurken aynı zamanda da standart yüksek performanslı bilgisayar kullanımı sağlayacak antivirüs programlarının kullanılmasına dikkat edilmelidir. İşte bu noktada hazırladığımız en iyi antivirüs programları sizlere yardımcı olacaktır.

En İyi Antivirüs Programları Hangileridir?

Bilgisayarı yormayan/kasmayan ve aynı zamanda da yüksek kapasitede koruma sağlayacak pek çok farklı antivirüs programı bulunmaktadır. En iyi antivirüs programları listemizden bu antivirüs programı seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Kaspersky Anti-Virüs Programı

Dünyanın her yerinde bilgisayar kullanıcılarının en fazla tanıdıkları antivirüs programları arasında yer alan Kaspersky Anti-Virüs programı, en fazla kullanılan antivirüs programlarından birisi konumunda bulunmaktadır. Ücretsiz olarak sunulan 30 günlük deneme sürümü ile test edilebilecek Kaspersky programından memnun kalınması durumunda cüzi bir ücret karşılığında Premium özellikli olarak programın bilgisayarı korumaya başlamasını sağlayabilmek mümkündür. Çevrimiçi olarak tüm kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilecek antivirüs programı oldukça sade ve fonksiyonel menüleri sayesinde her türlü işlemin genel kullanıcılar tarafından dahi rahatlıkla gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor.

MalwareBytes Anti-Malware Anti Virüs Programı

HyperScan özelliği ile en yeni veya çok eski virüslerin dahi kesinlikle gözden kaçırılmadan bilgisayardan temizlenmesine ve bu virüslere karşı etkin bir koruma isteyenler tarafından tercih edilebilecek bir antivirüs programı olan MalwareBytes Anti-Malware antivirüs programı günümüzde hem bireysel alanda hem de kurumsal alanlarda son derece yoğun şekilde kullanılıyor. 2 haftalık ücretsiz deneme sürümü ile programın tüm özellikleri uygulamalı olarak denenebiliyor. Bununla birlikte kullanıcılar memnun kalmaları durumunda isterler ise pro sürüme geçiş yapabileceği gibi belirli özellikler kısıtlı olacak şekilde ücretsiz kullanım programını da kullanabilme şansına sahip olabilmektedir.

ESET Nod32 Antivirüs Programı

Dünya genelinde en büyük şirketlerden, bireysel kullanıcılara kadar çok geniş alanlarda kullanımı gerçekleştirilmekte olunan bir antivirüs programı konumunda bulunmaktadır. Günümüzün en iyi antivirüs programları arasında yer alan ESET Nod32 antivirüs programının 100 milyonu aşan kullanıcı sayısı bulunuyor. Cihazlarda tehdit oluşturan tüm yazılımları rapor edebilme ve böylelikle tüm kullanıcılar için en yeni tehditlere karşı etkin bir risk oluşturarak, her zaman en yüksek kapasiteli korumaların en aktif şekilde sağlanabilmesine yardımcı oluyor. Son dönemlerin en popüler ve en kaliteli antivirüs programlarından birisi olarak kabul edilen ESET Nod32 antivirüs programının diğer programlara karşı tespit edilen en önemli özelliklerinden birisi de kesinlikle bilgisayar üzerinde yüksek seviyede yük oluşturmuyor. Böylelikle sadece koruma için RAM ve işlemcilerin üzerine çok ciddi bir yük bindirmek zorunda kalınmıyor ki bu sayede de hem yüksek hızda bilgisayar kullanımı hem de aktif bilgisayar koruması sağlanabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir